Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Vreau ca imprimanta sa imprime doar alb negru

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
teodulu

teodulu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 14.02.2011
Salutare tuturor.
Am o imprimanta Canon MP 280 si nu stiu ce setari sa-i fac pentru ca sa nu mai imi imprime color fara voia mea.
Spre exemplu, am scos pe ea 2 bilete de avion de la Wizz si mi-a imprimat toate porcariile de reclame ale lor, de pe bilet, numai color!...desi eu vroiam in alb si negru.
Are cineva idee pe unde sa umblu in setari, ca sa rezolv aceasta problema?
Multumesc.

#2
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,928
  • Înscris: 26.05.2007
cum unde ? in meniul de Print al multifunctionalei !
Grayscale !

Attached Files


Edited by ChemTeacher, 18 August 2012 - 21:07.


#3
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,281
  • Înscris: 22.05.2011
Scoate-i tusu color si gata...

#4
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Chemteacher,defapt era optiunea de dedesubt cu grayscale printing,nu ceea ce e in chenar.

#5
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Iti cumperi imprimanta alb-negru. Oricum, nu cred ca o sa cumperi bilete Wizz-air in fiecare zi..

#6
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,928
  • Înscris: 26.05.2007

 xeleron, on 18th August 2012, 22:43, said:

Chemteacher,defapt era optiunea de dedesubt cu grayscale printing,nu ceea ce e in chenar.
Scuze, dar n-am gasit pe NET o alta imagine, dar am adus precizari.
PS : Eu am HP.

#7
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
pai da si la HP exista optiunea de a folosi grayscale si pe langa asta si optiunea de utilizare doar a cartusului negru. Asta o fi prin setarile mai avansate. In caz de nefolosire si a optiunii a doua se vor imprima si niste griuri cu nuante verzi si albastrui rezultate din combinarea unor culori din cartusul color. In caz ca nu ai a 2-a setare poti scoate cartusul color afara.

Astia fac softurile parca tot mai aiurea, ori baga prea multe optiuni inutile ori prea simplificat cum e cazul aici.

Edited by popascu, 18 August 2012 - 23:11.


#8
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Setarea aratata de chem e cea mai simpla.O ai indiferent de imprimanta.Scoaterea cartusului nu e o optiune,pe langa maldarul de avertizari ce apar(am si eu canon),risti sa strici capul de scriere al imprimantei.

#9
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Eu folosesc de 2 ani imprimanta de acasa fara cartus negru, doar cu cel color. Bineinteles ca ce scot acolo e colorat. Hartiile si alte chestii care ar trebui scrise cu negru sunt scrise cu albastru sau rosu, verde etc. Chiar si o plangere la tribunal am dat-o in culoare albastra-gri

#10
teodulu

teodulu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 14.02.2011
Ce simplu era! Multumesc mult tuturor care m-ati ajutat, dar in special lu' "ChemTeacher"! De acum stiu si eu cum sa procedez ca sa nu mai imprim color, atunci cand nu am nevoie de imprimare color. In acest fel nemaiconsumand cartusul color fara vreo nevoie.

#11
rbvm

rbvm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 16.02.2009
Eu am o problemă ciudat cu un HP C5280.
Dacă printez doar față, pot selecta de la opțiuni să îmi tipărească doar cu cartușul negru. Daca aleg însă față-verso, mă lasă doar cu high quality, adică îmi folosește cartușul color. Am încercat de toate: reinstalat Windows, imprimanta, resetare cartușe, resetare imprimantă, curățare contacte etc. Nici un rezultat.
Menționez că recent am schimbat cartușul color și după instalare am primit un mesaj de eroare pentru un cartuș (nu știu dacă pentru cel color, pentru că nu specifica), însă imprimanta funcționează foarte bine și așa, mai puțin la imprimarea față-verso.
Ceva ajutor?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate