Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Hotmail devine Outlook.com

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Vechiul serviciu de email Hotmail a primit un binemeritat update, Microsoft transformându-l într-o avanpremieră pentru Outlook.com. Primul lucru pe care-l observi atunci când accesezi serviciul este interfața foarte curată. Conform celor de la Microsoft, în pagina principală sunt afișate cu 30% mai multe mesaje, iar partea de sus a interfeței este cu 60% mai îngustă. Spațiul ocupat de reclame a fost condensat pe latura din dreapta, corpul emailului ocupând cel mai mult spațiu.

Interfața curată a lui Outlook.com

Cu noul serviciu Outlook.com, primești o listă lungă cu rețele de socializare către care poți să trimiți mesaje. Nu pot să lipsească de aici Facebook, Twitter și LinkedIn. Skype se află la rândul său pe această listă, fiind acum sub umbrela Microsoft. Outlook.com va oferi în curând posibilitatea de-a conversa prin videochat direct în serviciul de email.

Suport pentru Skype direct în interfață

Serviciul de mail este acum inteligent și știe să sorteze automat newsletter-ele și update-urile site-urilor de socializare. Ele sunt afișate acum separat, iar mesajele importante din Inbox pot fi văzute fără alte inconveniente. Aplicațiile Office Web Apps sunt acum incluse de Outlook.com și toate atașamentele compatibile pot fi vizualizate fără a fi descărcate. Atunci când limitările date de atașamente sunt o problemă intră pe scenă integrarea cu serviciul de stocare SkyDrive.



Cum ai parte de noile servicii oferite de Outlook.com? Pentru cei care au deja un cont Hotmail, există un buton de Upgrade. Dacă doresc, ei pot opta și pentru o adresă @outlook.com. Cei care au un cont Microsoft pot intra și au acces imediat la noile funcții. Dacă folosiți un alt client de mail, puteți alege să aveți mesajele trimise către noul cont Outlook.com. Cei de la Microsoft speră ca, în timp, să rămâneți doar cu acesta din urmă.
sursa:go4it
Eu deja mi-am mutat mailul de la GMail :).

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
nevermind.

Edited by Ann0nyym0us, 03 August 2012 - 17:01.


#3
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,546
  • Înscris: 08.03.2011

View Postdeiuma, on 3rd August 2012, 17:39, said:


e deja veche stirea !

#4
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

Quote

e deja veche stirea !
Dar pe forum n-am vazut-o.

#5
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,657
  • Înscris: 16.12.2008
Ar trebui sa se cheme Autluc

Attached Files



#6
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

View Postyetiro, on 3rd August 2012, 18:14, said:

Ar trebui sa se cheme Autluc
Genial :coolspeak: . Eu il tin pe Engleza (UK) si n-am vazut asta.

Edited by deiuma, 03 August 2012 - 17:21.


#7
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,235
  • Înscris: 24.02.2007
Tocmai m-am logat pe contul de hotmail si arata la fel ca inainte. Cum activez "noul stil"? Sau schimba ei automat in timp?

#8
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Outlook e outlook iar hotmail e hotmail. Doua chestii total diferite. Asa zice Microsoft.

#9
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

View Postdani.user, on 3rd August 2012, 20:14, said:

Tocmai m-am logat pe contul de hotmail si arata la fel ca inainte. Cum activez "noul stil"? Sau schimba ei automat in timp?
Dupa ce te loghezi in contul Hotmail intri pe outlook.com

#10
costables

costables

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,406
  • Înscris: 01.01.2011
Eu am un nume destul de comun si din graba nu mi-am dat seama ca-mi pot redenumi pur si simplu conturile de hotmail atata timp cat nu a facut-o altcineva inaintea mea cu acelasi nume si m-am apucat repede sa fac altele cu numele pe care le-am dorit, si am reusit! :wallbash:  Pe vechile conturi am 25 GB pe cele noi 7 GB. Daca incerc sa le redenumesc, imi spune ca exista deja, normal, daca am incercat sa sterg un cont nou pentru a redenumi altul mai vechi .... adio...... nu ma mai lasa sa fac nimic! Un cont se pare ca l-am pierdut definitiv desi stiu toate detaliile, teoretic ar trebui sa-l pot recupera asa cum se intampla la yahoo..........

Edited by costables, 07 August 2012 - 14:21.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate