Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 

Isus, YHWH din Vechiul Testament

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
449 replies to this topic

#73
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010

View PostEugen3, on 12 decembrie 2012 - 10:38, said:

blueday, de ce nu răspunzi la întrebările pe care ţi le-am pus de mai multe ori?
CE VOR FACE "TOŢI" CREŞTINII ÎN CER?  
DE CE VOR MERGE ACOLO?


nu spune Biblia? vor fi regi si preoti.

iar restul versetelor pe care le improsti, nu arata nici pe departe concluzia pe care o tragi, o concluzie nebiblica.

tu nici macar nu stii faptul ca despre cei 144.000 nu se spune faptul ca vor fi regi si preoti; de asemenea, regii si preotii sunt alesi din orice neam, orice semintie, pe cand cei 144.000 sunt evrei virgini.

esti pe dinafara, sincer iti spun.

Edited by blueday, 12 December 2012 - 11:03.


#74
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

View Postblueday, on 12 decembrie 2012 - 11:02, said:

nu spune Biblia? vor fi regi si preoti.
iar restul versetelor pe care le improsti, nu arata nici pe departe concluzia pe care o tragi, o concluzie nebiblica.
tu nici macar nu stii faptul ca despre cei 144.000 nu se spune faptul ca vor fi regi si preoti; de asemenea, regii si preotii sunt alesi din orice neam, orice semintie, pe cand cei 144.000 sunt evrei virgini.
esti pe dinafara, sincer iti spun.


Uite cum te faci de râs în faţa tuturor ...

Hai să vedem cine este în realitate "pe dinafara" Scripturii ...

(Matei 19:28) Isus le-a zis: „Adevărat vă spun că la crearea din nou, când Fiul omului va sta pe tronul său glorios, voi, care m-aţi urmat, veţi sta şi voi pe douăsprezece tronuri şi le veţi judeca pe cele douăsprezece triburi ale lui Israel.

(Revelaţia 5:9, 10) . . .cu sângele tău ai cumpărat pentru Dumnezeu oameni din orice trib, limbă, popor şi naţiune 10 şi ai făcut din ei un regat şi preoţi pentru Dumnezeul nostru; şi ei vor domni ca regi peste pământ“.

(Luca 12:32) Nu te teme, turmă mică, pentru că Tatăl vostru a găsit de cuviinţă să vă dea regatul!

(Luca 22:29) Eu închei un legământ cu voi, aşa cum Tatăl meu a încheiat un legământ cu mine, pentru un regat,

(Revelaţia 14:1) . . .M-am uitat şi iată că Mielul stătea pe muntele Sion şi cu el erau o sută patruzeci şi patru de mii care aveau scrise pe frunte numele său şi numele Tatălui său. . .


ÎN CE SENS SUNT VIRGINI?  TE ROG SĂ RĂSPUNZI.

(Revelaţia 14:4) . . .Ei sunt cei care nu s-au pângărit cu femei, ci sunt virgini. Ei îl urmează neîncetat pe Miel oriunde merge şi au fost cumpăraţi dintre oameni ca prime roade pentru Dumnezeu şi pentru Miel. . .

#75
dulgherul

dulgherul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,463
  • Înscris: 28.02.2008
Argumente care zdruncină doctrina, FALSĂ, a lui Jenu!

http://exm.uv.ro/documente/144000.html

#76
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

View Postdulgherul, on 12 decembrie 2012 - 13:24, said:

Argumente care zdruncină doctrina, FALSĂ, a lui Jenu!

http://exm.uv.ro/documente/144000.html

Stai liniştit dulghe, că i-ai convins deja pe toţi cine/ce eşti în realitate ...

Eu mă bazez pe Scriptură, nu pe filozofii omeneşti ...

#77
dulgherul

dulgherul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,463
  • Înscris: 28.02.2008

View PostEugen3, on 12 decembrie 2012 - 13:26, said:

Stai liniştit dulghe, că i-ai convins deja pe toţi cine/ce eşti în realitate ...

Eu mă bazez pe Scriptură, nu pe filozofii omeneşti ...
Te poți baza și pe vîrvul turnului, că tot nu ai să știi cine sunt. Nu mă cunoști nici tu și nici alți, care cred asta.

#78
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

View Postdulgherul, on 12 decembrie 2012 - 13:30, said:

Te poți baza și pe vîrvul turnului, că tot nu ai să știi cine sunt. Nu mă cunoști nici tu și nici alți, care cred asta.

Tot ce e posibil ...

#79
dulgherul

dulgherul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,463
  • Înscris: 28.02.2008

View PostEugen3, on 12 decembrie 2012 - 13:31, said:

Tot ce e posibil ...
Nu este posibil. Este cert.

#80
7culori

7culori

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 19.02.2010

View Postdulgherul, on 12 decembrie 2012 - 13:30, said:

Te poți baza și pe vîrvul turnului, că tot nu ai să știi cine sunt. Nu mă cunoști nici tu și nici alți, care cred asta.
mai Zexe ,iata pacatul din eden , iar de cite ori faci perversiuni cu vre-o femeie sa stii c-ai mincat din pom! femeia un pom de viata cu rod in mijloc !

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tsZfuaeTQIY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#81
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010

View PostEugen3, on 12 decembrie 2012 - 13:13, said:



ÎN CE SENS SUNT VIRGINI?  TE ROG SĂ RĂSPUNZI.

(Revelaţia 14:4) . . .Ei sunt cei care nu s-au pângărit cu femei, ci sunt virgini. Ei îl urmează neîncetat pe Miel oriunde merge şi au fost cumpăraţi dintre oameni ca prime roade pentru Dumnezeu şi pentru Miel. . .

sunt virgini si punct.

pe de alta parte, esti copil la minte, ti-am mai spus, dar are rost sa repet? ca turma mica nu e mica in comparatie cu alta turma ci cu cei nemantuiti ! Isus nu spune : am o turma mica, pentru Cer, si una mai mare, pentru Pamant.

iar cele 2 staule sunt: evreii, chemati initial si neamurile, chemate ulterior; unde scrie ca staulele reprezinta 2 destinatii diferite?

SI, CEL MAI IMPORTANT:

DACA TU SPUI CA CEI 144.000 SUNT SINGURII DESTINATI CERULUI PENTRU A FI REGI-PREOTI, DE CE NU SCRIE MACAR ASTA, CA CEI 144.000 VOR FI REGI PREOTI? IAR DESPRE REGII PREOTI SCRIE CA SUNT DIN TOATE NEAMURILE, LA FEL CUM SCRIE DESPRE MAREA MULTIME.

omule, esti penibil.

#82
7culori

7culori

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 19.02.2010
Virgini sunt ,pentru ca spre deosebire de locuitorii /cetatenii Israelului ,acestia nu fac parte din religii,culte secte grupuri  pagine dintre neamuri care au reprezentanta prin oaresce biserica pagina sau trinitara a sfintei treimi sau doimi mincinoase ,dintre Neamuri/Popoare/Natiuni.

Multi evrei au imbratisat paginitatea bisericeasca dintre Neamuri, de aceea nu mai sunt virgini , si-au daruit deja dragostea spirituala pentru aceste minciuni numite sinagogile satanei.

#83
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

View Postblueday, on 13 decembrie 2012 - 09:12, said:

sunt virgini si punct.

pe de alta parte, esti copil la minte, ti-am mai spus, dar are rost sa repet? ca turma mica nu e mica in comparatie cu alta turma ci cu cei nemantuiti ! Isus nu spune : am o turma mica, pentru Cer, si una mai mare, pentru Pamant.

iar cele 2 staule sunt: evreii, chemati initial si neamurile, chemate ulterior; unde scrie ca staulele reprezinta 2 destinatii diferite?

SI, CEL MAI IMPORTANT:

DACA TU SPUI CA CEI 144.000 SUNT SINGURII DESTINATI CERULUI PENTRU A FI REGI-PREOTI, DE CE NU SCRIE MACAR ASTA, CA CEI 144.000 VOR FI REGI PREOTI? IAR DESPRE REGII PREOTI SCRIE CA SUNT DIN TOATE NEAMURILE, LA FEL CUM SCRIE DESPRE MAREA MULTIME.

omule, esti penibil.

Doar ei sunt văzuţi alături de Isus în cer.

(Revelaţia 14:1) . . .M-am uitat şi iată că Mielul stătea pe muntele Sion şi cu el erau o sută patruzeci şi patru de mii care aveau scrise pe frunte numele său şi numele Tatălui său. . .

(Revelaţia 7:4) . . .Şi am auzit numărul celor sigilaţi: o sută patruzeci şi patru de mii. . .

Apostolii ştiau sigur că fac parte din acest grup:

(Luca 22:29, 30) . . .Eu închei un legământ cu voi, aşa cum Tatăl meu a încheiat un legământ cu mine, pentru un regat, 30 ca să mâncaţi şi să beţi la masa mea, în regatul meu, şi să staţi pe tronuri ca să judecaţi cele douăsprezece triburi ale lui Israel.

(2 Timotei 2:12) . . .dacă vom persevera, vom şi domni cu el. . .

(Revelaţia 1:6) . . .a făcut din noi un regat, preoţi pentru Dumnezeul şi Tatăl său . . .

Cei menţionaţi mai sus sunt văzuţi în cer, pe când cei care fac parte din clasa "alte oi" sau "marea mulţime" sunt văzuţi pe pământ.

(Ioan 10:16) . . .am şi alte oi, care nu sunt din staulul acesta. . .

(Revelaţia 7:9, 10) . . .După aceste lucruri m-am uitat şi iată: o mare mulţime, pe care nimeni nu putea s-o numere, din toate naţiunile, triburile, popoarele şi limbile, stând în picioare înaintea tronului şi înaintea Mielului, îmbrăcaţi în robe albe şi având ramuri de palmier în mâini. 10 Ei strigau cu glas tare, zicând: „Salvarea o datorăm Dumnezeului nostru, care stă pe tron, şi Mielului!“

(Revelaţia 7:14) . . .„Aceştia sunt cei care vin din necazul cel mare. . .

(Revelaţia 21:4) . . .El va şterge orice lacrimă din ochii lor şi moartea nu va mai fi. Nici jale, nici strigăt, nici durere nu vor mai fi. Lucrurile de odinioară au trecut“.

Moartea, strigătul, durerea, etc. au fost aici pe pământ, nu în cer.  Deci versetele vorbesc despre cei care vor supravieţui Armaghedonului aici pe pământ şi care vor transforma acest pământ în paradis, aşa cum a dorit Dumnezeu iniţial.

Apropo, văd că ai ocolit răspunsul la întrebarea "în ce sens sunt cei 144000 virgini"?  
Să înţeleg că nu-l cunoşti?

Edited by Eugen3, 19 December 2012 - 16:09.


#84
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010

View PostEugen3, on 19 decembrie 2012 - 16:08, said:

Doar ei sunt văzuţi alături de Isus în cer.




ii vede Isus doar pe astia in Cer? Ioan e cel care ii vede, in viziune; si marea multime tot in Cer este.

sunt virgini, exact asa cum scrie, nu s-au atins de femei.

cat de prost la cap poti sa fii, adica daca iei numarul de 144.000 ca fiind literal, dar ce urmeaza dupa, nu iei literal ci simbolic, adica zici ca nu sunt nici evrei si nici virgini !  ASTA NU E INTERPRETARE CONSECVENTA A SCRIPTURILOR. Ci spalare pe creier din partea unor escroci. Dar este si vina ta ca refuzi sa gandesti!

Deci, daca 144.000 nu e numar simbolic ci literal, atunci tot ce scrie despre acestia este literal !

#85
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

View Postblueday, on 19 decembrie 2012 - 16:27, said:


1)  si marea multime tot in Cer este.

2)  sunt virgini, exact asa cum scrie, nu s-au atins de femei.

3)  cat de prost la cap poti sa fii, adica daca iei numarul de 144.000 ca fiind literal,

Deci, daca 144.000 nu e numar simbolic ci literal, atunci tot ce scrie despre acestia este literal !

Mă conving tot mai mult că nu înţelegi sensul Scripturii ....

1)  Spre deosebire de cei 144 000, despre membrii marii mulţimi nu se spune în Revelaţia că „au fost cumpăraţi de pe pământ“ pentru a fi cu Cristos pe muntele Sion ceresc. — Rev. 14:1–3.

Faptul că ‘stau în picioare înaintea tronului şi înaintea Mielului’ nu înseamnă neapărat că se află într-un loc anume, ci, mai degrabă, că se află într-o stare de aprobare (compară cu Revelaţia 6:17; Luca 21:36). Expresia „înaintea tronului“ (în greacă enópion tou thrónou; literalmente „sub privirea tronului“) nu înseamnă că sunt în cer. Poziţia lor este pur şi simplu „sub privirea“ lui Dumnezeu, care ne spune că el îi priveşte din cer pe fiii oamenilor. — Ps. 11:4; compară cu Matei 25:31–33; Luca 1:74, 75; Faptele 10:33.

2)  Eram sigur că nu înţelegi sensul corect al expresiei "sunt virgini" din Apocalipsa!  Afirmaţia ta susţine că niciunul dintre apostolii lui Isus nu a fost căsătorit, ceea ce este evident greşit. Sunt virgini în sens spiritual!

(Matei 8:14) . . .Când a intrat în casa lui Petru, Isus a văzut-o pe soacra acestuia zăcând cu febră.

(1 Corinteni 9:5) . . .N-avem oare dreptul să luăm cu noi o soră ca soţie, cum fac ceilalţi apostoli şi fraţii Domnului şi Chifa?

Adevărul este că membrii ei sunt virgini în sens spiritual deoarece nu se pângăresc cu doctrinele şi practicile religioase ale ‘Babilonului cel Mare’, imperiul mondial al religiei false (Rev. 17:5). ‘În gura lor nu se găsesc’ falsităţi religioase, şi ei rămân „fără pată“, necontaminaţi de lumea lui Satan (Ioan 15:19).

3) Numărul celor care vor guverna în cer alături de Isus, 144 000, este înţeles ca un număr literal din mai multe motive.
Unul este contextul versetului din Revelaţia 7:4.
După ce i s-a spus în viziune despre grupul celor 144 000 de persoane, apostolul Ioan a văzut un alt grup. El descrie acest al doilea grup ca „o mare mulţime, pe care nici un om nu putea s-o numere, din toate naţiunile şi triburile şi popoarele şi limbile“. Această mare mulţime îi reprezintă pe cei ce vor supravieţui ‘marelui necaz’ care, în curând, va distruge actuala lume rea. — Revelaţia 7:9, 14.

Remarcă, totuşi, contrastul pe care Ioan îl face între versetele 4 şi 9 din Revelaţia, capitolul 7. El afirmă că primul grup, ‘cei care au fost sigilaţi’, are un număr limitat, precis. Însă al doilea grup, „o mare mulţime“, nu are un număr determinat. Având în vedere acest lucru, este logic să considerăm numărul 144 000 un număr literal. Dacă ar fi simbolic şi s-ar referi la un grup care în realitate ar fi fără număr, s-ar pierde efectul contrastului dintre cele două versete. Prin urmare, contextul este un puternic indiciu că numărul 144 000 trebuie considerat literal.

La aceeaşi concluzie — că numărul este literal — au ajuns şi diferiţi biblişti, din trecut şi din prezent.
De exemplu, cu aproximativ 100 de ani în urmă, lexicograful britanic dr. Ethelbert Bullinger a făcut următoarea observaţie în legătură cu Revelaţia 7:4, 9: „Pur şi simplu se enunţă un fapt: un număr determinat în contrast cu numărul nedeterminat din acelaşi capitol“ (The Apocalypse or “The Day of the Lord,” pagina 282). Mai recent, Robert Thomas jr, care predă Noul Testament la The Master’s Seminary din Statele Unite, a scris: „Potrivit exegezei biblice, nu există o bază solidă pentru o interpretare simbolică“. El a adăugat: „Este vorba de un număr determinat [la 7:4] în contrast cu numărul nedeterminat de la 7:9. Dacă acest număr e simbolic, atunci nici un număr din carte [Revelaţia] nu poate fi considerat literal“. — Revelation: An Exegetical Commentary, Volumul 1, pagina 474.

blueday, te asigur că te afli pe un drum greşit.  Nu înţelegi sensul corect al Scripturii.

#86
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010
cate tampenii poti sa debitezi !

unde am spus eu ca numarul de 144.000 nu este unul literal? eu cred ca este unul literal ! si cred ca si ce urmeaza, despre ei, tot literal este: virgini si evrei.

iar cu privire la marea multime, nu mai repet, ei slujesc in templul lui Dumnezeu (naos), care e in Cer, logic si marea multime tot in Cer este.

ce o tot dai cotita la nesfarsit? orice om intreg la minte isi da seama cat de mult aberezi si cu cata subiectivitate tratezi lucrurile; nu scrie nimic despre vreo speranta pamanteasca pentru crestini ! marea multime este in Cer, deoarece sta inaintea tronului, asta e intelesul cel mai probabil.
evident, daca marea multime ar fi fost pe Pamant si destinata pentru Pamant, ar fi scris lucrul acesta, dar scrie cu totul altceva !

#87
7culori

7culori

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 19.02.2010
Biserica lui IISUS -Mireasa sta pe tron cu /alaturi de Mire ,pe cind restul ,stau inaintea tronului. Slujitorii sunt evrei si Neamuri ,unii sunt cei 144000 de evrei ,fratii celor ucisi in pecetea a 5-a , iar altii sunt marea gloata ucisi in necazul cel mare ,care n-au avut intelepciunea sa vada pe Fiul Omului descoperit intre Neamuri prin persoana lui William Marrion Branham.

#88
damacupandalii

damacupandalii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 20.12.2012

View Post7culori, on 20 decembrie 2012 - 13:41, said:

sa vada pe Fiul Omului descoperit intre Neamuri prin persoana lui William Marrion Branham.

piei,satana,cu minciunile tale cu tot!
sper sa mori si tu intr-un mod asemanator in care a murit scarnavia ta de profet,incorsetat printre fiarele masinii cu care a facut accident mortal.

ps se pare ca Dumnezeu stiind ce sfarsit i-a pregatit acestui vierme cu fata de psihopat a lucrat ca baiatul cel mic sa nu se urce in masina cu "profetul" idiot

I said, "Oh, I don't care." I said, "Loyce has been feeling bad, so I guess we had better stay in Amarillo." He said, "That is fine." So he got in his car, and for some reason that I do not know, my little brother Joseph stopped and was going to get in my car. You know how things are when you are traveling with children. The car was quite crowded, and normally I wouldn't have let him in there. I am certain my wife wouldn't have, Mother wouldn't, and I know Daddy wouldn't have, unless it was in the divine will of God to do so. So he got in my car with me.

Attached Files


Edited by damacupandalii, 20 December 2012 - 14:55.


#89
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

View Postblueday, on 20 decembrie 2012 - 09:33, said:

cate tampenii poti sa debitezi !

unde am spus eu ca numarul de 144.000 nu este unul literal? eu cred ca este unul literal ! si cred ca si ce urmeaza, despre ei, tot literal este: virgini si evrei.

iar cu privire la marea multime, nu mai repet, ei slujesc in templul lui Dumnezeu (naos), care e in Cer, logic si marea multime tot in Cer este.

ce o tot dai cotita la nesfarsit? orice om intreg la minte isi da seama cat de mult aberezi si cu cata subiectivitate tratezi lucrurile; nu scrie nimic despre vreo speranta pamanteasca pentru crestini ! marea multime este in Cer, deoarece sta inaintea tronului, asta e intelesul cel mai probabil.
evident, daca marea multime ar fi fost pe Pamant si destinata pentru Pamant, ar fi scris lucrul acesta, dar scrie cu totul altceva !

Tocmai ţi-am dovedit că "virgini" nu înseamnă că nu au fost căsătoriţi, ci faptul că s-au păstrat nepătaţi de ideile religioase false.  În pofida acestor dovezi clare din Biblie, văd că tu continui să susţii idei străine Scripturii ....

Afirmaţia ta susţine că niciunul dintre apostolii lui Isus nu a fost căsătorit, ceea ce este evident greşit. Sunt virgini în sens spiritual!
(Matei 8:14) . . .Când a intrat în casa lui Petru, Isus a văzut-o pe soacra acestuia zăcând cu febră.
(1 Corinteni 9:5) . . .N-avem oare dreptul să luăm cu noi o soră ca soţie, cum fac ceilalţi apostoli şi fraţii Domnului şi Chifa?

Adevărul este că membrii ei sunt virgini în sens spiritual deoarece nu se pângăresc cu doctrinele şi practicile religioase ale ‘Babilonului cel Mare’, imperiul mondial al religiei false (Rev. 17:5). ‘În gura lor nu se găsesc’ falsităţi religioase, şi ei rămân „fără pată“, necontaminaţi de lumea lui Satan (Ioan 15:19).

Dacă Scriptura arată clar faptul că unii dintre cei aleşi să guverneze cu Isus au fost căsătoriţi, tu de ce susţii contrariul?

În privinţa numărului de 144000, scuze, mi-a scăpat ideea pe care ai postat-o.  Însă, în legătură cu membrii marii mulţimi, nu ai argumente Biblice care să-ţi susţină ideea.  Biblia arată clar că aceştia sunt o clasă pământească, cei care vor supravieţui marelui necaz aici pe pământ.

(Matei 25:31–33) . . .Când va sosi Fiul omului în gloria sa cu toţi îngerii, atunci se va aşeza pe tronul său glorios. 32 Toate naţiunile vor fi adunate înaintea sa şi el îi va separa pe oameni unii de alţii, aşa cum separă un păstor oile de capre. 33 Şi va pune oile la dreapta sa, iar caprele la stânga sa.

Observă te rog cum expresia "înaintea lui Dumnezeu" nu înseamnă întotdeauna în cer:

(Faptele 10:33) . . .De aceea, am trimis îndată la tine şi ai făcut bine că ai venit aici. Acum suntem toţi aici înaintea lui Dumnezeu, ca să auzim toate lucrurile pe care Iehova ţi-a poruncit să le spui“.

Deci marea mulţime se va afla "sub privirea" lui Dumnezeu şi a Fiului său pe pământ, nu în cer.  În cer merg doar cei care vor guverna cu Isus!

(2 Timotei 2:12) . . .dacă vom persevera, vom şi domni cu el. . .

(Revelaţia 20:4) Şi am văzut nişte tronuri şi pe cei ce stăteau pe ele. Şi lor li s-a dat putere să judece. Da, am văzut sufletele celor executaţi cu securea pentru mărturia pe care au depus-o despre Isus şi pentru că au vorbit despre Dumnezeu, da, sufletele celor care nu i se închinaseră nici fiarei, nici imaginii ei şi care nu primiseră semnul pe frunte şi pe mână. Ei au revenit la viaţă şi au domnit ca regi cu Cristos o mie de ani.

Acest lucru fusese profeţit de Daniel cu mii de ani în urmă ...

(Daniel 7:27) . . .Şi regatul, stăpânirea şi măreţia regatelor de sub toate cerurile au fost date poporului sfinţilor Celui Suprem. Regatul lor este un regat de durată indefinită şi toate stăpânirile le vor sluji şi vor asculta de ei».

(Luca 22:29) Eu închei un legământ cu voi, aşa cum Tatăl meu a încheiat un legământ cu mine, pentru un regat,

Deci blueday, fie vei accepta adevărul prezentat în Scripturi, fie vei continua să postezi idei extra Scripturii, care nu pot fi susţinute cu Biblia.

#90
damacupandalii

damacupandalii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 20.12.2012

View Post7culori, on 20 decembrie 2012 - 13:41, said:

Fiul Omului descoperit intre Neamuri prin persoana lui William Marrion Branham.

cat poate un prost sa fie de prost incat sa nu realizeze ca insasi moartea acelui tembel spune totul despre nimicnicia acelei scarnavii umane, auzi tu hula, fiul omului branham.
unde ai mai pomenit tu ma prostane in toata istoria lumii o asemenea moarte a unui om al lui dumnezeu curat si drept? unde ai mai pomenit tu ma prostovane moarte crunta dezmembrat si cu creierii si organele imprastiate pe asfalt si printre fiarele masinii? au fost morti crunte si a lui isus si a apostolilor si a multor slujitori ai lui dumnezeu, mancati de vii de animale si cate si mai cate, dar alea erau o incercare a credintei pana la moarte, erau altceva, nu sa mori ca un cacat intr-o fractiune de secunda ti s-a si sters pomenirea de pe terra ca sa se confirme ce sta scris: "vor fi secerati ca iarba" "vor pieri ca o suflare"...a fost ma secerat ca iarba sceleratul ala al tau mincinos? a pierit ma ca o suflare? a luat ma o moarte pe masura hulei si minciunilor sale? a luat. atunci pleaca mai mortane cu aberatiile tale si cu profetul tau mincinos cu tot pe care mai bine ti-l bagi in fund.valea!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate