Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Ce se vinde bine pe net?

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
azazo9

azazo9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 29.08.2008
Vreau sa-mi fac un magazin online. Trebuie (ca sa nu dau faliment, hahaha) sa stiu cit mai bine ce ar cumpara oamenii de pe internet. Ce cumpara oamenii mai mult de pe internet? Multumesc pentru ajutorul tau, prin gestul de a raspunde intrebarii mele. Voi sugera mai jos citeva raspunsuri: 1. Articole de slabit, produse, ceaiuri, aparate, consultatii medicale 2. Haine pentru femei, barbati 3. Haine si accesorii pentru animalele de companie 4. Incaltaminte 5. Produse pentru sex 6. Alimente 7. Produse pentru casa, electronice 8. Produse pentru infrumusetare, bijuterii, parfumuri, etc. 9. Vacante
Altele?

Mersi frumos!

:coolspeak:

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009
Electronice.

Totusi, la competitia care o ai, atat pe Ro cat si pe extern, nu are rost sa te complici, decat daca aduci ceva cu totul si cu totul nou.

#3
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005
Daca trebuie sa ne intrebi pe noi ce se vinde bine, sigur vei da faliment.

#4
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010
Iluziile de orice fel. :P

Edited by poadol, 12 August 2012 - 12:53.


#5
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Ceasuri ? In special japoneze (gen Seiko, Citizen, Orient etc.) la preturi/adaosuri mai bune. Nu prea ai avea mare concurenta la capitolul asta, nu e nici un magazin online cat de cat profi in Romania.

#6
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011
nu il dezamagiti asa ,se vand cel mai bine electronicele,poti sa reusesti aici ,daca ai o echipa de inceput destul de buna,in sensul de a se pricepe la electronice,daca iti faci un site bun si faci si recenzii la produse ,plus sa inspiri ceva increde,plus un trasnport gratuit sa zic la produsele peste 200 de lei si sa ai preturi decente ,asta inseamna sa fi undeva la mijloc spre varf la cel mai ieftin site,nu ai de ce sa nu reusesti,evident ca tu nu ai zis de ce buget dispui si cat de legal vrei sa fi,daca vrei sa te ajut ,te pot ajuta,nu esti primul.

#7
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 azazo9, on 12th August 2012, 12:37, said:

[b] Ce cumpara oamenii mai mult de pe internet?
Sexul. Cine se prostituează pe net are cele mai multe șanse.

#8
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009

 OriginalCopy, on 12th August 2012, 14:09, said:

Sexul. Cine se prostituează pe net are cele mai multe șanse.

Cat e de legal?

#9
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Videochat-ul e legal.

#10
azazo9

azazo9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 29.08.2008
Multumesc tuturor celor care au avut amabilitatea sa-mi raspunda.
Este foarte util ce mi-ati spus. Desigur ca intreb ce ar merge mai bine, de unde sa stiu? Orice afacere incepe cu o mica cercetare a pietei.
Am retinut, electronice, ceasuri bune si sexul.
:coolspeak:
Pentru video chat e nevoie de studiouri, de chirii, salarii, complicatii... cu oamenii...
Poate se cistiga bine, posibil.
Exista magazin online pentru video chat? Adica sa nu depind de chirii, salarii, etc.
Alta chestie cu sexul? Nu ma duce capul....

Multumesc din nou.

#11
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003

 azazo9, on 12th August 2012, 16:04, said:

Adica sa nu depind de chirii, salarii, etc.
Pai inseamna ca vrei ceva ce tu prin forta proprie oferi. De regula servicii. La produse ai nevoie de spatii depozitare, angajati, curierat s.a.m.d.

#12
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005

 azazo9, on 12th August 2012, 16:04, said:

Desigur ca intreb ce ar merge mai bine, de unde sa stiu? Orice afacere incepe cu o mica cercetare a pietei.

Market research nu faci tu de unul singur intreband trei terchea-berchea pe un forum.

Eu iti recomand sa folosesti fondurile de care dispui pentru o vacanta sau alte placeri, pentru ca magazinul tau online e un fetus mort. Eventual poti investi acea suma intr-un magazin online deja existent daca vrei neaparat sa fii implicat in aceasta arie.

#13
azazo9

azazo9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 29.08.2008

 e_X_tas_Y_, on 12th August 2012, 16:28, said:

Market research nu faci tu de unul singur intreband trei terchea-berchea pe un forum.

Eu iti recomand sa folosesti fondurile de care dispui pentru o vacanta sau alte placeri, pentru ca magazinul tau online e un fetus mort. Eventual poti investi acea suma intr-un magazin online deja existent daca vrei neaparat sa fii implicat in aceasta arie.


De ce zici ca e mort?? Trei terchea berchea?

#14
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010
Etnobotanice
Piese de calculator gen pcgarage.ro , incepi prin a vinde mai ieftin ca pe azerty.ro

#15
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008
Daca ai ajuns sa intrebi pe forum idei de afaceri atunci treaba e moarta din fasha.

#16
Champy0n

Champy0n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.06.2006
Chestii de nișă. Drogurile spre exemplu, cum s-a zis mai sus :lol:

#17
azazo9

azazo9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 29.08.2008

 Champy0n, on 12th August 2012, 20:19, said:

Chestii de nișă. Drogurile spre exemplu, cum s-a zis mai sus :lol:

Multumesc celor pozitivi pentru ajutor.
Celor care au scris lasind rautatea sa iasa la suprafata, rautatea gratuita, le sugerez sa intre pe forumul Digital Point si acolo sa studieze cit de empatici si simpli si lipsiti de aroganta sau agresivitate sunt strainii care dau sfaturi. In Romania sunt si oameni buni - vezi cei care au avut decenta sa raspunda frumos si multi oameni care stau prea mult la computer si asta nu le face bine.
Eu fac de 12 ani afaceri si niciodata nu mi-am permis sa fac pe interesantul nicaieri.
Ca am intrebat aici, e alegerea mea, nu stiu de unde atita rautate si comentarii gratuite, fara valoare pentru ce am intrebat.

#18
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005

 azazo9, on 12th August 2012, 21:12, said:

Eu fac de 12 ani afaceri

Ai vandut guma de mestecat in clasele 1-12?

Nu stiu de ce tu percepi un wake-up call ca fiind "rautate." E evident ca habar nu ai in ce te bagi si ca iti vei pierde intreaga investitie. Rautate e ce fac cei care te indeamna sa o faci oricum. O sa te stergi la cur cu pozitivitatea lor dupa ce ti se va duce planul pe rapa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate