Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Afacere 16 ani

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#55
Tront

Tront

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.07.2012
Nu, cardul e pentru a imi pune ceva bani personali stransi si pentru a nu ma atinge de ei.

Edited by Tront, 25 October 2012 - 14:50.


#56
alinaevanghelista

alinaevanghelista

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.11.2012
Buna Tront.
E grozav ca te preocupa chestiunea produsului de bani la 16 ani.

Nici o idee nu e rea - si atata vreme cat are o baza morala orice lucru ai intreprinde are sanse maxime de succes (asta de la Kant citire).

In online categoric un site pe care il populezi cu continut bun si il monetizezi cu adsense sau un sistem de afiliere e o initiativa care o sa-ti foloseasca si de iti aduce banii pe care ti-i doresti si de nu.
Ideea e sa inveti din succes si din insucces - sa sti la urmatorul proiect ce e de facutPosted Image

Totusi asa cum unii iti recomanda ti-as propune sa incerci sa dobandesti experienta ca organizator sau lucrator de echipa facand voluntariat la o fundatie sau la o asociatie.

Daca alegi una serioasa experienta o sa te ajute atat sa te organizezi cat si - daca o fi sa te angajezi undeva o sa vezi ce cei ce au in CV ca au facut voluntariat si inteleg cum se lucreaza intr-o organizatie sau echipa sunt avantajati fata de de cei care au un loc gol la rubrica activitati extrascolare.
Sper ca recomandarea mea sa nu para stangace (ca a Mariei Antoaneta care nu intelegea de ce rasculatii se revolta ca nu au paine -si se gandea ca ar putea sa manance cozonac in loc Posted Image )
Dar daca nu te frige la buzunar lipsa banilor mergi pe ideea asta!
Succes!

#57
Tront

Tront

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.07.2012
Deocamdata am inceput treaba cu blogul, merge umpic peste asteptarile mele pana acum, sa vedem cum va fi in continuare.
Reclame nu ii pun inca, si nici nu pot pe numele meu ca nu am 18 ani.
Alte variante in afara de adsense stiti?

#58
zscf

zscf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 25.04.2011
Cum mai merge treaba Tront?

#59
Tzache16

Tzache16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.06.2006
Tront da-mi te rog un nr de tel in PM. Daca esti intradevar cum ai scris mai sus, ai tot respectul meu si voi face tot ce pot ca sa te ajut.

#60
florin_buda

florin_buda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 30.03.2005
@Tront da-mi URL-ul tau sa te adaug pe bloglist

#61
Tront

Tront

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.07.2012
Vizite: 774
Vizitatori diferiţi: 627

Statistici pe ultima luna, o luna mai slaba ( am avut o saptamana in care au fost cu 300 de vizite in plus fata de ce este acum ).
Dupa calculele mele, vine o medie de ~21 de vizitatori unici pe zii, care dupa mine este decent pentru un blog la inceput si care nu a avut o promovare super agresiva.
Facebook-ul blogului sta cam asa - 258 de aprecieri · 58 discută despre asta
Articolele sharuite pe facebook sunt vazute ( conform facebook ) cam de 100 de persoane per articol, sunt articole care au fost vazute si de 600 de persoane Posted Image ( promovare in public la un eveniment ),

@tzache16 o sa iti las PM cu un adresa de yahoo messenger si de un mail.
@florin_buda o sa iti las PM cu blogul.

Edited by Tront, 23 December 2012 - 01:13.


#62
chinaman

chinaman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 23.06.2008
si pe urma va mai mirati ca tre sa vine chinezi indieni si gypsy sa fie ospatari, barmani, fastfood etc ca restu lumii toti sunt pe facebook si fac bani din adwords. doamne feri sa crape google si facebook intr-o zi ca ramane lumea pe drumuri explodeaza somaju si iara vine Ponta cu noi impozite pentru idiotii care inca isi mai platesc impozitele.

#63
viorelbocsa

viorelbocsa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 31.01.2008

View Postcatalinn87, on 01 august 2012 - 06:33, said:

Eu am o idee dar nu prea ai cum sa o folosesti pentru ca nu ai 18 ani, dar poti incerca cu numele tatalui tau, sau un frate mai mare, sau un var, etc. dar sa aiba 18 ani.
Eu castig constant din pariuri cu o metoda destul de simpla insa trebuie sa ai multa rabdare si de ce nu, ceva noroc.

Depun 50 de lei in contul unei agentii ( nu ma refer la agentiile de colt de strada ), si ma pun sa joc pe fotbal si tenis live !!!
Atentie, ma joc doar live, si pe cote foarte foarte mici . Gen 1.02 , 1.03, 1.04, 1.05.
Varianta este putin riscanta pentru ca pui in joc toata suma, dar daca esti atent si urmaresti desfasurarea unei reprize, unui set, sau a meciului intreg cotele astea ies foarte simplu si in 2 zile iti recuperezi banii.

Nu e greu de ghicit ca o echipa care conduce cu 2-0 sau 3-1 in minutul 83-84 o sa castige meciul. Cota ar fi 1.025 probabil si inmultit cu 50 lei , practic ai un profit de 1.25 lei. Exista si cazuri speciale cu 3 goluri in 5 minute, dar ti-am zis, daca urmaresti atent si crezi ca nimic nu se mai poate intampla, pariaza fara grija. Si de asemea eu mai sunt atent si la alte aspecte. Intotdeauna imi iau cotele astfel incat daca apare inca 1 gol sau 1 break, sa fiu acoperit si sa nu pierd.

De exemplu pentru un meci de fotbal, daca scorul este 2-0 in minutul 82 , nu ma duc pe sub 2.5 unde cota ar fi pe la 1.10 sau 1.08 ci merg pe sub 3.5 unde cota e 1.03-1.025 etc. si in felul asta sunt aceperit in cazul in care mai inscrie o echipa.

La fel in tenis. Daca intr-un set scorul este 4-1 pentru jucatorul 1 si jucatorul 1 serveste , in mod normal setul se termina 6-2 daca nu se mai face nici un break. Eu aici nu pariez sub 8.5 seturi, unde cota ar fi 1.2 probabil, ci pariez sub 10.5 unde cota este 1.04 de exemplu. In cazul asta sunt acoperit pentru un eventual break.

Sa spunem ca pariezi pe zi cam 10 meciuri, si o sa ai un profit de 12.5 lei. Eu am jucat si pana pe la 30lei profitul pe zi. La agentia la care ma joc eu, limita de retragere este 25 lei, si sincer aproape in fiecare zi scot cate 25-30 de lei. Totul este sa fii foarte atent la ce meciuri joci, sa ai foarte multa rabdare si sa fii meticulos. In 2 zile poti sa iti scoti banii investiti ( cei 50 lei  la inceput) si pe urma orice pierzi practic pierzi din profitul acumulat pana atunci. Ideea e sa pierzi cat mai tarziu sau deloc.

Mie unul imi place la nebunie cand se aduna in cont cate 1 leu, cate 1 leu, cate 1 leu, si daca la sfarsitul zilei ajungi la 20-30 de lei profit, este chiar foarte bine. Nu trebuie sa te gandesti ca atunci cand pariezi castigi 1 leu. Trebuie sa te gandesti cat strangi intr-o zi.
Daca facem un calcul simplu, intr-o luna poti castiga 600-900 de lei daca esti pasionat, atent si NOROCOS. Sa nu uitam, ca totusi e un joc de noroc.

Si atentie, intotdeauna sa pariez pe un meci de fotbal dupa ce vezi primele 35-40 minute din prima repriza. Daca meciul e echilibrat si nu se inscriu goluri cum se intampla des in fotbal, pot paria linistitsub 0.5 goluri in prima repriza. La finalul meciului la pariuri live te lasa pana in minutul 89 sa pariezi, practic e mult mai bine si mult mai aproape de final pentru ati iesi pariul, si e mai indicat sa te axezi pe finaluri de meci.

La tenis iti recomand sa nu pariezi la inceput de set. De multe ori jucatorii buni incep slab, ba chiar pierd primul set si revin in al doilea. La tenis trebuie urmarit mai atent meciul, dar nu e greu deloc. Trebuie sa iti lasi mereu o a doua sansa si sa pariezi la sigur. Nu conteaza ca scorul este 4-0 si sanse mari de a fi 6-1 sau 6-2 intr-un meci dezechilibrat. Mergi la sigur si pariaza sub 9.5 sau chiar sub 10.5 gameuri chiar daca castigi 1 leu.

Aceasta este ideea mea, pusa in practica de mine de ceva timp si pentru mine a dat roade pentru ca sunt rabdator, atent si meticulos , dar imi si place foarte foarte mult. Practic este a un job part-time.

Totusi cred ca sunt putini care o sa incerce, sau care chiar o fac deja, pentru ca majoritatea care joaca la pariuri sau la jocuri de noroc cauta sa se imbogateasca sau sa castige averi peste noapte.

Succes tuturor care vor sa incerce.




ce om. cum sa te uiti la un meci de fotbal, primele 35-40 de minute ca sa pariezi apoi 50 de lei  iar la sfarsit castigi 1 leu.  daca te uiti pe zi la 10 reprize dinastea platesti curentul care il conumi si nu iti scoti banii cu profitul tau. iar daca mai si pierzi o singura data, esti mancat nu gluma

#64
aladdin2k

aladdin2k

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 23.06.2004
Si daca tot pierde atat timp urmarind reprizele alea, iar metoda deja si-a testat-o si-i merge, de ce nu pariaza 5000 de lei, nu 50, si in loc de 20-30 lei pe zi sa aiba cate 2000-3000? E drept ca risti putin in primele doua zile, pana iti scoti 'investitia', dar dupa aia, intr-o luna-doua iti iei masina noua.

#65
ics7

ics7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 12.05.2007
Prietene, cum stai cu blogul?
ai gasit o nisa pe care sa mergi?

#66
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012

View Postchinaman, on 21 ianuarie 2013 - 22:24, said:

si pe urma va mai mirati ca tre sa vine chinezi indieni si gypsy sa fie ospatari, barmani, fastfood etc ca restu lumii toti sunt pe facebook si fac bani din adwords. doamne feri sa crape google si facebook intr-o zi ca ramane lumea pe drumuri explodeaza somaju si iara vine Ponta cu noi impozite pentru idiotii care inca isi mai platesc impozitele.

Cam care este problema ta ca face/ incearca sa faca bani cu ajutorul internetului?

Edited by eStev, 09 February 2013 - 13:26.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate