Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

DIGI 24 Regionale (Nu mai emit).

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
442 replies to this topic

#1
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 17.06.2007
Din septembrie avem un nou produs marca DIGI 24, conform sursei http://constanteanul...din-septembrie/

#2
Alex709

Alex709

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 14.08.2012
Cacat,cacat, daca continua sa bage numai digi 24 eu plec vreau canale bune nu cacaturi

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostAlex709, on 21st August 2012, 23:52, said:

Nu merita discovery 7 lei  :thumbdown: :thumbdown:  are emisiuni nasoale pe care le poti vedea si pe internet nu are nimic special nici macar nu sunt in romana

Daca T.L.C., Discovery World sau I. D. au emisiuni nasoale, inseamna ca esti pustan, ca altfel nu-mi explic. :peacefingers:

View Postdonmarinica, on 22nd August 2012, 00:33, said:

Din septembrie avem un nou produs marca DIGI 24, conform sursei http://constanteanul...din-septembrie/

Inca un alt balast? Deja mi-e sila de atatea Digi 24-uri. Luna si Digi 24-ul. :confuzzled:

View Postterner, on 22nd August 2012, 07:53, said:

Și eu am postat cu ceva timp în urmă că ma retrag de la aceasta companie frateasca numita ercees, în cazul în care grila ne va mai fi umpluta cu canale de tot râsul marca proprie. Rușine ercees și angajatilor care lucrează acolo.

+10! Eu unul ma gandesc destul de serios sa renunt la ei daca imi mai baga tampenii dintr-astea. :thumbdown: Eu unul doream M.T.V.-uri, la care ascult muzica buna, nu DigiStarvText 24 Teleorman, Botosani s.a.m.d..

View Postpykko, on 22nd August 2012, 09:36, said:

Doar Discovery plus History nu stiu daca ar merita 7 lei. Pachetul Extra ar trebui sa aiba macar 15 canale pt a merita.[...]

Da, vor mai fi inca 8 Digi 24-uri locale, dar bagate in Extra, ca sa isi (ne)justifice pretul. :OK:

Pe bune, in loc sa lanseze porcarii locale, nu mai bine cumpara drepturile de retransmisie pentru pachetul M.T.V.? :thumbdown:

Edited by alfa_alfa, 22 August 2012 - 10:09.


#4
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
Deci Test 7 va fi Digi24 CONSTANTA, nu? Ce judete acopera: Tulcea, Constanta, Braila, Galati, Ialomita si Calarasi?! Hihihihihihihihi

#5
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postdincadan78, on 22nd August 2012, 11:18, said:

Deci Test 7 va fi Digi24 CONSTANTA, nu? Ce judete acopera: Tulcea, Constanta, Braila, Galati, Ialomita si Calarasi?! Hihihihihihihihi

Sau poate cumpara un post local care il transforma in statie locala digi 24, cum au facut pana acum.

Un exemplu ar fi Neptun TV :habarnam:

#6
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011

View Postdincadan78, on 22nd August 2012, 11:18, said:

Deci Test 7 va fi Digi24 CONSTANTA, nu? Ce judete acopera: Tulcea, Constanta, Braila, Galati, Ialomita si Calarasi?! Hihihihihihihihi

Au licență și pentru Digi 24 Galați.  :naughty:

#7
oceansoul_68

oceansoul_68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 23.06.2011

View Postalfa_alfa, on 22nd August 2012, 11:08, said:

Daca T.L.C., Discovery World sau I. D. au emisiuni nasoale, inseamna ca esti pustan, ca altfel nu-mi explic. :peacefingers:



Inca un alt balast? Deja mi-e sila de atatea Digi 24-uri. Luna si Digi 24-ul. :confuzzled:



+10! Eu unul ma gandesc destul de serios sa renunt la ei daca imi mai baga tampenii dintr-astea. :thumbdown: Eu unul doream M.T.V.-uri, la care ascult muzica buna, nu DigiStarvText 24 Teleorman, Botosani s.a.m.d..



Da, vor mai fi inca 8 Digi 24-uri locale, dar bagate in Extra, ca sa isi (ne)justifice pretul. :OK:

Pe bune, in loc sa lanseze porcarii locale, nu mai bine cumpara drepturile de retransmisie pentru pachetul M.T.V.? :thumbdown:

1. daca omului i se pare ca TLC, Discovery World sau ID au emisiuni nasoale e parerea lui si nu trebuie neaparat sa fie pustan, are o alta parere decat a ta. Pe tine te-a jignit cineva ca iti plac posturile Extreme Sports sau Nautical ? care se pot urmari la UPC

2. probabil ca cei din Timisoara, Oradea, Iasi si poate Constanta se vor bucura ca au un post local si nu il vor considera balast si nu le este sila

3. +10 daca vei lua hotararea de a pleca acolo unde poti vedea Extreme Sports, vei scapa si de balastul si sila posturilor locale si, probabil vei avea si o viata psihica mai linistita si frumoasa. Vei constata ca viata mai inseamna si altceva decat encodere, pixeli si posturi locale

4. dute in audienta si ordonale sa le bage in extra ca sa plateasca cei din Timisoara, Oradea, Iasi, Constanta bani in plus, ca asa vrei tu

5. fa-le o propunere cand mergi in audienta pt pachetul MTV

cred ca ti-am dat solutii viabile pt problemele tale si care-ti creaza stres zilnic, chiar nu are nici un rost sa tot bagi pumnul in gura tuturor si sa ne strici si noua ziua

Edited by oceansoul_68, 22 August 2012 - 12:23.


#8
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

View Postmyhai_91, on 22nd August 2012, 13:16, said:

1. Deja de o luna am redenumit  Neptun TV , Digi 24 Constanta, fiindca e de asteptat sa se produca schimbarea si pare evident ca acesta ar fi primul pe lista...
2. Si pentru Cluj. E posibil ca Transilvania LIVE sa devina Digi 24 Cluj-Napoca ?
1. N-as miza pe faptul ca neptun tv devine digi 24 C-ta... :scratchchin: Ce Iasu' a inlocuit ceva existent in grila rcs ?
2. Cred ca sansele sunt si mai mici decat la pct.1...

Edited by cristi0304, 22 August 2012 - 12:25.


#9
oceansoul_68

oceansoul_68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 23.06.2011

View Postmyhai_91, on 22nd August 2012, 13:16, said:

Si pentru Cluj. E posibil ca Transilvania LIVE sa devina Digi 24 Cluj-Napoca ?

e nou introdus Transilvania LIVE (ca si Transilvania LOOK) ca se transforme in Digi 24 Cluj-Napoca. Voi ce ziceti ?

Transilvania Look si Live vor ramane cum sunt acum. Probabil ca va fi alocata o frecvanta separata pt Digi 24 Cluj ca si la Digi 24 Iasi

siglele transilvane apar si pe echipamentul celor de la CFR Cluj, nu au cum sa dispara prin Digi 24 Cluj

#10
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
1. TV Neptun este un post aservit prin intermediari, lui Mazare. La fel si ziarul Telegraf si altele... Ar fi cel putin ciudat ca Digi 24, care a dovedit o "oarecare" aplecare politica spre dreapta (dar nu in stilul B1), sa puna mana pe un instrument de propaganda advers.

2. Am dus decodorul SD la parinti, in alt oras, si fiind aici in B abonat MaxPack, parintii mei cu baza special prind HBO in respectivul oras (nu stiu daca este o eroare sau nu). E posibil ca la o rescanare sa dispara, asa cum s-a mai intamplat, insa au reaparut dupa un timp. Acum, "de frica" sa nu dispara iar la rescanare, ei stau cu grila nemodificata de 7 luni :) Vreau sa va intreb daca am dreptul contractual sa receptionez HBO si in alta locatie decat in cea pentru care am semnat?  Macar daca dispar la rescanare, sa stiu ca am dreptul sa cer asistenta...

#11
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
Neptun TV provine din vechea televizine SOTI TV Constanta, m-as mira ca Mazare si Nicusor Constantinescu sa le cedeze portocaliilor postul asta tv local, pt Digi 24 Constanta :D. Nu cred ca exista nicio legatura intre ele.
Am observat ca de vreo 2 saptamani, Transilvania LOOK si respectiv LIVE au o rezolutie f buna in digital, sunt transmise in formatul corect 16/9, ce s-o fi intamplat cu RCS de are atata grija de ardelenii de la CLUJ?

Edited by dincadan78, 22 August 2012 - 12:44.


#12
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

View PostLyvyoo, on 22nd August 2012, 13:37, said:

2. Am dus decodorul SD la parinti, in alt oras, si fiind aici in B abonat MaxPack, parintii mei cu baza special prind HBO in respectivul oras (nu stiu daca este o eroare sau nu). E posibil ca la o rescanare sa dispara, asa cum s-a mai intamplat, insa au reaparut dupa un timp. Acum, "de frica" sa nu dispara iar la rescanare, ei stau cu grila nemodificata de 7 luni :) Vreau sa va intreb daca am dreptul contractual sa receptionez HBO si in alta locatie decat in cea pentru care am semnat?  Macar daca dispar la rescanare, sa stiu ca am dreptul sa cer asistenta...

Vei receptiona Max-ul in orice locatie din tara... unde exista cablu de la rcs... ;)
Partea cu asistenta in alta locatie nu cred ca merge... mai ales la cei de la rcs... care sa spunem ca sunt ceva mai inceti la... in fine, sa nu fiu rau... Dar fii linistit, nu o sa dispara... Max-ul, si in plus poti suna la B pentru eventuale probleme... Fii convins ca daca nu mai merge Max-ul la ai tai, nu ar mai merge nici in B... asa ca poti cere reactivarea telefonic la relatii cu clientii din B sau o poti face tu... on-line...
Bafta !

Edited by cristi0304, 22 August 2012 - 12:52.


#13
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,688
  • Înscris: 08.04.2011

View Postdincadan78, on 22nd August 2012, 13:38, said:

Am observat ca de vreo 2 saptamani, Transilvania LOOK si respectiv LIVE au o rezolutie f buna in digital, sunt transmise in formatul corect 16/9, ce s-o fi intamplat cu RCS de are atata grija de ardelenii de la CLUJ?

Grija e atât de mare încât s-ar părea că au renunțat la proiectul Digi 24 Cluj. Am înțeles că pe analogicul clujean a intrat recent Digi 24 Oradea.

#14
myhai_91

myhai_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 31.03.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WwWks_YrJO4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Faceti comparatie ! Unde e mai bine !

View PostLogatu, on 22nd August 2012, 13:53, said:

Grija e atât de mare încât s-ar părea că au renunțat la proiectul Digi 24 Cluj. Am înțeles că pe analogicul clujean a intrat recent Digi 24 Oradea.


Tocmai Clujul sa nu aiba Digi 24 ? :confuzzled:

#15
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010

View PostLogatu, on 22nd August 2012, 13:53, said:

Grija e atât de mare încât s-ar părea că au renunțat la proiectul Digi 24 Cluj. Am înțeles că pe analogicul clujean a intrat recent Digi 24 Oradea.
IN MOD SIGUR. Am observat ca la DG24 ORRADEA, de curand, in afara de cele 2 judete dedicate (Bihor, Satu Mare), starea vremii acopera si judetele Cluj si Salaj. Oare sa se fi renuntat definitiv la proiectul Digi24 Cluj, iar in locul sau arealul sa fie preluat de DG 24 Oradea?

#16
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
DG24 Oradea are in aria de "acoperire" 5 judete: Bihor, Satu Mare, Maramures, Salaj si Cluj. E clar acum.

#17
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
De-abia astept Digi24 Constanta.
L-am vazut pe Cristian Popa la interventii in direct si este la fel de bun ca Yvette,Iulia Pop,Carolina Voin,Laura Breb,Florina Fofiu,Roxana Gorcioaia,Maunela Strinu,Gerhald Ernst samd.

#18
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Necolae,lamureste-ma si pe mine ce satisfactie iti pot aduce atatea canale regionale,tu fiind galatean,care transmit 3-4 buletine de stiri pe zi,o emisiune-doua,si in rest videotext? Sincer acuma.Fara sa te apuci sa postezi grile,sa insiri prezentatori,etc.Scurt si la obiect :) Nu din rautate intreb,chiar sunt curios.Ca te vad tare entuziasmat de aceste canale :rolleyes:

Edited by vladul_care_este, 25 August 2012 - 09:16.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate