Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Recomandare scoala de soferi iasi.

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1
Gabb04

Gabb04

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.02.2012
Salut. Doresc sa ma inscriu si eu la o scoala de soferi in iasi dar nu stiu ce sa aleg.. de aceea doresc niste sfaturi , recomandari din partea voastra in legatura cu niste instructori buni, corecti..

#2
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
Autopopa.
Eu la ei am fost si-am luat din prima.

#3
tatic_distrat

tatic_distrat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 17.01.2010
Salut,

Eu NU iti recomand Ellyssa Driving School. Am facut pe un Matiz verde, masina asta e buna , dar mai au un Matiz albastru, daramat si un Passat la fel.
Ca instructor cel mai ok era cel cu care am facut eu, Luca Ciprian, nu stiu daca mai este ...daca e corect asa... Cu toate astea, am facut taximetrie la greu.Patroana e o tzaranca blonda emancipata, cu care va sfatui sa nu faceti ore, pentru ca pe langa taximetrie va va face capul toaca in 75% din intervalul orar al unei sedinte de condus per fiecare sedinta de condus. Am nimerit-o in spate in timpul unei sedinte, era o ora de taximetrie in care i-am plimbat fundul pe unde am vrut. A inceput sa ma toace ca nu ma pricep, il intreba pe instructor la ce nivel sint, ca nu prea se cunoaste .. ca o sa dau peste oameni dupa ce am permisul ... asta pana i-am replicat una sau doua de n-a mai mancat xxxxx never.
Asa ... cu toate ca il recomand pe cel de mai sus, am facut cu el taximetrie .. dupa cum spuneam , plimbandu-i colegul ( cel de pe matizul albastru, un ghiuj cu parul carunt nesimtit ), la fel, pe unde avea treaba in oras sau unde trebuia sa il las, si in plus i-am mai luat si fiica analfabeta de unde muncea ... pe Copou undeva, .. creca vorbea italiana .. fiica colegului .. In plus dupa ce am terminat sedintele am luat ore suplimentare pt examen, traseu pe care nu l-am mai sustinut din cauza instructorului care nu a putut sa vina ca nush ce ... combinatie .. avea..Iar evident, dupa, iar ore suplimentare....
Inca ceva, patroneasa sta in biroul ei si fumeaza ca o adevarata femeie de succes, adica ca turcul in biroul ei de director, separat de ceilalti sclavi... si isi cheama secretara ca si cum ar fi presedinta de concern multinational, pentru orice hartie de 2 lei la care isi mai aduce ea aminte ca nush ce tre sa mai adauge ...In cateva cuvinte o obosita.... Pt cei ce aveti cap pe umeri, cautati alta scoala de soferi.
Spor!

#4
tatic_distrat

tatic_distrat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 17.01.2010
Re,

Recomand Gh. Cozorici, Automobilistul. Este f calm si explica la fiecare pas ce si cum trebuie facut. Am facut cu el cateva ore suplimentare, prea putine din pacate, dupa ce am neglijat tot o scoala de doi lei, care intr-un final a dat faliment, dupa cum si merita ( ore scurtate, pe cate o masina diferita la fiecare ora, la un interval foarte lung, cate o sedinta pe saptamana, cu un cioban care urla la ceilalti participanti in trafic samd ).
Spor!

#5
biberul

biberul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.12.2012
Eu am ramas cu o impresie foarte buna despre scoala de soferi Auto Bya Star, au preturi studentesti si domnul Constantin (instructorul) are o rabdare iesita din comun cu elevii, eu unul il recomand cu caldura :). Sotia mea nu a mai condus de ceva vreme si am apelat la serviciile lui. In primul rand i-a oferit incredere in fortele proprii, ca avea emotii foarte mari. Eu nu am avut nici rabdare si nici CASCO la masina sa ii redau increderea in fortele proprii :) asa ca am facut o alegere care m-a scapad de stres.

#6
mihaela5646

mihaela5646

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.06.2013
NU RECOMAND autonastase iasi,instruct.Scarlatache Gabi nu stiu de ceilalti instructori dar cel putin d-l Gabi este de un dezinteres total,nu te invata absolut nimic,iti conduce el masina,orele tin mai putin iar tu iti pierzi banii si timpul.Am fost 3 prietteni care ne-am inscris in acelasi timp si cu totii am picat si a trebuit sa reluam orele de condus cu alt instructor de le alta scoala.Recomand Auto-tifache!!!

#7
andrei2502

andrei2502

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.06.2013
eu am inceput orele la AUTOZET , e pe strada garii si au o oferta super acum 700 lei in care intra si benzina.mi-a recomandat scoala un prieten si culmea mai toti intructorii de acolo sunt de la automobilistul care cica s-a inchis.oricum scoala este super moderna si masinile sunt super.audi a2 ,beetle,clio...etc.recomand!!!

#8
Gabi_Scarlatache

Gabi_Scarlatache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.08.2013

 mihaela5646, on 02 iunie 2013 - 21:18, said:

NU RECOMAND autonastase iasi,instruct.Scarlatache Gabi nu stiu de ceilalti instructori dar cel putin d-l Gabi este de un dezinteres total,nu te invata absolut nimic,iti conduce el masina,orele tin mai putin iar tu iti pierzi banii si timpul.Am fost 3 prietteni care ne-am inscris in acelasi timp si cu totii am picat si a trebuit sa reluam orele de condus cu alt instructor de le alta scoala.Recomand Auto-tifache!!!

Daca ai curaj spune numele tau si al prietenilor care au facut cu mine si pe care nu I-am invatat si continuam discutia dupa . Oricum sa inteleg ca ai luat permisul asa ca nu ar mai conta daca iti dai numele sau nu. In schimb daca ai alt interes sa denegrezi numele meu sau al scolii te sfatuiesc sa renunti.

#9
Ricore

Ricore

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.09.2013
Nu va recomand sa faceti scoala la Soferul Auto Vip cu instructorul B.C

Veti primi recomandare de la scoala ca este cel mai ieftin dar va spun sincer ca nu are treaba cu realitatea, nu-l intereseaza decat banii daca va ganditi ca perioada mea de scolarizare a durat 4 luni si nu am ajuns niciodata sa fac intoarceri, mers cu spatele sau parcari. Nu am ajuns nici in zona de examinare pentru ca a preferat sa fie comod si sa se plimbe pe langa Bahlui in cele 30 ore.

Fiecare este liber sa-si aleaga scoala de soferi si instructorul dar eu am simtit nevoia sa va spun cum a stat treaba in cazul meu si voi spune tuturor pana voi simti ca le-am facut reclama de acei bani.

#10
kid2502

kid2502

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.03.2008

 tatic_distrat, on 17 septembrie 2012 - 20:01, said:

Salut,

Eu NU iti recomand Ellyssa Driving School. Am facut pe un Matiz verde, masina asta e buna , dar mai au un Matiz albastru, daramat si un Passat la fel.
Ca instructor cel mai ok era cel cu care am facut eu, Luca Ciprian, nu stiu daca mai este ...daca e corect asa... Cu toate astea, am facut taximetrie la greu.Patroana e o tzaranca blonda emancipata, cu care va sfatui sa nu faceti ore, pentru ca pe langa taximetrie va va face capul toaca in 75% din intervalul orar al unei sedinte de condus per fiecare sedinta de condus. Am nimerit-o in spate in timpul unei sedinte, era o ora de taximetrie in care i-am plimbat fundul pe unde am vrut. A inceput sa ma toace ca nu ma pricep, il intreba pe instructor la ce nivel sint, ca nu prea se cunoaste .. ca o sa dau peste oameni dupa ce am permisul ... asta pana i-am replicat una sau doua de n-a mai mancat xxxxx never.
Asa ... cu toate ca il recomand pe cel de mai sus, am facut cu el taximetrie .. dupa cum spuneam , plimbandu-i colegul ( cel de pe matizul albastru, un ghiuj cu parul carunt nesimtit ), la fel, pe unde avea treaba in oras sau unde trebuia sa il las, si in plus i-am mai luat si fiica analfabeta de unde muncea ... pe Copou undeva, .. creca vorbea italiana .. fiica colegului .. In plus dupa ce am terminat sedintele am luat ore suplimentare pt examen, traseu pe care nu l-am mai sustinut din cauza instructorului care nu a putut sa vina ca nush ce ... combinatie .. avea..Iar evident, dupa, iar ore suplimentare....
Inca ceva, patroneasa sta in biroul ei si fumeaza ca o adevarata femeie de succes, adica ca turcul in biroul ei de director, separat de ceilalti sclavi... si isi cheama secretara ca si cum ar fi presedinta de concern multinational, pentru orice hartie de 2 lei la care isi mai aduce ea aminte ca nush ce tre sa mai adauge ...In cateva cuvinte o obosita.... Pt cei ce aveti cap pe umeri, cautati alta scoala de soferi.
Spor!

 tatic_distrat, on 17 septembrie 2012 - 20:40, said:

Re,



o taranca elyssaaaaa asta.numai figuri.are si ea imperiu domle.tre sa fie scoala aia vis a vis de mek!

Recomand Gh. Cozorici, Automobilistul. Este f calm si explica la fiecare pas ce si cum trebuie facut. Am facut cu el cateva ore suplimentare, prea putine din pacate, dupa ce am neglijat tot o scoala de doi lei, care intr-un final a dat faliment, dupa cum si merita ( ore scurtate, pe cate o masina diferita la fiecare ora, la un interval foarte lung, cate o sedinta pe saptamana, cu un cioban care urla la ceilalti participanti in trafic samd ).
Spor!

cozorici nu mai este la automobilsistul.si sunt f scumpi acolo.

#11
dreamtime

dreamtime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 03.01.2005

 Ricore, on 05 septembrie 2013 - 13:44, said:

Nu va recomand sa faceti scoala la Soferul Auto Vip cu instructorul B.C.

Veti primi recomandare de la scoala ca este cel mai ieftin dar va spun sincer ca nu are treaba cu realitatea, nu-l intereseaza decat banii daca va ganditi ca perioada mea de scolarizare a durat 4 luni si nu am ajuns niciodata sa fac intoarceri, mers cu spatele sau parcari. Nu am ajuns nici in zona de examinare pentru ca a preferat sa fie comod si sa se plimbe pe langa Bahlui in cele 30 ore.

Fiecare este liber sa-si aleaga scoala de soferi si instructorul dar eu am simtit nevoia sa va spun cum a stat treaba in cazul meu si voi spune tuturor pana voi simti ca le-am facut reclama de acei bani.

Eu am facut tot cu B.C. de la soferul vip, pe un Ford fiesta si am luat examenul din prima si evident ca sunt ff multumit de cum a decurs tot! E cam ca la fotbal cu recomandarile astea, cand echipa castiga, pfff...miez, antrenorul e cel mai tare din parcare, iar cand echipa pierde, gata, antrenorul e de vina 100%

Un articol interesant care spune care sunt cei mai buni instructori din iasi il gasiti aici, cifrele vorbesc de la sine, ca altfel o sa dati de reclame facute de scoli sau troleala

Edited by pstdgt, 29 June 2015 - 14:40.


#12
vexatul1987

vexatul1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 13.02.2013
breasla de batuti de cap. se comporta de parca iti fac o favoare.

#13
CATAWAP65

CATAWAP65

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.04.2011

 Ricore, on 05 septembrie 2013 - 13:44, said:

Nu va recomand sa faceti scoala la Soferul Auto Vip cu instructorul B.C.

Veti primi recomandare de la scoala ca este cel mai ieftin dar va spun sincer ca nu are treaba cu realitatea, nu-l intereseaza decat banii daca va ganditi ca perioada mea de scolarizare a durat 4 luni si nu am ajuns niciodata sa fac intoarceri, mers cu spatele sau parcari. Nu am ajuns nici in zona de examinare pentru ca a preferat sa fie comod si sa se plimbe pe langa Bahlui in cele 30 ore.
Fiecare este liber sa-si aleaga scoala de soferi si instructorul dar eu am simtit nevoia sa va spun cum a stat treaba in cazul meu si voi spune tuturor pana voi simti ca le-am facut reclama de acei bani.
sa sti ca si eu am patit la fel ! insa eu mai rau...

 dreamtime, on 03 octombrie 2013 - 19:58, said:

eu am facut tot cu B.C. de la soferul vip, pe un Ford fiesta si am luat examenul din prima si evident ca sunt ff multumit de cum a decurs tot! E cam ca la fotbal cu recomandarile astea, cand echipa castiga, pfff...miez, antrenorul e cel mai tare din parcare, iar cand echipa pierde, gata, antrenorul e de vina 100%

Un articol interesant care spune care sunt cei mai buni instructori din iasi il gasiti aici, cifrele vorbesc de la sine, ca altfel o sa dati de reclame facute de scoli sau troleala
ai avut pile sigur ... Posted Image

Edited by pstdgt, 29 June 2015 - 14:41.


#14
lungubogdan

lungubogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.03.2008
Eu am făcut acum 14 ani la autopopa. Este o scoală profesionista. Am făcut întâi cursul teoretic, am dat examen intern si numai cine lua examenul trecea pe masina.

#15
beleapecap

beleapecap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 01.04.2012
chelariu - viovas..un marlan de joasa speta.
daca stiti deja sa conduceti si faceti scoala doar asa de sanki ca sa va puteti inscrie la examen si va plac glumele marlanesti faceti cu el.
daca nu, fugiti.

#16
kid2502

kid2502

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.03.2008
recomand AUTOZET.  am facut c,ce si acum fac d-ul.super camion super autocar

#17
Bumbacel2007

Bumbacel2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.07.2007
Confirm Chelariu este un marlan care doar se lauda si isi ponegreste sefii, si daca il lasi te ia si pe tine la trei parale. Cu mine nu i-a mers insa, dar nici conducere nu prea am invatat cu el.

Recomand scoala AutoNastase, am facut chiar cu domnul Nastase si pot spune ca e serios si te forjeaza de iesi apa din masina (manevre peste manevre, aproape ca la examen) dar asa si trebuie, si asa inveti. Am fost foarte multumit de el. Plus ca e un om extrem de decent si cu bun simt.

#18
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,297
  • Înscris: 02.02.2006
Și eu recomand AutoNăstase. Eu am făcut cu Gabi Scarlatache, pe un Polo relativ nou (2011). Instructor de nota 10. Relaxat, nu se enervează, știe să explice, dă sfaturi, te corectează la nevoie dar te lasă să faci și propriile greșeli și să înveți din ele (atunci când nu pui pe alții în pericol). Mașina bine întreținută și fără probleme tehnice, a.î. înveți să conduci o mașină normală, fără să capeți diverse ticuri și obiceiuri proaste, pe care le-ai căpăta dacă mașina ar face diverse figuri și de care probabil nu mai scapi toată viața.

Edited by alexcrist, 05 February 2015 - 18:31.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate