Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Problema Mare!!!!!!!!!!

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
WebMan

WebMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 16.01.2002
Am nevoie de ajutor... care ma putetzi ajuta...

Am schimbat monitorul, am trecut la un Samsung SyncMaster 171S (de la un GeoVision 150X) deci am trecut la un 17" de la un 15".... Shi mi-a aparut PROBLEMA, adica , filmele DivX care le aveam, se vad MARITE pe televizor, pe calculator se vad ca inainte, perfect, deci fara probleme...

Setaje nu am facut nimic diferit de cum era inainte, doar schimbat monitorul... Poate cineva sa ma ajute cu problema asta ?

Placa video ATI Radeon Saphire TV Out 64 mb shi ies pe un TV Sony KV28XS 16:9...

deci, inca o data, NU AM FACUT NIMIC decit sa schimb monitorul... restul a IESHIT de la sine...

Precizez ca am formatat, instalat tot shi aceiashi problema... ieshirea TV e setata pe 640x480 la 8 bitzi, deci IDENTIC cum era inainte cind aveam monitorul de 15"... daca avetzi vreo idee, datzi-mi un raspuns...

Multzumesc...

#2
WebMan

WebMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 16.01.2002
Am uitat sa va spun... Exista o rezolvare, dar pe care NU VREAU SA O ACCEPT, adica sa folosesc monitorul de la PC pe rezolutzie de 1024x768 shi implicit pe TV se vede imaginea INTREAGA de la film, ceea ce nu imi convine... Am trecut la 17" tocmai pentru a putea folosi 1280x1024....

Cam atit...

#3
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Depinde de ce setari accepta placa ta video pentru a folosi tv out. Daca poti avea tv out NUMAI pentru rezolutii de pina la 1024x768 nu ai ce face... SAU te uiti pe monitor la 1280x1024 SAU treci la 1024x768 cit timp folosesti video out...

#4
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
vezi daca nu cumva aveai G400 instalat si acum de la asta iti face figuri ....
in rest, [re-]vezi setarile de monitor pe care le-ai pierdut cand ti-a detectat monitorul nou....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate