Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

War Thunder

- - - - -
  • Please log in to reply
547 replies to this topic

#37
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
Am sa ma reapuc special pentru tank-uri , nu ma omor cu avioanele eu.

#38
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
S-ar putea sa joci ceva cu masini blindate pana ajungi la tancuri.

#39
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013

View PostSoldierHair, on 03 iunie 2013 - 19:54, said:

S-ar putea sa joci ceva cu masini blindate pana ajungi la tancuri.
Is bune si alea :lol:

#40
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,342
  • Înscris: 23.05.2003
Io de fo' saptamina practic m-am lasat WoT si m-am apucat de WT.
In loc de 5 ore zilnic de tancuri bag 5 ore zilnic de avioane. Posted Image

#41
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 21.08.2012

View Postburebista, on 04 iunie 2013 - 07:07, said:

Io de fo' saptamina practic m-am lasat WoT si m-am apucat de WT.
In loc de 5 ore zilnic de tancuri bag 5 ore zilnic de avioane. Posted Image

Si merge treaba? Eu le joc in paralel dar mai mult inclin spre WT..

#42
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,342
  • Înscris: 23.05.2003
Merge-merge. Adica merge la modul la care sunt la Tier 5-6 cu toate natiile si nu prea pierd bani (da' nici nu produc prea mult ca au astia o economie de ma doare capul, in general fac mai mult XP decit credite Posted Image ).
In rest sunt cam clei la pilotat si in Arcade battles e cam ca-n random-ul de la WoT, toata lumea face ce-l taie capul. Posted Image

Si ca sa va dati seama cam ce siemka players sunt si in WT iaca un screenshot in care cu IL-2 am luat 2 medalii de fighter (la meci pierdut of course).

Attached File  shot 2013.06.04 21.54.07.jpg   54.44K   30 downloads

Edited by burebista, 05 June 2013 - 07:21.


#43
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 21.08.2012
10130 XP bun :)
As vrea sa stiu daca in WT putem juca evident de la niveluri mari cu avioane de lupta mai moderne adica mai spre zilele noastre.

#44
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,342
  • Înscris: 23.05.2003
Bun pe dracu'. E si cu Premium account. Mai am de invatat mult la jocul asta. Pe linga condusul avionului tre' sa-mi revizuiesc si tactica/strategia ca nu prea merge cu bagat in fata si dat la gioale cit poti ca ti-o cam furi grav.

Si da, pe la tier 20 ai jet-uri. Io-te p'aici tech-tree-ul plus alte informatiii folositoare.

Edited by burebista, 05 June 2013 - 12:10.


#45
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 21.08.2012
Am spus ca e bun ca eu rar daca fac 5k-6k XP intr-un meci. Bine,sunt la inceput recunosc. Si eu ma reped in atacuri si mi-o incasez Posted Image. Ai joystick?

#46
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,342
  • Înscris: 23.05.2003
Am joystick dar pentru Arcade Battles toata lumea recomanda mouse+tastatura si sincer joc mai bine(?) cu mouse-ul decit cu joystick-ul.
Joystick-ul nu e prea bine implementat in Arcade, e o buba la joc din cite am inteles.

Edited by burebista, 05 June 2013 - 12:21.


#47
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 21.08.2012
Interesant, uite nu am stiut asta cu tastatura+mouse la Arcade. Eu ma impac mai bine cu joystick-ul dar voi juca si asa sa vad cu ce joc mai bine..

#48
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008

View PostSoldierHair, on 03 iunie 2013 - 19:54, said:

S-ar putea sa joci ceva cu masini blindate pana ajungi la tancuri.

Sunt XP-ul usor de acum. Nu stiu cat de usor va fi cand gloantele vor fi trase de jucatori reali si masinile nu vor urma un drum drept. Ar fi super sa poti trage din pozitiile de tunuri anti-aeriene Posted Image  chiar daca sunt o tinta usoara.

Attached File  shot 2013_05_14 21_49_41.jpg   85.56K   28 downloads

Attached File  shot 2013_05_24 05_25_34.jpg   67.55K   27 downloads

#49
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
Dar de cate ori trebuie sa zic ca o sa fie modurile separate intre ele?Ground la ground,aeriene la aeriene si navale la navale

#50
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 21.08.2012
Am dat sa imi reinstalez War Thunder si antivirusul meu mi-a spus ca a gasit un Trojan in folderul destinat descarcarii. Este adevarat sau nu?

Edited by danielionutb, 06 June 2013 - 23:27.


#51
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 21.08.2012
Am rezolvat problema :D

#52
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013

View PostSoldierHair, on 06 iunie 2013 - 14:19, said:

Dar de cate ori trebuie sa zic ca o sa fie modurile separate intre ele?Ground la ground,aeriene la aeriene si navale la navale
Sper sa faca tank-uri cu armura/damage realist, nu vrajeala ca in wot :lol: .

#53
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
War Thunder vrea sa se duca mai mult catre un simulator decat un arcade.

Cel mai probabil o sa pici dintr-un obuz care penetreaza , dar depinde si unde si la ce tanc.Sa nu se astepte nimeni sa distrugi un Tiger daca penetrezi cupola , in cel mai rau caz o sa moare comandantul si poate loader-ul, operatorul radio si/sau tunarul o sa fie raniti daca sar aschii.

#54
spumi

spumi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 08.12.2012
M-am apucat de vreo 5-6 zile de war thunder,pentru că îmi este acru deja de wot și am zis să încerc ceva nou.

încep cu americani  pentru că vreau să ajung la Hellcat și Mustang,și dau de dracu,"Oh my god dem brick planes".
Versiunile de P26 sunt praștie în comparație cu alte avioane singura  versiune care e un pic mai strălucită e M2 cu 2 mitraliere de calibru .50 ai șanse să mai dobori ceva din când în când.
La început am zis sunt eu nap și nu știu juca,trag tare să ajung la p40 doar ca să descopăr ca e praștie,are 6 mitraliere,care nici măcar nu trag drept și atunci când lovesc nu dau dmg cum trebuie.

Am început să joc cu germani,descoper că biplanele lor sunt mai bune că majoritatea avioanelor întălnite în luptă mai ales la viraje,pe urmă azi descopăr avioanele italiene(nu știu cum se numesc ceva cu 50).

Oh my god this things rocks și acum vine dilema,avioanele italiene au 2 mitraliere de cal.50 dar după părerea mea trag mai precis și fac mai mult dmg decăt toate cele 6 ale P40-ului.

După cum văd eu,aștia au ceva cu americani așa cum,wotul are ceva cu germani.

Efectiv nu au avantaje,au viteză dar la ce dracu îmi e  de folos cânt ajung în spatele lui și mitralierele ratează de la 100 de metri.
După căteva zeci de meciuri am observat.

Pe japonezi nu are rost să încerci săi întreci în viraje,ți-o iei rău de tot,sunt fragile avioanele lor dar agile.
Britanici au avioane cu manevrabilitate foate bună se descurcă bine în viraje la altitudine,fac manevre fără să piardă altitudine și în plus mai au și enșpe mii de mitraliere cu care spamează după tine.
Germani au un stil de joc aparte după cum am observat sunt mai universali.
Ruși au motoare bune urcă rapid, și nu pierd putere la viraje plus că biplanele lor stau în loc.

Nu mă dau mare erou,zilele tracute am aflat că poți repara avionul pe aeroport pănă acum jucam cu avionul avariat tot meciulPosted Image

Edited by spumi, 09 June 2013 - 23:45.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate