Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Recomandare scoala de soferi iasi.

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#19
alexandra1803

alexandra1803

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.03.2015
am facut la autozet am luat din a doua incercare,vina mea ce e adevarat.recomand plus de asta au un parc auto unic in iasi.recomand instructor platon adrian sau onea daniel.super oameni. si ce mi-a placut la autozet e ca atunci cand au zis ca atat ajunge scoala atat a ajuns in comparatiecu alte mizerii de scoli.curs de legislatie de nota 10  RECOMAND pt cine vrea permis

#20
adinaoxford

adinaoxford

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.04.2015
AUTOZET nota 10 !!! eu am inceput la autovip atrasa de mizeria de pret...am dat 700 lei acolo.sedinte cand si cand...problemele doamnei instructoare se rezolvau si in orele mele...si uite asa am ajuns la examen unde am picat cu 82 puncte.  m-am transferat la autozet pe strada garii am facut ore suplimentare pe fiesta cu domnul Platon Adrian,instructor calm masina curata si foarte buna...si dupa un set de 10 sedinte am luat permisul joia trecuta.MULTUMESC AUTOZET!!

ps.  am ramas uimita ca m-au lasat sa fac suplimentare in avans ,ca eu nu mai dispuneam de bani atunci...si le-am platit dupa examen.

#21
broasca_crizata

broasca_crizata

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.04.2015
Nu am sa recomand nici o scoala de soferi pentru a nu se considera ca fac reclama. Recomand tuturor celor din Iasi sa se fereasca ca dracu de tamaie de scoala de soferi SOFERUL ViP fiindca este dezastru !!! Nu faceti altceva decat sa pierdeti timp si mai ales bani pentru ca au niste mizerii de instructori cu care nu o sa invatati mai  nimic. Am facut orele de conducere cu B.C (nu pot sa-l numesc instructor) mergand doar pe acelasi traseu simplu(drept cu cateva viraje la dreapta) si din 2 in 2 sedinte la el acasa sa ia masa. In 14 sedinte am facut o singura intoarcere,o singura data mersul inapoi si nici o parcare(si-a adus aminte in a 14 a sedinta doar pentru a  plati sedinte suplimentare ...). Dupa toata trasnaia am cautat un instructor ca sa invat si eu sa fac o parcare si ce sa aud de la dumnealui??? Ca sunt varza si ca imi trebuie cel putin 10 sedinte si da am facut deja 4 sedinte si este diferenta totala !!! Iar azi ce sa vezi ? Un elev al aceleiasi scoli  cu exact aceeasi poveste ,doar ca alt instructor, apare si se inscrie la aceeasi scoala unde fac acum. Deci spun Indigo! ( si cred ca sunt sute)Acum stau si ma intreb cum se poate asa ceva intr-un oras atat de mare ca o scoala de soferi situata in centrul Iasului si pe prima pagina la o cautare google sa fie lasata sa se joace cu viata oamenilor pentru ca asta presupune conducerea unui autovehicul , si sa nu se sesizeze nimeni???? Ar fi prea multe de spus ....

#22
kid2502

kid2502

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.03.2008
ce sa facem prietene...daca laudam o scoala sare lumea-n cap ... daca zici vorbe de rau iar nu-i bine. la urma urmei care e rostul acestui topic?!....sa zici care scoala e buna si care nu.e clar ca daca o lauzi ii faci reclama...si tot la fel de clar e opusul.

*dr_agosh82 *  e probabil chiar unul din instructori si... il deranjeaza comentariile negative sau laudele despre treaba altei scoli cum ar fi AUTOZET unde am facut eu si am fost foarte multumit.

la urma urmei asta cauta lumea aici.oameni ca noi care zic pareri...adevaruri...

bravo  broasca_crizata....bravo pentru ce ai scris.

auzi la dr_agosh82..."mascata unei pseudoscoli"......stiu ca acum urmeaza partea a 2 a barfei tale ordinare.o astept ca asta e tara in care traim.stii cum e ,fiecare padure cu uscaturile ei.

#23
costelculai

costelculai

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.04.2015
Nu recomand Auto Tifache. Sunt foarte neseriosi. Dupa ce dai banul si daca n-ai luat din prima ii gasesti mai greu si cer 100 ron pe sedintele suplimentare (mai nou) care tin cam o ora . Prima data am picat din cauza ca nu intra in viteza 1 si trebuia sa plec de pe loc cu a2a (sensuri giratorii si intersectii unde trebuie un minim de demaraj). Colegul la care am fost martor  picase cu ceva timp in urma din cauza ca masina nu avea ITP-ul efectuat ceea ce nu este admisibil!
Am avut noroc ca am luat din a2a incercare si n-am mai avut de-a face cu ei.

#24
roxyrox2015

roxyrox2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.05.2015
Cu siguranta NU RECOMAND scoala Auto soferul VIP.Cea mai slaba scoala,cu cei mai dezinteresati instructori in ceea ce priveste rata de promovabilitate,AM facut cu o instructoare(singura de altfel) si a fost mult prea ocupata cu a bea cafea,a manca, a fuma, a sta pe facebook sau a vorbi la telefon despre ce camera foto sa isi cumpere.Stiu multe persoane care nu au promovat nici dupa a 2a examinare,de asemenea am fost martora la o fata careia i-a expirat dosarul.
In concluzie....orientati-va spre orice alta scoala!!!!!!!

#25
broasca_crizata

broasca_crizata

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.04.2015
Rog persoanele care citesc pe aici si au facut scoala de soferi la Soferul vip sa isi faca cont si sa isi exprime experienta pentru a sti lumea sa se fereasca de ei! Daca voi lua examenul am sa postez numele instructorului care ma pregateste acum in semn de multumire si respect pentru treaba care o face cu pasiune,bineinteles daca v-or fi persoane interesate! Succes!

#26
vlad_seriosul

vlad_seriosul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.05.2015
Foarte bun forumul asta. Ce bine ar fi fost daca il gaseam ceva mai devreme desi vad ca despre scoala cu care am facut eu nu prea sunt pareri ci doar una care presupun ca este pusa de cineva din cadrul scolii.
Eu unul va rog sa aveti foarte mare grija daca va ganditi sa faceti scoala la Auto Bya Star sunt total neseriosi si dezinteresati, una semnezi in contract si alta se intampla in realitate, nu isi dau interesul sub nici o forma(nu am facut altceva decat sa merg cu masina pe un anume traseu si sa luam si sa lasam cursantii care urmau) ii intereseaza numai sa faci ore suplimentare si sa iti ia banii.
In scoala nu am invatat nimic si mi-au sugerat ca as mai avea nevoie de ore suplimentare pentru a ma putea prezenta la examen iar in momentul in care am spus ca vreau sa ma duc sa dau examenul cu un alt instructor au gasit tot felul de motive ca nu pot si ca sunt obligat sa dau cu ei.
Total dezinteresati si neseriosi NU VA RECOMAND aceasta scoala sub nici o forma.
CONCLUZIE: fiti foarte atenti!

#27
andrei19977

andrei19977

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.06.2015
SALUTARE. Peste 2 saptamani ma voi inscrie si eu la o scoala de soferi si pana acum merg spre AUTOZET...imi poate spune si mie cineva preturile de la autozet va rog pentru ca nu am putut gasi nicaieri...

#28
broasca_crizata

broasca_crizata

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.04.2015
Recomand tuturor celor din Iasi "Academia de Soferi" a domnului Aurelian Cioanca! Datorita dumnealui am luat permisul din prima fara cea mai mica problema, un om extraordinar care isi face treaba cu mult drag si pasiune! Din experienta care am avut-o cu acest examen nu recomand scoli gen Soferul vip si altele de genul ei pt ca o sa aveti numai de pierdut( o sa vi se para atractiv ca sunt ieftine dar o sa pierdeti timp mult daca nu luati din prima si bani pe sedinte suplimentare si asa va treziti ca ati platit mai mult ca pentru o scoala buna). Nu va uitati la bani cand alegeti o scoala de soferi...viata are prioritate! Am scris toate astea pentru nu a pati si altii ca mine, eu am fost norocos ca l-am gasit pe domnul Cioanca care a facut sofer din mine! Succes toturor!

#29
viitorsofer

viitorsofer

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.06.2015

 broasca_crizata, on 01 iunie 2015 - 15:53, said:

Recomand tuturor celor din Iasi "Academia de Soferi" a domnului Aurelian Cioanca! Datorita dumnealui am luat permisul din prima fara cea mai mica problema, un om extraordinar care isi face treaba cu mult drag si pasiune! Din experienta care am avut-o cu acest examen nu recomand scoli gen Soferul vip si altele de genul ei pt ca o sa aveti numai de pierdut( o sa vi se para atractiv ca sunt ieftine dar o sa pierdeti timp mult daca nu luati din prima si bani pe sedinte suplimentare si asa va treziti ca ati platit mai mult ca pentru o scoala buna). Nu va uitati la bani cand alegeti o scoala de soferi...viata are prioritate! Am scris toate astea pentru nu a pati si altii ca mine, eu am fost norocos ca l-am gasit pe domnul Cioanca care a facut sofer din mine! Succes toturor!

Cate sedinte ai facut cu domnul Aurelian Ciocan?

#30
adinaoxford

adinaoxford

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.04.2015

 andrei19977, on 01 iunie 2015 - 15:16, said:

SALUTARE. Peste 2 saptamani ma voi inscrie si eu la o scoala de soferi si pana acum merg spre AUTOZET...imi poate spune si mie cineva preturile de la autozet va rog pentru ca nu am putut gasi nicaieri...


au pret la fel pe toate masinile. 1000 lei total.eu una atat am dat.sunt destul de seriosi...cand spun ca atat ajunge ,atat ajunge.in cei 1000 lei intra 15 sedinte toate facute de mine si curs de legislatie...curs adevarat,recomand.orele suplimentare nu intra in banii astia dar mi sa confirmat acest lucru clar de catre secretariat din start.  RECOMAND AUTOZET.

#31
GeorgianaPuiu

GeorgianaPuiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.07.2014

 v3lsatis, on 13 august 2012 - 12:21, said:

Autopopa.
Eu la ei am fost si-am luat din prima.
Imi poti spune numele instructorului?

 lungubogdan, on 04 iulie 2014 - 19:30, said:

Eu am făcut acum 14 ani la autopopa. Este o scoală profesionista. Am făcut întâi cursul teoretic, am dat examen intern si numai cine lua examenul trecea pe masina.
poti specifica numele instructorului?

#32
ciprea

ciprea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.08.2015
saptamana trecuta m/am inscris la cat b la scoala de soferi AUTOZET de la gara mare...la 4 dupa amiaza au inceput cursurile.prieteni vreau sa va zic ca nu am mai vazut o sala asa de plina de elevi.oricum pt primele 2 zile de curs la care am fost dau nota 10.recomand scoala ca sa nu mai zic masinile.nota 10.RECOMAND LA TOATA LUMEA!

p.s. am pus 2 poze...ca dovada.

Attached Files



#33
elena_pop

elena_pop

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.08.2015
Eu va recomand cu incredere Auto Soferul Vip, m-am inscris la ei si am fost multumita de cum se poarta cei de la aceasta scoala, mi-au dat de la inceput toate detaliile despre ce trebuie sa fac si nu am avut surprize cum am auzit pe la alte scoli sa mi se solicite taxe suplimentare sau alte chestii. Orele de condus le-am facut cu o instructoare, printre putinele din Iasi, d-na Adriana Branza cu care m-am inteles foarte bine si care explica totul cu multa rabdare. Masina este super, mica si usor de condus. Va recomand cu incredere Auto Soferul Vip.

#34
2bani

2bani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 19.08.2015
Voi fa faceti cont ca sa va laudati scoala? :D Brava.

#35
ciprea

ciprea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.08.2015
2 bani...eu sunt elev.am si dovezi...tu ce esti?

#36
broasca_crizata

broasca_crizata

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.04.2015
Ciprea eu cred ca 2bani se refera la soferul vip,daca ai fi citit pe aici acum o saptamana ai fi vazut adevarul despre ei si dupa cum vad acum este stearsa postarea si nu inteleg de ce.Cred ca este o persoana pe aici care se ocupa de site-ul scolii soferul vip si sterge parerile negative despre ei si mai ales creeaza conturi noi ca sa le faca reclama.....
ps: Cum pot afla cine imi sterge postarile? Doare adevarul asa de tare nenea??

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate