Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Afacere 16 ani

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#37
Tront

Tront

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.07.2012

View Postneagu_laurentiu, on 09 septembrie 2012 - 14:53, said:

La 16 ani nu ai nevoie de DSLR !
Acum e timpul pt. invatatura. Orice altceva te cam indeparteaza de ea si nu-i bine deloc pt. viitor.

Asta cu DSLR-ul a fost primul exemplu care mi-a venit in cap.

#38
TLGsoft

TLGsoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 25.03.2006
Personal consider ca are punct de vedere sanatos, la varsta asta ai nevoie de raspunsuri, nu de directive. Ai nevoie sa intelegi nu numai DE CE trebuie sa inveti la scoala ci mai ales PENTRU CINE! Ai nevoie sa vezi care este diferenta intre o munca necalificata unde iti rupi spatele muncind in soare si o munca bine platita unde stai la aer conditionat cu o cafeluta pe birou.

Cu cat isi da seama mai repede ca UNICA lui VIATA depinde de alegerile pe care le face ACUM, cu atat mai bine!

Si apropo, bravo lui si parintilor, care, desi oameni cu foarte putin timp liber, i-au dat o educatie sanatoasa! Altii de varsta lui freaca menta prin cluburi sau sparg seminte in fata blocului...

Edited by TLGsoft, 09 September 2012 - 16:41.


#39
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
@catalinn87 am bagat eu cu cativa ani in urma in jur de 20 euro pe Romania - Bulgaria, ca era 2-0 pentru Romania.
Si bulgarii au reusit sa faca 2-2 si am pierdut toti banii (cota era mica, 1.01 sau 1.02).
Tot la live am bagat.
Nu iti recomand pariurile.
Mai bine iti faci un blog daca ai talent la scris (cam 10$ domeniul .com un an de zile, si gazduire gasesti la 2-3 euro pe luna).
Poti sa dai anunt in ziar ca plimbi caini (cei ocupati o sa aprecieze serviciul si te vor remunera pentru timpul oferit).

Edited by Sorin84k, 09 September 2012 - 19:14.


#40
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
El a zis ca vrea sa se descurce singur,nu ca nu au parintii bani.
Un medic castiga bine,mai ales daca e chirurg.
ON:Un prieten impartea pliante pentru o agentie de moda,14 ani avea,castiga 1 leu pe fiecare persoana pe care o aducea,nu prea profitabil.
Daca stii sa faci site-uri,diverse teme pentru site le poti vinde si castiga ceva bani.

Edited by eStev, 09 September 2012 - 20:06.


#41
Razvan03Andrei

Razvan03Andrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 20.09.2011

View PosteStev, on 09 septembrie 2012 - 20:06, said:

El a zis ca vrea sa se descurce singur,nu ca nu au parintii bani.
Un medic castiga bine,mai ales daca e chirurg.
ON:Un prieten impartea pliante pentru o agentie de moda,14 ani avea,castiga 1 leu pe fiecare persoana pe care o aducea,nu prea profitabil.
Daca stii sa faci site-uri,diverse teme pentru site le poti vinde si castiga ceva bani.

Poti sa detaliezi?
Si eu stiam ca era ceva ca distribuitor de pliante..si parca era 0,10 bani un pliant.Deci deabea la 10 pliante distribuite luai un leu.100 pentru 10 lei si 1000(1.000) pentru 100 de lei.
Nu prea e rentabil.Trebuie sa treci multe strazi.Dar poate te scapi repede de pliante daca mergi pe la blocuri.Oricum nu-mi dau seama cum facea agentia.Daca-mi dadeau 300 de pliante si eu ascundeam 50 si restul le distribuiam?:-?Poate verificau ei..

In cazul prietenului tau.Clientii spuneau daca au fost adusi de cineva?E naspa asa.Dupa ce ca te ostenesti sa faci reclama la un magazin,din 100 de oameni probabil 75 te baga in seama.Daca esti cu tupeu le dai pliantul in mana,probabil fara sa le zici nimica.Dar din cei 75...cat noroc sa ai sa se duca cel putin 10?

#42
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Stiu,nu e rentabil deloc.
Era o agentie de moda,le dadea un numar maxim de pliante si cu alea trebuia sa aduc oameni,in special copii.
Nu le dadea din poarta in poarta,daca vroiai sa te inscri iti dadea pliantul daca nu il luai inapoi,cu 4-5 pliante trebuia sa te descurci.Intradevar,nu e chiar distribuitor de
pliante.

Edited by eStev, 14 September 2012 - 09:09.


#43
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,721
  • Înscris: 13.07.2011
call center, part time jobs pe la diferite magazine, barman, spalator auto, gandeste-te la meserii din care poti castiga pe baza "ciubucului" pentru ca salariul este un nimic.

#44
ics7

ics7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 12.05.2007
Salutare!
ma bucur enorm ca gandesti in felul asta.
Daca te vei gandi sa faci ceva online, te ajut oricand cu gazduire gratuita + sfaturi in online si nu numai...

Succes in tot ce vei face!

#45
Tront

Tront

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.07.2012
Salut.
Scuze ca nu am raspuns o perioada mai mare, dar am avut probleme de sanatate ( am facut apendicita mai exact ) si dupa niste complicatii de la operatie, asa ca nu am stat sa urmaresc forumul.

Ideile cu care am ramas ( pentru vara urmatoare, acum clar nu pot ): Chelner, impartitor de pliante ( asta a fost recomandata de mai multi prieteni ), ajutor prin casa sau la treburi utile gen plimbatul cateilor, la spalatorie, call center si ceva in hypermarket ( in principal joburi part time ).

Idei pentru tot timpul anului: Diverse chestii in online.

View Postics7, on 30 septembrie 2012 - 22:55, said:

Salutare!
ma bucur enorm ca gandesti in felul asta.
Daca te vei gandi sa faci ceva online, te ajut oricand cu gazduire gratuita + sfaturi in online si nu numai...

Succes in tot ce vei face!

Salut.
Vorbim pe PM.
Multumesc.

#46
arcond

arcond

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,116
  • Înscris: 15.11.2006

View PostTront, on 10 octombrie 2012 - 22:36, said:

Idei pentru tot timpul anului: Diverse chestii in online.

Potentialul de castig online este nelimitat , nu pari convins .

Accesibilitatea este maxima , merge atat cu ceva pregatire in domeniu , cat si fara .

#47
Tront

Tront

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.07.2012

View Postarcond, on 11 octombrie 2012 - 10:52, said:

Potentialul de castig online este nelimitat , nu pari convins .

Accesibilitatea este maxima , merge atat cu ceva pregatire in domeniu , cat si fara .

Nu sunt foarte convins pentru ca mie mi se pare ca sunt deja foarte multi in online si ca sa mai ai sanse trebuie sa vi cu ceva original, nou.
Dar sper sa nu fie asa....
Si asa nu am card si cont bancar ca sa pot plati sau primi bani online, doar un cont de paypal fara card am.


Off: Ce acte trebuie ca sa iti faci un card si cont bancar? Ce banca recomandati?

#48
1234567878

1234567878

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 09.06.2010
La virsta ta, ar trebuie sa te distrezi, si sa inveti pe banii parintilor, dupa trebuie sa te ocupi de munca, daca incepi de acum, o sa ramii toata viata sa lucrezi in hypermarketuri.

#49
georgefl

georgefl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 27.10.2011
Nu mai asculta prostiile de mai sus , barman , spalator , si muncitor pentru inceput ai putea deschide o minifabricuta de tigari  investitie : 1 masina de facut tigari manuala 20 ron , una de maruntit tutun 30 ron , filtre 500 buc 17 ron si tutun  1 kg la pretul de 30 ron . ..............bineinteles neaccizabile . 20 de buc se vand la 5-6 ron si tie iti iasa la  1 ron pachetu . Cu timpu te poti extinde de exmplu masina automata , etc , pe garantie ca faci peste 100 ron pe zi . bafta !


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IOkB-DzppJU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] gata tigara in 10 min ai facut 6 /ron

Edited by georgefl, 13 October 2012 - 18:32.


#50
1234567878

1234567878

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 09.06.2010
Pe garantie ca e ilegal

Edited by 1234567878, 13 October 2012 - 23:55.


#51
Tront

Tront

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.07.2012
Oricat de banos o fi, e ilegal, asa ca nu o fac.

#52
georgefl

georgefl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 27.10.2011
atunci mergi barman si dupa ce aduni vreo 5000 de euro din munca legala investestei la busra in sibiu la WBS la Sima si tii inmulteste el .

#53
Tront

Tront

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.07.2012

View Postgeorgefl, on 14 octombrie 2012 - 20:18, said:

atunci mergi barman si dupa ce aduni vreo 5000 de euro din munca legala investestei la busra in sibiu la WBS la Sima si tii inmulteste el .
De ce nu faci tu intai asta si sa ne arati ceva dovezi, dupa sa ii pui pe altii.


@on: In zilele urmatoarea urmeaza sa achit un domeniu .info cel mai probabil si hosting.
Nu pot sa spun site-ul ( cred ) de la care iau si cum se va numi, sa nu fac reclama.
Oricum trebuie sa imi mai fac card ( daca imi poate da cineva detalii, pot sa ma duc sa imi fac singur cardul? am nevoie de parinti? ce banci recomandati? ma intereseaza sa fie prin drumul taberei, e un lucru foarte important ) si sa le dau la cei de la hosting o copie dupa buletinul parintilor, ca este suspendat contul cica pentru ca sunt minor. Sau daca stiti firme de hosting la preturi civilizate ( domeniile si hostingul ) si seriosi, puteti sa imi ziceti.

Edited by Tront, 25 October 2012 - 14:27.


#54
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Gata si vin banii de vrei card ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate