Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Un nou canal marca R.C.S.: Digi World. Din data de 1 octombrie 2012.

- - - - -
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View Postdic_star79, on 8th August 2012, 16:58, said:

Cei de la RCS mai pregatesc un canal propiu care va avea ca si conținut documentarele , canalul va fi transmis HD/SD (CATV/Satelit) ! Ca zvon cica au cumparat si productiile care vor fi difuzate, dar cica au facut gresala ca acestea sa nu fie in format HD  :nonobad: , ci SD.... !

Informația este corectă, dar proiectul va mai avea niște ajustări până la obținerea licenței. Urmează și alte canale marca Digi sau sub alte denumiri, în spatele acestor proiecte fiind Mister Zoli și echipa Cruelitei. :peacefingers:

#2
clt2k11

clt2k11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 21.05.2011
Frumos! Sa speram ca vor avea si materiale de calitate!

#3
Deyutzu_AR

Deyutzu_AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.03.2012
va da-?i seama ca va fi doar in sistem SD pt că pe sistem DTH transmisii HD _ NU SUNT _ iar pana Digi-ul va oferi recievere HD la toti abonatii de cablu va trece mult timp _ cel putin la mine in oras in Lipova jud Arad _ recievere HD nu au _ am fost si asa mi-i s-a spus
-ideea de a lansa un canal bazat pe DOCUMENTARE nu e un lucru rau ci unu foarte bun dar cel putin pt inceput părerea mea e ca ar trebui introdus in PACHETUL DE BAZA pe Digital si introdus si pe ANALOGIC
-ei fac ce stiu mai bine  :coolspeak:

Edited by Deyutzu_AR, 11 August 2012 - 02:41.


#4
JohnTM

JohnTM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 02.08.2011
Eu stiam de Digi Doc dar si Discovery e bun, il dai si in celelante tari unde Rcs-Rds este prezent

#5
narciso

narciso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 18.03.2009

View PostJohnTM, on 11th August 2012, 03:54, said:

Eu stiam de Digi Doc dar si Discovery e bun, il dai si in celelante tari unde Rcs-Rds este prezent
Ce rost are acest program cand sunt atatea programe de documentare?Ar trebui sa lanseze alte programe de filme digifilmaction , digifilmhorror , digifilmsf ,digifilmwestern , digifilmdrama ,digifilmseries si digifilmasia (pentru ca nu exista astfel de canale pe piata) daca tot vor sa fie un operator gen sky.

#6
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012

View Postnarciso, on 11th August 2012, 09:13, said:

Ce rost are acest program cand sunt atatea programe de documentare?Ar trebui sa lanseze alte programe de filme digifilmaction , digifilmhorror , digifilmsf ,digifilmwestern , digifilmdrama ,digifilmseries si digifilmasia (pentru ca nu exista astfel de canale pe piata) daca tot vor sa fie un operator gen sky.
si de unde atata banet pt continutul fiecarui program in parte?!crezi ca filmele alea se cumpara cu 2ron bucata?tu,eu,romanul nu e abonat sky,decat prin tastatura.cand romanu o scoate zeci de euro,si nu se va isteriza pt 7 ron,atunci si rds va fi operator de genul sky.pana atunci,sa zicem saru mana celor de la RDS,ca prea multa pomana da poporului roman.
un popor moca prin traditie,gena.

Edited by ShevaDani, 11 August 2012 - 08:21.


#7
snuck

snuck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 04.05.2008
Digi Discovery suna exceptional, dar depinde de continut si ... mai ales de calitatea sa! Eu chiar nu mai am nevoie de un alt post cu documentare SD si cred ca nimeni. Asa ca domnul cu banii ar fi super dulce daca ar negocia sa cumpere si in HD materialele. E de ajuns un post de la Digi in HD care transmite doar in SD (Digifilm) - si care mai si sacadeaza aproape tot timpul.

A, si daca tot vor sa devina un Sky mai mic... vreau si eu un Digi Western sau macar un Digi Classic. :coolspeak:

#8
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006

View PostJohnTM, on 11th August 2012, 03:54, said:

Eu stiam de Digi Doc dar si Discovery e bun, il dai si in celelante tari unde Rcs-Rds este prezent
Digi Doc stiam si eu.

#9
pokems

pokems

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 18.12.2005
sper sa fie intr-adevar canal de documentare si nu de telenovele si melodrame cum au ajuns discovery

#10
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,332
  • Înscris: 21.11.2008
Din cand in cand se mai difuzeaza si cate un Documentar de lung-metraj pe DIGI.FILM.  :naughty:

#11
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 08.04.2011
Digipedia ar fi un nume bun, dar e deja folosit. La fel și Digi Terra, Digisfera.
Digi Science, Digi World nu ar fi nici ele originale.
Digi Docs pare cea mai plauzibilă variantă.

#12
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,455
  • Înscris: 09.03.2007
Sa vedem noi pe ce denumire cer licenta pentru el la CNA si apoi mai discutam. Mie personal nu imi place cum suna DIGI DISCOVERY.

#13
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postdondhanny, on 11th August 2012, 20:26, said:

Sa vedem noi pe ce denumire cer licenta pentru el la CNA si apoi mai discutam. Mie personal nu imi place cum suna DIGI DISCOVERY.

Plus ca, in opinia mea, ar risca un proces cu cei de la Discovery pentru acest nume

#14
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
O veste buna si o initiativa laudabila :)
In sfarsit ceva cu adevarat nou (intr-un fel) in peisajul media romanesc.

Edited by pykko, 11 August 2012 - 23:14.


#15
Logatu

Logatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 08.04.2011
Va trebui să urmărim ce domenii internet .ro se înregistrează, amintindu-ne de precedentele cu zecetv.ro, 10tv.ro, digi-news.ro și culminând cu digi24.ro.

View PostLogatu, on 30th October 2011, 17:27, said:

Domeniul digi24.ro a fost cumpărat de RCS&RDS pe 18 octombrie 2011.  :rolleyes:

Edited by Logatu, 12 August 2012 - 08:12.


#16
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
Ar fi un canal binevenit. :OK:

#17
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012

View Postvasilemadalincristian, on 11th August 2012, 20:56, said:

Plus ca, in opinia mea, ar risca un proces cu cei de la Discovery pentru acest nume
BBC are drept de autor pe "discovery channel" si alte posturi ale BBC-ului.englezii nu au drept de autor pe cuvantul "discovery" :rolleyes:

#18
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
nu cred... uita-te la viasat history si la the history chanel..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate