Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Monarhie Constitutionala in Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
11788 replies to this topic

Poll: Monarhie Constitutionala in Romania (741 member(s) have cast votes)

Doriti Monarhie Constitutionala in Romania?

  1. Da (333 votes [44.34%])

    Percentage of vote: 44.34%

  2. Nu (418 votes [55.66%])

    Percentage of vote: 55.66%

Vote Guests cannot vote

#11719
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,843
  • Înscris: 14.09.2004

View Postdiaconuliviu, on 16 mai 2019 - 09:09, said:

Aveau in temnitele de atunci 1000 de locuri?
Cine certifica autenticitatea celor din link-ul ala? Am invatat ca istoria si realitatea sint total diferite. Istoria e scrisa dupa interese.

Au raspuns cei de la catavencii cum a fost cu cei o mie...

Attached Files



#11720
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

View Postcristian_e, on 22 mai 2019 - 19:35, said:

...monarhie constitutionale...adica cele ce apara constitutia.

Nu asta inseamna.

#11721
cristian_e

cristian_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,529
  • Înscris: 05.04.2012

View Postdiaconuliviu, on 23 mai 2019 - 07:21, said:


1. Ti-a dat exemplu de autist.
2. L-ai uitat pe Trump. Crezi ca pe criteriul asta vou trece americanii la monarhie?

Nu sunt fan Trump, dar tipul nu e autist. A facut peste un miliard de dolari avere, deci ii merge mintea.

A fost dezvelita statuia Regelui Ferdinand la Oradea.
"Primarul Ilie Bolojan, în lacrimi la dezvelirea Statuii Regelui Ferdinand în Oradea, boicotată de militari:"
https://www.ebihorea...ici-149162.html

#11722
polatalemdar

polatalemdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 02.11.2017
Japita aia de bolojan a mutat statuia lui mihai viteazu.

#11723
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Văd că subiectul ăsta se menâine.
Dacă tot avem fani ai monarhiei, pe cine să punem? Pe Iohannis? Dragnea? Că eu nu înțeleg.

#11724
diaconuliviu

diaconuliviu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,772
  • Înscris: 19.01.2005

View Postcristian_e, on 25 mai 2019 - 15:35, said:

Nu sunt fan Trump, dar tipul nu e autist. [...]

Se pare ca [te faci ca?] uiti ce ai exprimat cu foarte putin inainte:

View Postcristian_e, on 22 mai 2019 - 19:35, said:

mi-ai dat un exemplu de acum o mie de ani in monarhii absolutiste, iar noi vorbim de monarhie constitutionale...adica cele ce apara constitutia.
uite presedinti din zilele noastre: base, ilici, ceasca, putin, lukasenko, kim jong, fidel castro, maduro, etc....

Astia or fi autisti? Bani stiu si aia sa faca. Macar pentru ei si neamu' lor.

Din cauza alora ai judeca oportunitatea monarhiei in tarile lor, nu?
Ei, cam in aceeasi oala e si Trump. Iesiri ciudate in public, ma rog. Dupa logica ta ar trebui ca si americanii sa treaca la monarhie.
N-o vor face veci-pururi-amin.
Ca atare..astea cu ""base-ilici-si alte gasti" nu-s argumente "pro-monarhie".
Ma intreb daca a trecut Italia la monarhie si n-am aflat noi cind mafia era in floare (nu ca acum nuar fi existenta in alta forma) sau cind cu Berlusconi..

Edited by diaconuliviu, 27 May 2019 - 07:55.


#11725
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,151
  • Înscris: 03.03.2007

Quote

Fostul principe Nicolae a scris, luni, pe Facebook, că testul privind stabilirea paternității a presupusului său copil cu Nicoleta Cîrjan a arătat un rezultat pozitiv și a precizat că își va asuma responsabilitatea legală față de minor.

„În urma insistențelor mele de a face testul privind stabilirea paternității presupusului meu copil, doamna Nicoleta Cîrjan a acceptat realizarea acestuia. Rezultatul a fost pozitiv, reiesind ca sunt tatăl copilului ei. Având în vedere contextul în care acest copil a venit pe lume, faptul că nu am avut o relație cu mama acestuia, mi-am asumat responsabilitatea legală față de acesta. Din rațiuni care țin de protejarea intereselor superioare ale copilului, consider că orice aspect legat de viața acestuia este de natură strict privată. Din dorința expresă de a proteja copilul și pentru a nu-l supune niciunui risc mediatic sau de bullying, am decis să încetez orice alte comentarii pe marginea acestui subiect”, a scris pe Facebook fostul principe Nicolae, potrivit Mediafax.

În 2015, regele Mihai a decis să îi retragă titlul de "principe al României" nepotului său Nicolae şi să îl excludă din succesiunea la Coroana României. Oficial nimeni nu a spus care este motivul.
În presă apăruseră însă informaţii că în spatele deciziei Regelui Mihai I stă o presupusă relaţie a nepotului său Nicolae cu o tânără pe nume Nicoleta Cîrjan, pe care ar fi lăsat-o însărcinată. După retragerea titlului de "principe al României", nepotul regelui devenea "domnul Medforth-Mills".

Pe 9 februarie 2016 s-a născut Iris Anna, fiica Nicoletei Cârjan.


În anul 2016, legat de posibilul copil, principele Nicolae spunea: "Pe parcursul anului 2016 doamna Nicoleta Cîrjan m-a anunţat prin corespondenţă scrisă că sunt tatăl copilului ei. În scopul probării declaraţiilor, am invitat-o împreună cu fiica sa, pentru testul de paternitate (testare ADN), la Institutul Naţional de Medicină Legală Mina Minovici din Bucureşti, singura instituţie abilitată să efectueze în mod ştiinţific un astfel de test. Doamna Nicoleta Cîrjan nu a dat curs acestei solicitări şi nici celor ulterioare. Mai mult decât atât, până la data prezentului comunicat, nu a fost declanşat niciun proces civil de stabilire a paternităţii, la instanţa competentă”.

Nicoleta Cîrjan a transmis, la rândul ei, că nu a refuzat testul ADN, precizând că a cerut să îl facă în două locuri diferite. Declaraţia venea după ce Nicolae Medforth-Mills afirmase că situaţia a rămas neclară deoarece femeia nu s-a prezentat la efectuarea testului.

Daca va mai amintiti prin 2016 de subiectul asta - monarhistii de pe softpedia n-au prea fost impresionati de argumentele "curvei" care vrea sa profite de saracul Nicolae. Uite ca femeia a avut dreptate - si a ingenuncheat si o monarhie cu ocazia asta.

#11726
diaconuliviu

diaconuliviu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,772
  • Înscris: 19.01.2005
Care va's'zica...Mi'ai a cam avut dreptate cind i-a tras sutu-n dos.

#11727
cristian_e

cristian_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,529
  • Înscris: 05.04.2012

View PostAlexandru H., on 27 mai 2019 - 23:45, said:

Daca va mai amintiti prin 2016 de subiectul asta - monarhistii de pe softpedia n-au prea fost impresionati de argumentele "curvei" care vrea sa profite de saracul Nicolae. Uite ca femeia a avut dreptate - si a ingenuncheat si o monarhie cu ocazia asta.


Vroiam si eu sa dau anuntul, dar ai fost mai rapid.
Testul ADN a fost cerut de Nicolae. Monarhistii sunt bucurosi caci exista din aceasta clipa mostenitori legali ai coroanei romane. (nu uita ca voi si presa l-ati facut pe Nicolae ca fiind homo)

View Postdiaconuliviu, on 28 mai 2019 - 07:19, said:

Care va's'zica...Mi'ai a cam avut dreptate cind i-a tras sutu-n dos.

Bietul rege era bolnav de doua cancere si semnatura i-a fost falsificata. Chiar daca-l excludea, altele erau motivele ci nu ca a facut un copil. Dupa capul tau regii nu se f..t?

Edited by cristian_e, 28 May 2019 - 11:13.


#11728
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

View Postcristian_e, on 28 mai 2019 - 11:10, said:

Monarhistii sunt bucurosi caci exista din aceasta clipa mostenitori legali ai coroanei romane.

Deci un baiat caruia i-a fost retras titlul are un copil in urma unei relatii extramaritale, a carui paternitate s-a stabilit in urma unui test ADN, intr-o tara ce are alta forma de guvernamant? Da, trebuie sa fie bucurie mare!

#11729
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Com ar putea românii crede ca regii nu se f.ut ? Ar insemna sa și bată joc de amintirea lui Carol 2, cel mai asiduu client al bordelelor din București. :)

#11730
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,770
  • Înscris: 07.01.2012

View Postpolatalemdar, on 25 mai 2019 - 16:51, said:

Japita aia de bolojan a mutat statuia lui mihai viteazu.
Si PNL++Udmr au luat aproape de  80% din voturi.  Deci la cat mai mult statui ale lui Mihai Viteazu mutate!

Edited by iulian_k, 28 May 2019 - 11:24.


#11731
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,151
  • Înscris: 03.03.2007

View Postcristian_e, on 28 mai 2019 - 11:11, said:

Vroiam si eu sa dau anuntul, dar ai fost mai rapid.
Testul ADN a fost cerut de Nicolae. Monarhistii sunt bucurosi caci exista din aceasta clipa mostenitori legali ai coroanei romane. (nu uita ca voi si presa l-ati facut pe Nicolae ca fiind homo)

Bietul rege era bolnav de doua cancere si semnatura i-a fost falsificata. Chiar daca-l excludea, altele erau motivele ci nu ca a facut un copil. Dupa capul tau regii nu se f..t?

Era cat se poate de evident ca a fost exclus din cauza acelui copil.

Ah, iar ca sa stii... monarhistii tai se bucura degeba. Nici copilul asta nu e mostenitor legal al coroanei romane. Cititi-va constitutiile regale inainte de a va bucura: trebuie urmasi legitimi, de sex masculin, "cu exclusiunea perpetua a femeilor si coboritorilor lor.". Ca daca e voie cu urmasi nelegitimi, pai am o veste proasta pentru voi: Mihaita nu avea drept la tron, caci avea un frate mai mare, nelegitim - Mircea, care i-a dat nastere lu' Printu' Paul.

#11732
cristian_e

cristian_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,529
  • Înscris: 05.04.2012
Haha deci in europa de azi femeile nu sunt egale cu barbatii? Vorbim de 2019 ci nu de acum 100 de ani.

Edited by cristian_e, 28 May 2019 - 12:40.


#11733
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Păi ce scrie ma in legea aia salică a voastră ?
Voi sunteți cu capul ? Vi se citează din regulile voastre si voi ii faceti misogini pe cei care doar citează ?

#11734
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,792
  • Înscris: 25.06.2007

View PostAmaryl, on 28 mai 2019 - 13:31, said:

Voi sunteți cu capul ?
Ai grija cu exprimarile astea! :nonobad: V-a intrat flausatu' la puscarie si unii dintre voi v-ati decompensat dar aici faceti bine si ramaneti in limitele bunului simt!

#11735
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

View Postcristian_e, on 28 mai 2019 - 11:11, said:

Testul ADN a fost cerut de Nicolae. Monarhistii sunt bucurosi caci exista din aceasta clipa mostenitori legali ai coroanei romane. (nu uita ca voi si presa l-ati facut pe Nicolae ca fiind homo)

Monarhistii sunt bucurosti pe p...luta! Romania e republica, deci nu are coroana!
Si chiar daca ar avea, cacaciosul a abdicat definitiv, pentru el si pentru urmasii lui.
Basca legea salica spune ca tre' sa fie vorba despre un purtator de plua.

#11736
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Mda... Doar ii atrageam atenția colegului cristian asupra derapajelor logice din postul lui.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate