Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sticle de bere

Identificare accidentare

Termopane vechi si rulouri noi sa...

17964- Regulator de presiune de s...
 Unelte schimb baterii la Motorola...

Invazie de "cadre militare...

Instalatii termice/electrice pent...

Reziliere contract provider TV/in...
 Despre ghiseul.ro

Buget 12.000 euro - ce mașin...

Se trage apa singur wc - picura

Israelul va fi atacat de catre Ir...
 Proces cu Politia

Asigurare auto RCA la asiguratori...

Thopter in loc de elicopter

GF-07 nu functioaneaza corect, ap...

Adobe Premiere Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
3381 replies to this topic

Ankh

Ankh

Active Member

• Grup: Members
.....trebuie sa lucrezi cu un duplicat....Pe timeline pui de 2 ori acelasi material, pe Video 1 si Video 2 sincronizate, iar setarile de crop si blur le pui pe Video 2. Astefel, vei vedea si imaginea necenzurata...care este pe Video 1.....

Enjoy!

Night Elf

Night Elf

El Comandante

• Grup: Senior Members

View PostNight Elf, on Nov 24 2005, 15:25, said:

Pe scurt îțî dau ideea:
Copiezi trackul video respectiv pe video2.
Pui filtrul pt mozaic, pui apoi filtrul crop si cropezi sus jos stanga dreapa, pâna iți mai ramâne din imagine doar zona care trebuie sa o acoperi, iar apoi din motion cu keyframe-uri din loc in loc o animezi in funcție de imagine pentru a acoperi zonele care nu te interesează. Daca cumva se modifica si suprafața care trebuie acoperită, în acest caz trebuie să pui keyframe-uri si la filtrul crop. Asta e cea mai simpla metoda care imi vine in cap pentru premiere dar și cea mai inestetică.
:angry:
Scria foarte clar sus. Copiezi trackul pe 2. Nu muti track-ul pe 2. Asta inseamna ca ai acelas material si pe 1 si pe 2. Pui filtrele in ordinea enumerata si o sa-ti mearga.

kpki

kpki

Junior Member

Munca unui prieten la un clip : Bacio --- noul clip. I-a fost interzis sa-l difuzeze pe postul national .. voi ce parere aveti ?

kpki

kpki

Junior Member

View PostNight Elf, on Nov 25 2005, 01:22, said:

Adica daca vrei sa exporti ca DV AVI ?

vreau sa export cu acel MainConcept DV. nu cu MS DV, si nu am gasit unde reglez bitrateu. Singurul loc unde am gasit setari pt bitrate este la export cu Adobe media encoder, dar deja este in afara codecului.

Night Elf

Night Elf

El Comandante

Ce legatura au clipurile respective cu topicul despre Premiere?

Referitor la Main Concept DV -> nu ai cum sa reglezi bitrate-ul.

Edited by Night Elf, 26 November 2005 - 12:52.

Ankh

Ankh

Active Member

...nu poti seta bitrate la DV...e standard.....25Mb/s.........!!!

worm

worm

Senior Member

Pentru cei noi in domeniu, puteti comanda un DVD interesant de la Adobe cu diferite trial-uri si ceva tutoriale video. Link aici

Ankh

Ankh

Active Member

View Postkpki, on Nov 26 2005, 02:47, said:

Munca unui prieten la un clip : Bacio --- noul clip. I-a fost interzis sa-l difuzeze pe postul national .. voi ce parere aveti ?

...ala cu Elvis...e trist....un slideshow.....fara cap si fara coada..., celalat...e putin mai ok...dar imi pare greu de urmarit....;)

marius

marius

Member

http://www.wrigleyvi...premierepro.htm

Un site cu tutoriale gratis de premiere,encore si audition inclusiv tutorialul de blury face :)

sigxcpu

sigxcpu

Senior Member

o intrebare si de la mine: am citit despre hold frame, am crezut ca am inteles, dar nu. ce vreau sa fac: am o fotografie, plec de la ea mica, intr-un colt. fac zoom-in pana la full screen, apoi revine in colt (deci merg pe la 25%, respectiv 75% cu tranzitia de zoom). apoi vreau sa faca hold acolo, doar ca se termina clip-ul si dispare. as fi vrut ca acel frame, de la sfarsit-ul de zoom out (cu fotografia mica in colt) sa ramana pe ecran pana la un anumit moment (aici, momentul era sfarsitul filmului)

Amyd

Amyd

Member

De ce te chinui cu tranzitia de zoom? Trage fotografia in timeline din Library in asa fel incat sa poti sa o lungesti cat doresti tu (default-ul e de 6 secunde, parca, il poti modifica din Preferences/Still Images). Apoi din Effects Controls/Motion faci animatia pe care o doresti tu, punand keyframe-urile pentru Position si Scale. Ultimul keyframe (cel cu sfarsitul de zoom-out) poti sa-l transformi in Hold (selectezi, right click, Temporal Interpolation/Hold). Dupa aia, daca o sa tragi de Out-ul clipului in Timeline, o sa vezi ca il poti lungi cat doresti tu, fara sa modifici duratele animatiei de la inceput.

Salutari,
Andrei

Edited by Mtz, 27 November 2005 - 08:10.

Night Elf

Night Elf

El Comandante

La ultimul keyframe poti sa nu-i mai faci nimic, atata timp cat numai modifici niciun parametru dupa el. ;)

Planetvideo

Planetvideo

Junior Member

View PostPlanetvideo, on Nov 24 2005, 19:46, said:

As vrea si eu sa reclam o chestiune.
De ce cind fac captura mpeg2 cu un proiect deschis in mainconcept dupa 5 minute imi pierde frame-uri?

Nimeni nu a patit chestiunea asta?

Ankh

Ankh

Active Member

...ba o patesc si eu.....dar nu imi bat capul cu ea....

Planetvideo

Planetvideo

Junior Member

View PostAnkh, on Nov 28 2005, 13:34, said:

Pai cu ce iti bati capul ca sa rezolvi problema?

Planetvideo

Planetvideo

Junior Member

View PostAnkh, on Nov 28 2005, 13:34, said:

Pe mine ma intereseaza ca sa fac smart rendering...cu orice altceva cu care incerc sa fac captura nu imi recunoaste, mainconcept imi arata un mesaj de eroare ceva de genul ca fisierul prebuie sa aibe I frames multiplu de P frames. Am incercat ca fac captura mpeg 2 cu cele 5 minute fara pirderi de frame-uri si atunci este OK nu imi mai da acel mesaj. Dar daca fac captura mpeg 2 cu altceva gen PVR, WinDVR atunci apare mesajul.

Ankh

Ankh

Active Member

....eu prefer sa editez dv....editez mpeg doar cand gresesc ceva...si nu merita sa refac captura....:)

Planetvideo

Planetvideo

Junior Member

View PostAnkh, on Nov 28 2005, 15:22, said:

....eu prefer sa editez dv....editez mpeg doar cand gresesc ceva...si nu merita sa refac captura....:)

Are idee cineva cum se poate rezolva problema?
Sau o recomndare cum pot face captura direct mpeg2 care sa pot controla I si P frames.
Multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate