Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Motocultor HOLDER E12

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
motocultor

motocultor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.09.2012
Slatina-Olt,tu?
poti sa lasi un nr de tel? ,mai am unele neclaritati si la tel. e altceva
Sper sa reziste ,mai ales ca eu nu am o gradina  prea mare si nu are dc sa se solicite,sincer eu l-am luat in special pentru arat gradina si sper sa se achite de sarcina.
Dupa cum am vazut eu pe net se descurca ,acum ...ramane de vazut

#20
PaunDutzi

PaunDutzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.01.2012
Eu sunt din Rosiori de Vede-Teleorman.Suntem aproape.
Iti las pe PM un nr de tel.

#21
Paun_Duti

Paun_Duti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 02.07.2009
Nu mai avem niciun nou posesor de Holder pe-aici?

#22
jumba85

jumba85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 18.01.2013

View PostPaun_Duti, on 17 octombrie 2012 - 18:20, said:

Nu mai avem niciun nou posesor de Holder pe-aici?
ba da am cumparat un holder b12 tractoras cu motorul incomplet si caut unu sa al schimb ma puteti ajuta. sunt din bals

#23
Paun_Duti

Paun_Duti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 02.07.2009
Nu am cum sa va ajut pentru a schimba motorul pt ca nu am piese de schimb, dar va pot da un sfat: gasiti piese de schimb pe ebay.de.
Ce va trebuie pentru motor?

#24
jumba85

jumba85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 18.01.2013

View PostPaun_Duti, on 28 septembrie 2013 - 16:01, said:

Nu am cum sa va ajut pentru a schimba motorul pt ca nu am piese de schimb, dar va pot da un sfat: gasiti piese de schimb pe ebay.de.
Ce va trebuie pentru motor?
un motor cu totu al meu e incomplet motoru  da nu gasesc motor si nu vreu sa ai pun altul de alt fel ca na as putea sa ai pun unu an doua pistoane romanesc ca pt alea gasasti piese  dar sper sa gasesc motorul lui .

#25
jumba85

jumba85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 18.01.2013
salut  cum va merg holdarurile eu ma saturat pana peste cap de tractor este totul perfect doar motoru e varza si nu gasesc unu bun am cumparat un motor de pe net prin curier am dat o groaza de bani si e varza cilindru si pistonu mam saturat pana peste cap de holder nu gasati piese an tara.rugativa sa nu sa defecteze ca e durere

#26
diamarcu

diamarcu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.09.2014
buna am luat si eu un holder e12 dar imi pierde ceva ulei prin esapament ,ce ar putea fi?ce ulei bagati in motor si pe unde?

recipientul de sub rezervor ce rol are?
astept raspuns,

Edited by diamarcu, 03 September 2014 - 20:45.


#27
johnysibiu

johnysibiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 07.04.2013
Posesorilor de Holdere ce mai faceti ? Eu am un Agria 1900.Cam aceeasi clasa. As vrea sa va pun niste intrebari. V-ati gandit sa le faceti remorci ? Cum le manipulati? La ce le folositi ?

#28
PaunDutzi

PaunDutzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.01.2012

View Postjohnysibiu, on 13 februarie 2017 - 21:27, said:

Posesorilor de Holdere ce mai faceti ? Eu am un Agria 1900.Cam aceeasi clasa. As vrea sa va pun niste intrebari. V-ati gandit sa le faceti remorci ? Cum le manipulati? La ce le folositi ?
Nu mai am Holderul de cativa ani. L-am vandut.
As putea sa-ti dau totusi cateva sfaturi, pt ca la vremea aia m-am documentat mult despre ele.
Am vrut si eu sa-i fac remorca, deja cautam componente, dar am renuntat si l-am vandut.
Incepusem o semanatoare pe doua randuri si ii facusem o prasitoare.
Cu manipulatul a fost problema. De-aia l-am si vandut. Dupa o ora de arat cu el, nu mai puteam sa tin sticla de bere in mana. Era foarte greu.

#29
johnysibiu

johnysibiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 07.04.2013
Ai avut si plug ? Cat mi-as fi dorit...Eu mi-am construit doua rarite de bilonat si ma gandesc cum sa fac un plug de scos cartofi. Ma intereseaza sa gasesc o cositoare care ar putea fi adaptata la priza de putere. Intr-adevar manipulatul ma cococseaza si pe mine.

#30
PaunDutzi

PaunDutzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.01.2012
Da, e am avut doar plug reversibil. O bijuterie. Avea reglaje pe toate directiile.
Am vrut sa-i cumpar si freza, deja cautam pe ebay. Aveam vise marete pentru el, dar ama juns la concluzia ca era prea greu de manevrat.
Avea aproape 500kg. Avea forta, cuplu, tragea bine. Apoi am zis ca ar fi mai bine sa stau pe un scaun cu volan, decat sa ma tin de coarnele lui.
Acum imi pare rau ca l-am dat. Cu tractorul nu mai intru in gradina de legume. Acum sap iar la casma. Dar nu se compara.

#31
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,700
  • Înscris: 30.07.2003
Ce tractor ai luat de nu se mai strecoara? Sau ai gradina de legume f mica?

#32
PaunDutzi

PaunDutzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.01.2012
Gradina de legume este mica, doar pentru necesarul familiei (cam 250mp). Iar tractorul este un Landini de 60cp.

#33
johnysibiu

johnysibiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 07.04.2013
Am avut si eu un Yanmar 1300 4x4 cu freza, am fost foarte incantat de el dar era  prea usor.

#34
PaunDutzi

PaunDutzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.01.2012
Pentru o gradina mica cred ca era bun. Ca si putere sunt apropiate, insa pretul nu se compara. La fel, nici confortul.

#35
johnysibiu

johnysibiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 07.04.2013
Yanmarul l-am cumparat din Ungaria insa, orice accesoriu am cautat pentru el era extrem de scump. Dealerii zic ca pentru hobbisti accesoriile sunt mult mai scumpe decat pentru tractoarele mari. In final l-am vandut.

#36
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,700
  • Înscris: 30.07.2003
Pai, ca la orice tractor, trebuie sa-l cumperi din prima utilat, ca sa iesi la pret bun.
Altfel il folosesti ca mine, la tras copacul sa cada unde vrei cand il tai. Dar si acolo mi-a trebuit accesoriu o sufa buna. Glumesc, am si freza, plug, remorca la el.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate