Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ruter wireless de la RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
nu e nici un bug.  seteaza frumos wpa2-psk si criptare aes only si vei observa ca functioneaza.

#56
e2k

e2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 15.10.2004
Asa l-am setat dar tot nu merge. Tot eroare aia o primesc. Am incercat si alte combinatii care sa nu includa WEP si TKIP dar degeaba. Am incercat si Open System care in mod cert nu foloseste WEP si TKIP si tot degeaba.

Attached Files



#57
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
despre ce adaptor wireless vorbim? ce sistem de operare si in cazul xp care service pack?

#58
e2k

e2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 15.10.2004
Problema mea nu e de la adaptorul wireless sau de la sistemul de operare ci de la interfata web de configurare a routerului. Respectiva interfata nu ma lasa sa setez modul 802.11N Only pe motiv ca acest mod nu este suportat cat timp niste protocoale sunt active (WEP si TKIP) si mesajul imi zice de asemenea sa schimb setarile. Problema e ca aceste protocoale NU sunt active adica folosesc WPA2-PSK in loc de WEP si AES in loc de TKIP dar nenoroctia de eroare tot apare si nu ma lasa se setez N Only.

De ce vreau neaparat N Only? Intr-o camera am probleme cu semnalul Wifi cand e in modul Mixed si cum toate dispozitivele mele suporta modul N as vrea sa incerc daca merge mai bine asa (adica cu N Only), dar nu pot din cauza unui nenorocit de bug in soft-ul routerului. Intrebam poate s-a mai confruntat cineva cu problema mea si se stie vre-un workaround adica niste setari ale routerului care sa permita trecerea in modul N Only. Va multumesc.

Edited by e2k, 13 April 2014 - 17:34.


#59
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
sincer eu sunt de parere ca nu e nici un bug.

#60
e2k

e2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 15.10.2004
Nu mai sunt la parintii mei acum asa ca pana la urmatoarea vizita nu o sa mai am acces la respectivul router. Daca nu crezi ca e bug atunci cum iti explici ca protocoalele alea WEP si TKIP sunt dezactivate dar soft-ul routerului tot zice ca modul N Only nu functioneaza cu respectivele protocoale si trebuie sa schimb setarile (adica sa dezactivez protocoalele)? Cum iti explici ca routerul imi cere sa dezactivez niste optiuni care sunt deja dezactivate? Singura posibilitate ca aceasta problema sa nu fie un bug este ca respectivele protocoale sa mai fie folosite si in alt context decat cel de securitate Wi-Fi si in consecinta trebuie sa le dezactivez din alta parte. Asta as vrea sa aflu si eu de unde din alta parte. :P

#61
bestialba

bestialba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.04.2004
Aceeasi problema o am si eu... nu ma pot bucura de viteza n pentru ca primesc aceeasi eroare

#62
e2k

e2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 15.10.2004
Super, deci nu sunt singurul cu problema. Posted Image Bine ca nu am cumparat routerul ci doar l-am inchiriat si il pot duce inapoi dupa o luna de folosire. O sa sun si la RDS totusi sa le spun despre problema dar sunt aproape sigur ca nu vor avea habar de ea si nu vor sti cum se remediaza. Cel mai probabil va fi nevoie de update de firmware, daca cineva a descoperit problema si a remediat-o intr-o versiune noua a softului.

Edited by e2k, 18 April 2014 - 07:28.


#63
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Si totusi nu inteleg. Daca lasi pe mixed, nu se conecteaza pe N ?

#64
dydycom

dydycom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.01.2007

 christig, on 31 martie 2014 - 15:15, said:

Se pare ca ZXHN H218N are o versiune de Tomato.

Salut christig,

ai reusit un update?

intrebare : partea de telefonie implica alte setari, ma intreb daca se poate face update la Tomato si totusi portul de telefonie sa functioneze.


ZTE ZXHN H218N flash Tomato firmware (traduceti din chineza)
necesita un adaptor usb to serial la voltaj mic.


#65
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002
n-am incercat. il am in chirie...nu vreau sa-l stric si sa le dau banii. la un moment dat vreau sa trec la Gbit...si n-as mai acumula o carcasa depasita moral prin casa.

nu cred ca mai merge telefonul cu tomato. parca asa intelesesem din translate-u ala din chineza.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate