Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Taxa pasaport

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
AndreiASM

AndreiASM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 24.06.2007
Salutari,

Am platit saptamana trecuta (in 30.07) la CEC taxa aferenta pasaportului simplu electronic pe 5 ani. Din cauza ca am fost foarte ocupat la munca, nu am apucat inca sa merg sa-mi depun actele efectiv. Intrebarea mea este daca expira vreodata chitanta ce am primit-o de la CEC, sau pot sa ma duc, de exemplu, in septembrie sa-mi fac pasaportul, si chitanta ramane valabila?

Multumesc anticipat.

#2
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Chitanta e probabil valabila, doar sa nu se scumpeasca intre timp sa vezi atunci circareala.

#3
geocosma

geocosma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 17.05.2007
Chitanta va fi valabila. Daca se va scumpi, cei de la ghiseu iti vor spune sa te duci sa platesti diferenta de cost.

#4
12trei

12trei

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 22.07.2011

 f300, on 7th August 2012, 15:03, said:

sa nu se scumpeasca intre timp sa vezi atunci circareala.
Va trebui sa aduca inca o chitanta, cu diferenta (chiar si daca e de numai 10 bani)

#5
AndreiASM

AndreiASM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 24.06.2007
Salutari,

Multumesc frumos de informatii. Oricum am de gand sa merg luna asta candva, doar ca sunt putin cam ocupat la lucru, si din ce am vazut, e extrem de aglomerat pe-acolo (o fi mergand lumea in concedii prin Turcia...).

Multumesc!

#6
UncertainId

UncertainId

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 16.07.2019
Am platit taxa de pasaport in judetul meu pentru o persoana din alt judet care isi schimba pasaportul acolo, credeti ca ar putea fi vreo problema? Nu de alta dar are programare, e mai din scurt cu timpul pe care-l are la dispozitie sa-l schimbe si ar fi pacat sa rateze din cauza asta.

Mai nou taxa se plateste la CEC Bank la robotelul  SelfPay (la trezorerie nu se mai poate plati iar la posta nu stiu sigur). Online in judetul meu nu te ajuta sa platesti pentru ca ti se cere oricum dovada pe hartie ca ai platit.

La CEC unde am fost eu era foarte aglomerat la ghisee, langa robotel nu era nimeni care sa-ti dea vreo indicatie asa ca n-am avut pe cine sa intreb daca e ok sa achit din alt judet.

#7
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Nu are importanta de unde și cine plătește taxa de pașaport. Intra pe ghișeul.ro și vei vedea ca nu exista câmp pentru județ sau localitate, contează doar sa fie corect completat cnp-ul persoanei pentru care ai făcut plata. Contul în care ajung acești bani e unul singur.
https://www.ghiseul....GHImWFwb3J0In0=

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate