Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Unde imi repar trollerul?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009
cand te mai duci in italia mergi pe sacose de rafie, asa nu se mai rupe nimic.

#20
CristianIstrate

CristianIstrate

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.05.2018
Salutare, de care rafie gogule sa cumpar ca e nasoale toate Posted Image
lasand gluma proasta 'lu copilul cetatean de mai sus care nu a trecut printr-o experienta de acest gen (daca i se strica androidul sa vezi ce tipa pe aici) sa revenim la ale noastre.
Am avut si eu experienta aceasta respectiv sa mi se rupa o urechiusa de la un troller Mirano de 100 E dupa 3 luni. Am sunat la service si mi-au spus sa le fac o poza cu "paguba" si sa le detaliez imprejurarile. Pai stimati cetateni cand materialul din care e confectionat acel dispzitiv care sustine roata e de o calitate indoielnica ce explicatii vrei sa auzi ! il schimbi si gata nu mai ceri explicatii, ca aceste obiecte nu-l rulam numai pe sticla de Murano acest Mirano a-l meu, il rulam pe drumurile patriei, in gari, aeroporturi, la, si de la hotel etc. lucruri din acestea marunte. Oricum nu ma astept la mare lucru de la ei, cred ca voi cumpara si eu cum a facut un coleg mai sus niste roti de role sau de la Merlin (sa vad care e cea mai buna varianta) si o sa-mi faca la strung din metal sau aluminiu partea de sus care intra in troller infig axul rotitelor pivotante in dispozitivul facut la strung si c-am asta e, totul x 4 ca sa n-aibe moarte. Va tin la curent cu procesul tehnologic cand termin.

#21
CristianIstrate

CristianIstrate

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.05.2018
Salutare din nou, asadar revin dupa 7 luni de la ultima postare cu sfarsitul povestii legata de "a mesterii ceva" sa pun trolerul pe picioare din nou. Cum am spus am gasit solutia mai simpla, n-am mesterit nimic am gasit niste roti la 25 lei bucata cu platforma, adica nu sunt still cui ci au o mica platforma. Bine primele de acest gen le-am luat cu 8-9 lei nu mai tin minte dar o porcarie le-am dat retur si le-am luat pe cele de 25 lei. acum chestiunea e alta acea platforma nu se pupa cu plasticul acela dur. am dat jos plasticul si am pus platforma direct pe ABS, din pacate dupa 7 luni intense de folosire (adica de cel putin 3 ori pe luna) la doua roti ABS a cedat. Din pacate situatia s-a complicat pentru ca trebuie sa gasesc ceva sa lipesc ABS si sa fac modificarea pe care trebuia sa o fac de la inceput, adica sa dau jos cele patru rotite de pe sasiul negru original si sa prind platforma de siasiu. daca faceam aceasta operatiune de la inceput garantat ma tineau acele roti in "conditii grele de munca" inca 2 ani, dupa care schimbam doar rotile. Oricum am dat comanda de alte 2 trolere identice ( marimea 77-58-29 singura latime de care aveam obligatoriu nevoie, iar trolere late nu se prea gasesc usor sunt in general max. 55 cm, pretul ambelor 548 lei in conditiile in care in februarie am dat pe unul 460 lei ) iar aceasta operatiune o voi face dupa ce acele roti cu care vine trolerul se vor duce, cred ca dupa 3 luni sunt "gata". Rotile sunt de vanzare la orce brico mare, eu le-am cumparat din Palady, nu mai stiu cum se numeste.  Asadar cateva aspecte trebuie retinute, in general e dificil de gasit roti bune din fabrica la trolere mari ( bine doar cele de 3-4 sute E poate avea roti serioase) iar solutia e sa adaugati voi acele roti care mai costa cel putin 130 lei cost roti plus manopera. Sa vedem daca operatiunea de scoatere a rotilor vechi si adaugarea rotilor noi pe sasiul negru al trolerului, trebuie sa platesc mai mult, nu stiu vedem ! In rest drumuri frumoase fara incidente.

#22
Rosette

Rosette

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 05.01.2010
Am un troler Samsonite 4 roti, dar rotile au inceput sa "mearga" in directii diferite fiecare, asa incat avansarea trolerului este greoaie  si prefer sa trag de el decat sa-l imping atat. Am scris la Samsonite dar nu au binevoit sa-mi raspunda. Nici la telefon. Aveti vreun sfat pentru rezolvarea problemei rotilor?

#23
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,622
  • Înscris: 12.12.2006
Trolerele Samsonite pe 4 roti asa se misca ele, in toate directiile, ca sa poti sa iei curba usor cu trolerul atunci cand il duci in pozitie verticala pe 4 roti.

Uita-te daca nu cumva una dintre ele e blocata intr-o singura directie (poate a intrat o pietricica sau ceva) si nu se invarte cum ar trebui, dupa celelalte.

Edited by mdt, 03 April 2022 - 18:06.


#24
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Salut.In primul e o eroare mioritica de exprimare,e ca la prepaid in loc de gresitul prepay.E de fapt trolley,nu troller.Apoi din pacate,asistenta gasesti doar la cele de marca,valize ce costa corespunzator.Mai exista si oameni ce au Samsonite,Delsey,etc,unele sunt produse calitative.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate