Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

meniu pe o perioada lunga?

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Daca o faci in casa din multa smantana, ceva fructe si indulcita cu miere, n-o sa-ti faca rau, poti sa mananci pana borasti ;)
Din cate vad, nici aia de 1800 nu ma atrage: prea multe cereale, prea multe rahaturi "low-fat", "skim" etc. Dar oricum e mai buna decat cea de 1200, care cred ca e pentru etiopieni.
Oricum, nu te lua numai dupa spusele mele, ca eu sunt adeptul paleo, low-carb, vezi ce mai zic si oponentii :D

#20
Sir_Johnny

Sir_Johnny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,087
  • Înscris: 27.12.2010

View PostFCBK, on 2nd August 2012, 00:24, said:

[ http://sportcaffe.ro/wp-content/uploads/2012/06/greenlight.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si ar fi bine sa alternezi oarecum carbohidratii cu grasimile... asta o sa te ajute si sa decizi ce gatesti maine. Adica daca azi mananci spaggette sau juma de tava de placinta cu mere, maine mananci ceva low-carb, cam cum mananca proxtu, adica doar carne cu ceva branza si legume, omleta cu bacon,slanina,sunca, chestii mai grase...

Plus ca mai conteaza si ce activitati fizice ai... in zilele in care stii ca mergi la sala sau cine stie ce activitati solicitante ai, ar trebui sa mananci preponderent carbo, in zilele in care zaci, mananci low-carb.

Edited by Sir_Johnny, 03 August 2012 - 09:54.


#21
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Cine esti tu si ce-ai facut cu Johnny? :w00t:

#22
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Nici Johnny nu mai e ce-a fost candva...

#23
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
:roflmaofast::roflmaofast:

Zi-le Johnnyyyyy ...

#24
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009
http://www.google.ro...29,r:0,s:0,i:70

Edited by bilibistrocizel, 03 August 2012 - 14:04.


#25
linda111111

linda111111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 15.05.2008
Stiu ca e un topic mai vechi dar nu am stiut unde sa pun intrebarea mea si mi s-a parut mai potrivita aici. A incercat cineva o firma din Bucuresti care sa livreze zilnic meniuri, cu abonament? Care ar fi mai ok din experienta? Si, in special, a incercat cineva o firma care sa livreze zilnic meniuri keto? Multumesc pentru raspuns

#26
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Keto nu e o solutie permanenta,e doar ceva.Din acest motiv nu cred sa gasesti mancare keto,ca nu e cerere.

#27
linda111111

linda111111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 15.05.2008

View PostMelteanu, on 22 august 2022 - 14:00, said:

Keto nu e o solutie permanenta,e doar ceva.Din acest motiv nu cred sa gasesti mancare keto,ca nu e cerere.


Sunt cateva firme care fac. Eram curioasa daca cineva a incercat si cum a fost experienta. Si am intrebat si de firme care livreaza mancare normala. Care ar fi de preferat?

#28
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Sincer experientele mele cu mancare livrata sunt minime, de cite ori ma hazardez sa comand in capitala ma intorc la sortul de bucatarie si ........platane....

#29
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007

View Postlinda111111, on 22 august 2022 - 13:52, said:

incercat cineva o firma din Bucuresti care sa livreze zilnic meniuri, cu abonament? Care ar fi mai ok din experienta? Si, in special, a incercat cineva o firma care sa livreze zilnic meniuri keto? Multumesc pentru raspuns

Exista: https://www.lifebox.ro/keto-7
I-am incercat vreo 2 saptamani (am avut niste vouchere) dar nu m-au dat pe spate. Am luat meniul OPTIM. Era ok dar mi se pare ca incearca prea mult sa fie diferiti si mai fac combinatii exotice care mie nu imi plac in mod special si nu poti cere sa se inlocuiasca cu altceva felul respectiv.
Ai pe site meniul pe saptamana urmaoare, deci poti vedea in ce te bagi :)

#30
cris26

cris26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 08.03.2015
Recomand pe YouTube: diet doctor canal ținut de un medic cardiolog, Dr Cywes carbsaddicted doc asta e un chirurg ce se ocupa de chirurgia bariatrica ...


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate