Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

War Thunder

- - - - -
  • Please log in to reply
547 replies to this topic

#19
KAININE

KAININE

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.02.2013

View Postspumi, on 18 februarie 2013 - 16:44, said:


Nu înţeleg logica jocului ăsta,cum  e posibil ca un avion biplan să lanseseze rachete aer-aer?

[ http://www.history.com/images/media/slideshow/korean-war/fighters-loaded-with-rockets.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sunt rachete neghidate - basic - se foloseau in WWII... iar rusii le folosear abuziv - iar biplanul ala a fost o varianta late ruseasca... etc

Edited by KAININE, 19 February 2013 - 10:20.


#20
spumi

spumi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 08.12.2012

View PostKAININE, on 19 februarie 2013 - 10:10, said:

Sunt rachete neghidate - basic - se foloseau in WWII... iar rusii le folosear abuziv - iar biplanul ala a fost o varianta late ruseasca... etc
Avionul p51 mustang din imagine e din razboiul din Corea cam mare diferenta de timp.
P51 si p47,stiu ca era echipate cu rachete de 5 inch HVAR sau 5 inch FFAR dar erau sol aer nu aer aer.
Rusi stiu ca folosea RS-82 au reusit in 39 sa doboare cateva avioane dar totusi a fost pur noroc,nu puteau lovi avioane de mare viteza.

#21
KAININE

KAININE

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.02.2013

View Postspumi, on 19 februarie 2013 - 10:47, said:

Avionul p51 mustang din imagine e din razboiul din Corea cam mare diferenta de timp.
P51 si p47,stiu ca era echipate cu rachete de 5 inch HVAR sau 5 inch FFAR dar erau sol aer nu aer aer.
Rusi stiu ca folosea RS-82 au reusit in 39 sa doboare cateva avioane dar totusi a fost pur noroc,nu puteau lovi avioane de mare viteza.

Pai RS-82 chiar sunt - si logic ca e pur noroc sau obisnuinta - eu jucam cu rusii in IL2 si obisnuiam sa folosesc RS-82uri, practic arunc cu piastra unde cred eu ca o sa fie ala, creierul face tot calculul automat :)

In orice caz a fost super funny ca l-am luat pe ala la distanta aia uriasa - uneori nici de aproape nu ii nimeresti

View PostKAININE, on 19 februarie 2013 - 13:04, said:


Pai RS-82 chiar sunt - si logic ca e pur noroc sau obisnuinta - eu jucam cu rusii in IL2 si obisnuiam sa folosesc RS-82uri, practic arunc cu piatra unde cred eu ca o sa fie ala, creierul face tot calculul automat Posted Image

In orice caz a fost super funny ca l-am luat pe ala la distanta aia uriasa - uneori nici de aproape nu ii nimeresti


#22
KAININE

KAININE

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.02.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sRxA_PbWt0A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Un filmulet tare

#23
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
Arata bine jocul :) .

#24
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007
salut. este vre-un clan romanesc in joc?

#25
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
Beta Tester aici.

Tier 4 Americani
Tier 7 Germani
Tier 6 Rusi
Tier 7 Britanici
Tier 4 Japonezi

#26
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
Si daca nu a observat nimeni:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EyAznFhh-es?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008
Atunci stim ca fortele terestre sunt cele care vor urma Posted Image . WoT va fi...terminated.

#28
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
Dar tot o sa mai ia 2-3 saptamani pana le baga live.Wargaming o sa aiba un concurent serios.De abea astept bataliile Full Real in tancuri.

Acum la aviatie sunt 7 si la rusi si mai imi trebuie ~40 000 pana la lvl 8 la germani.Incepe sa ma enerveze arcade , joc aproape numai istorice.

#29
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013

View PostSoldierHair, on 14 mai 2013 - 19:52, said:

Si daca nu a observat nimeni:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EyAznFhh-es?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
o sa putem juca si cu tank-uri? :naughty:

#30
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
Tancuri dintre care : AA-uri mobile (Ca http://en.wikipedia....wiki/Wirbelwind) , Tunuri anti-tank/bunker (Sturmtiger , KV-2 , SU-152) , SPG-uri anti tank (Marder III , Su-100 , Elefant pe care voi il stiti ca Ferdinand) si multe altele.Am auzit zvonuri ca o sa adauge si Rocket Artillery , exemple fiind T34 Calliope , Panzerwerfer si artileria mea preferata , Katyusha.

Pana la urma ne-au promis un tech tree foarte interesant , putem sa speram ca o sa aiba si rachete anti tank.As vrea un Sherman cu 2 Tulip pe el.

#31
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
S-ar putea sa fie chiar si tancuri cu roti acolo ,gen Puma sau BA-10

#32
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,343
  • Înscris: 23.05.2003
Mda, deabia astept o baterie de 5 Katiuse sa traga simultan in nefericitii care le ies in cale. :D
Momentan teaser-ul e o porcarie dar ramine de vazut cum o sa implementeze si tancuri ca la avioane s-au priceput.

#33
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008
Dupa cum se vede mecanica trupelor terestre din aer ...va fi superb. M-am prabusit odata cu avionul de atac foarte aproape de trupele mele de sol. Era o confruntare chiar pe un drum iar eu am nimerit chiar cand au inceput sa traga. Sa iti mai spun ca fost superb ? AI-ul va fi inlocuit de jucatori reali si cu servere de voice chat, cu putina munca de echipa, va fi incredibil. Comunitatea se va dezvolta enorm. WoW oricum e depasit din toate punctele de vedere de War Thunder si daca vor fi lansate intr-un final toate armele, lucru care era oricum inevitabil, nu va avea concurenta.

View PostSfantulLike, on 14 mai 2013 - 23:23, said:

o sa putem juca si cu tank-uri? Posted Image

Vei putea juca si cu fortele navale mai tarziu.

Trailerul spune totul perfect, NextGen iar War Thunder e un pionier. E chiar mai bun si decat IL Sturmovik care era candva unul din cele mai complexe simulatoare aeriane. Acum se introduc unitati terestre, navale, sistemul e F2P si ai mult mai multe optiuni decat unele din cele mai bune jocuri actuale iar acesta e doar inceputul.

Unele titluri vor fi jucate doar pentru campanie, Wolfenstein de exemplu, sau vor trebui sa se ridice la nivelul SCII.

Edited by Ovidiu93, 15 May 2013 - 17:24.


#34
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
Daca nu imi primesc un Katyusha o sa fac urat.

Vreau cel putin un T-60 cu turela BM-8-24 , 24 rachete de 82mm

[ http://www.dobroni.pl/foto_galeria/t60_with_bm-8-24_multiple_rocket_launcher.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#35
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 21.08.2012
Mai se joaca cineva War Thunder? Vad ca e cam liniste pe aici. :D

View PostOvidiu93, on 15 mai 2013 - 17:17, said:

Dupa cum se vede mecanica trupelor terestre din aer ...va fi superb. M-am prabusit odata cu avionul de atac foarte aproape de trupele mele de sol. Era o confruntare chiar pe un drum iar eu am nimerit chiar cand au inceput sa traga. Sa iti mai spun ca fost superb ? AI-ul va fi inlocuit de jucatori reali si cu servere de voice chat, cu putina munca de echipa, va fi incredibil. Comunitatea se va dezvolta enorm. WoW oricum e depasit din toate punctele de vedere de War Thunder si daca vor fi lansate intr-un final toate armele, lucru care era oricum inevitabil, nu va avea concurenta.

Cam cand vom putea juca si cu trupele terestre daca ai idee?

#36
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
Daca te referi la oameni , nu vom putea.Despre masini si tancuri : pe la sfarsitul veri

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate