Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Cum arata amenajarile interioare si exterioare din casele voastre?

- - - - -
  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#19
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,079
  • Înscris: 07.07.2006

 user033, on 9th August 2012, 08:35, said:

eram sigur ca nimeni nu-si pune poze din casa :D

Pai tre sa le faci sa arate "Neckerman", cine are chef de strins prosoapele, lustruit suportul de sapun etc.?!

#20
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
Sa nu uitam de chilotii pusi la uscat pe scarita din baie si firele de par ramase pe cada :thumbup:

#21
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010
eu nu arunc in toaleta hartia igienica folosita.
vreti sa vedeti poze?

#22
luckydreamer

luckydreamer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 06.08.2011

 Inginerul_bv, on 9th August 2012, 11:26, said:

Am vrut sa pun eu sa fac de rusine gresia si faianta da' chiar n-am nimic de aratat. Primele 3 mi se par urate si mie, prima e chiar "taraneasca". Ultima e prea pretentioasa....


Chiar te rog sa incerci sa pui cateva poze,living,hol..etc

Puteti sa puneti si poze cu diferite interioare care va plac asa cum a facut si gabian22 chiar da nu sunt la voi acasa dar v-ar placea sa le aveti.

Edited by luckydreamer, 09 August 2012 - 18:44.


#23
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
baia mica de la parter,are 6,5 m2
bateria mi-a placut mult,am luat-o din Viena

Attached Files



#24
luckydreamer

luckydreamer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 06.08.2011

 anonima1, on 9th August 2012, 20:39, said:

baia mica de la parter,are 6,5 m2
bateria mi-a placut mult,am luat-o din Viena



Arata foarte bine,felicitari pentru alegere si pentru curajul de a posta :peacefingers:

#25
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
Frumoasa baie, dar de ce ar prefera cineva cabina de dus? Eu simt ca ma sufoc si nu am loc de nimic.

#26
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011

 bicosu, on 13th August 2012, 21:23, said:

Frumoasa baie, dar de ce ar prefera cineva cabina de dus? Eu simt ca ma sufoc si nu am loc de nimic.


Scrie acolo ca este baia mica de la parter. Nu e baie matrimoniala, sau singura baie din casa.  In baia mica de la parter e indicat sa ai cabina de dus, pentru clipele cand mai intri un pic murdar pe picioare, din curte. Mai ales pe ploaie, etc.

#27
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 feitosak1, on 13th August 2012, 23:40, said:

Scrie acolo ca este baia mica de la parter. Nu e baie matrimoniala, sau singura baie din casa.  In baia mica de la parter e indicat sa ai cabina de dus, pentru clipele cand mai intri un pic murdar pe picioare, din curte. Mai ales pe ploaie, etc.


Proprietarii (cand au cumparat cabina respectiva) nu cred ca s-au gandit sa se spele de noroiul de pe picioare in ea... Din ce se vede, nu-s culorile un pic prea terne? Intreb. Baia mea de serviciu cred ca are 3 mp, n-a mai incaput nici dusul, eu chiar o faceam pt spalat picioare noroite sau musafiri. N-a iesit, asta e.

#28
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011

 denky, on 14th August 2012, 00:27, said:

Proprietarii (cand au cumparat cabina respectiva) nu cred ca s-au gandit sa se spele de noroiul de pe picioare in ea... Din ce se vede, nu-s culorile un pic prea terne? Intreb. Baia mea de serviciu cred ca are 3 mp, n-a mai incaput nici dusul, eu chiar o faceam pt spalat picioare noroite sau musafiri. N-a iesit, asta e.

Dar ce crezi ca s-au gandit? sa coboare la parter sa faca dus, ramanand ca la etaj sa aiba un grup sanitar?

#29
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 feitosak1, on 14th August 2012, 00:29, said:

Dar ce crezi ca s-au gandit? sa coboare la parter sa faca dus, ramanand ca la etaj sa aiba un grup sanitar?

Altceva zic. Cat o fi costat cabina aia, nu pare low-cost, de aici nedumerirea apropo de spalat noroaie.

#30
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011

 denky, on 14th August 2012, 00:33, said:

Altceva zic. Cat o fi costat cabina aia, nu pare low-cost, de aici nedumerirea apropo de spalat noroaie.

Da, asta e altceva, ce zici tu. De fapt, ca si bateria de la vienna :))

Dar, sa nu uitam, fiecare isi construieste cum vrea si dupa posibilitati. Poate pare extravagant, insa e alegerea persoanei respective.

#31
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
Eu credeam ca se alege cabina de dus din lipsa de spatiu, dar fiind 6,5 mp ma gandesc ca altul a fost motivul. Eram curios. Te poti spala pe picioare si in cada, nu e obligatoriu sa faci baie. Just my 2 cents

#32
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011

 bicosu, on 14th August 2012, 18:01, said:

Eu credeam ca se alege cabina de dus din lipsa de spatiu, dar fiind 6,5 mp ma gandesc ca altul a fost motivul. Eram curios. Te poti spala pe picioare si in cada, nu e obligatoriu sa faci baie. Just my 2 cents

Pai daca pui cada la parter...trebuie o baie mare. Si invers, daca nu ai cada sau dus jos, trebuie sa umbli prin toata casa ca sa te speli pe picioare.

Mai e o solutie, am vazut la un prieten: un dus in curte, in genul celor de pe plaja sau de la piscine. Foarte util vara, te racoresti cand vrei:))

#33
septimiu80

septimiu80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,315
  • Înscris: 27.01.2008
eu sunt adeptul dusurilor, o cabina poate sa aiba orice forma si dimensiune se gasesc destule modele de inspiratie pentru a nu avea probleme cu inghesuiala.
Pentru parter am optat si eu doar pentru dus , pentru etaj in baia programata piticilor am optat pentru cada iar in baia matrimoniala am mers pe ambele variante dus si cada. Cada am folosit-o foarte rar , sotia a preferat-o mai mult dar oricum 70-80% din cazuri nu avem timp si chef pentru mai mult de un dus. Dimineata e pe fuga, seara e prea multa oboseala... dusul sa traiasca.

#34
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011

 septimiu80, on 14th August 2012, 22:26, said:

eu sunt adeptul dusurilor, o cabina poate sa aiba orice forma si dimensiune se gasesc destule modele de inspiratie pentru a nu avea probleme cu inghesuiala.
Pentru parter am optat si eu doar pentru dus , pentru etaj in baia programata piticilor am optat pentru cada iar in baia matrimoniala am mers pe ambele variante dus si cada. Cada am folosit-o foarte rar , sotia a preferat-o mai mult dar oricum 70-80% din cazuri nu avem timp si chef pentru mai mult de un dus. Dimineata e pe fuga, seara e prea multa oboseala... dusul sa traiasca.

Exact asa fac si eu. Dus jos, cada in baia copiilor, cada+dus in dormitorul mare. Ma gandesc ca dusul din dormitorul meu sa-l fac cu perete zidit, nu cu cabina. Am vazut undeva pe un jurnal asa ceva.

#35
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
La mine cred c-ai vazut.  :peacefingers: Iti spun de pe-acum ca e mai scumpa varianta asta decat cadita de dus traditionala. Doar sifonul de pardoseala costa cat cabina de dus, nu mai vorbesc de hidroizolatie.  :peacefingers:

#36
vimp

vimp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,337
  • Înscris: 03.12.2004
Varianta "ingineru" o fi mai costisitoare dar este mai faina, cel putin din pdv al designului. Nu se preteaza insa la bai foarte mici. Caditele de dus cu cabina au si ele metehnele lor...

Cat despre dusul din gradina, este extraordinar. Ai o senzatie foarte faina cand faci dus afara. Acum am o improvizatie, un bidon de plastic cu robinet, dar cand termin sigur voi avea dus de gradina...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate