Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

un mic ajutor daca se poate ...

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
cjmm

cjmm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 26.07.2004
Buna as avea nevoie de un mic ajutor.
am un fisier de excel cu vreo 150 randuri (intr-un sheet) in fiecare dintre randuri am ceva detalii despre anumite firme ale mele cu care am ceva relatii contractuale (denumire, adresa, persoana de contact etc). Ideea care este .... !!!
As vrea sa pun o imagine mica la care sa atasez o macrocomanda astfel:
Datele firmelor mele incep de la randul 6 si se termina la randul 156 si as vrea ca cu o macrocomanda sa copiez un anumit rand in randul 5 care este liber permanent (de aici se extrag datele in celelalte sheet-uri pentru emiterea de facturi, detalii, etc) si sa nu fiu nevoit sa dau copy paste pe randul clientului respectiv.
Ceva in genul unui buton in care sa pun randul 132 si sa dau Go si sa se copieze randul 132 in randul 5.
Multumesc mult

#2
geo_990

geo_990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 19.04.2003
Cel mai simplu ar fi sa faci un buton care sa execute un macro.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate