Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Monarhie Constitutionala in Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
11788 replies to this topic

Poll: Monarhie Constitutionala in Romania (741 member(s) have cast votes)

Doriti Monarhie Constitutionala in Romania?

  1. Da (333 votes [44.34%])

    Percentage of vote: 44.34%

  2. Nu (418 votes [55.66%])

    Percentage of vote: 55.66%

Vote Guests cannot vote

#11197
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006
Draga, oricine e mai bun decit o femeie in virsta, care se cred ''regina'' si se baga in seama ca musca!

  Tot nu ne spune nimeni de ce doamna Duda se autointituleaza ''regina''?? Oare e de vina virsta, sau care ar fi cauza?

Ciudat este ca si altii se refera la ea cu acesta titulatura, desi este clar ca e vorba doar de impostura,
ea fiind nascuta din doi parinti de rind!

#11198
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View PostKokoshmare, on 28 iunie 2018 - 11:22, said:

Oare dacă dau pe gugal images "miting PSD Fetesti" îmi apar aceleași moace de participanți?

ia incearca.

#11199
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

View Posttytysor, on 28 iunie 2018 - 17:31, said:

  Tot nu ne spune nimeni de ce doamna Duda se autointituleaza ''regina''??

Domnul Duda se intituleaza cumva "reginul"?

#11200
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View Posttytysor, on 26 iunie 2018 - 23:56, said:

Revin cu intrebarea:
  Ce motiv  o face pe Doamna Duda sa se creada regină?
Este motivată de faptul că o să stea să bese și o să primească bani . E simplu !
Trântori împuțiți !

#11201
irulan_corrino

irulan_corrino

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,405
  • Înscris: 20.01.2018

View Postedy_wheazel, on 29 iunie 2018 - 05:18, said:



Domnul Duda se intituleaza cumva "reginul"?

Domnu Duda se intitulează cum vrea Margareta.
Și nu i foarte lămurit dacă nu e cumva surdo mut că nu s au auzit 3 vorbe spuse de ăla.

#11202
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postirulan_corrino, on 30 iunie 2018 - 19:35, said:



Domnu Duda se intitulează cum vrea Margareta.
Și nu i foarte lămurit dacă nu e cumva surdo mut că nu s au auzit 3 vorbe spuse de ăla.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3eIvh_XDsCw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NaHIeUV6TaM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



#11203
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Pollux, tu îl placi pe Duda?

#11204
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,845
  • Înscris: 14.09.2004

View Postcristian_e, on 28 iunie 2018 - 16:36, said:



Reciproca ar fi: mantuirea ar fi in alegerea unui presedinte politruc caci asa ne facem ca mimam democratia.
Pentru mantuire te retragi matale in pustiu cu post negru. Si nu mai trebuie sa mimezi pe aici nimic ;)

#11205
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View PostChayah, on 01 iulie 2018 - 07:41, said:

Pollux, tu îl placi pe Duda?

da.

ii urmaresc activitatea de vreo 15 ani.
face ceea ce trebuie in calitatea de print consort.

a muncit mult alaturi de ceilalti membri ai Familiei Regale ca sa repuna Familia Regala in prim-planul vietii publice romanesti.
turneele Orasele Romaniei si Europa Regiunilor din 2007-2009 au fost o contributie majora la acceptarea Familiei Regale in societatea romaneasca.
efectiv a luat la pas sute de localitati din Romania si multe metropole din occident ca sa promoveze Romania.

blogul care acum se numeste www.romaniaregala.ro si este tinut de angajatii Familiei Regale, inainte se numea www.princeradublog.ro si era tinut personal de Principe. d
a fost (si este) un instrument de comunicare excelent.
acum media s-a mai deschis catre Familia Regala, dar in urma cu 10-12 ani era total opaca. in conditiile astea blogul ala a jucat un rol major. (poti sa gasesti si acum in arhiva blogului postarile din ani aceia, daca esti curioasa.)


cat priveste faptul ca ar fi securist, sunt acuzatii puerile.
cea care a lansat acuzatia a fost Nicole Franck, o securista dovedita ulterior.  https://monarhiasalv...al-securitatii/
si oricum are certificat de necolaborare cu securitatea de la CNSAS.
deci este o discutie inchisa.

iar daca ne place noua sau nu de moaca lui... este secundar.
important este ca face ceea ce trebuie sa faca un principe.

ce alte acuzatii i se aduc?
ca controleaza de facto Familia Regala?
pai cine face astfel de acuzatii inseamna ca nu o cunoaste pe Principesa Margareta. nu intamplator este considerata cea mai puternica femeie din Romania de Forbes.
Principesa Margareta este o femeie de fier, nu poate nimeni sa o duca de nas. a mostenit de la Regele Mihai principiile si statornicia in principii, dar de la Regina Ana a mostenit spiritul mai practic, de a actiona.
Principesa Margareta este cea care a organizat vizitele Regelui din 1992 si 1997, cea care a trecut peste Roman si Iliescu ca sa faca asta. nu este o mamaliga, este o femeie hotarata care stie ce are de facut.
deci chiar daca Principele Radu ar incerca sa o controleze, nu ar avea succes.
si daca scopul lui ar fi sa o controleze din interese oculte si nu ar avea succes, atunci probabil ca n-ar mai pierde vremea ci s-ar apuca de alte activitati mai lucrative.
dar faptul ca sta alaturi de Principesa Margareta demonstreaza ca nu este impins de interese oculte.



alta acuzatie ar fi ca l-a exclus pe Principele Nicolae din Familia Regala?
nu exista nicio dovada credibila.
si nu exista "mobilul" unui astfel de gest.
el nu are copii cu Principesa Margareta (sau cu altcineva), nu are drepturi dinastice si nici drepturi patrimoniale asupra averii private a Familiei Regale.
deci ce ar fi avut de castigat daca il excludea pe Principele Nicolae? statutul sau nu s-a modificat deloc dupa excluderea Principelui Nicolae.
si toate dovezile imping spre concluzia ca Principele Nicolae a fost exclus de Regele Mihai datorita "afacerii" cu tipa din Brasov.  (eu personal sper sa se gaseasca o rezolvare la afacerea asta si Principele Nicolae sa revina in Familia Regala.)

alta acuzatie este ca ca a incercat sa candideze la alegerile prezidentiale in 2009 atragand Familia Regala in politica?
eu nu pot sa ii reprosez asta. am primit cu entuziasm in 2009 vestea candidaturii si am incercat sa ma implic in campanie.
cine il acuza, nu tine cont de faptul ca el este Principe ad-personam, deci nedinast. asta ii confera o libertate de actiune mai mare decat cea pe care ar avea-o Principesa Margareta si ceilalti membri dinasti din Familia Regala.
si de asemenea nu tine cont de faptul ca la vreo 2 saptamani dupa anuntarea candidaturii Regele Mihai a iesit cu o declaratie publica de sustinere. deci a avut acordul explicit al Regelui, nu a facut de capul lui.
explicatia este ca in Familia Regala ei privesc functia prezidentiala ca functie nepolitica (pentru ca asa zice si constitutia in vigoare). deci candidatura nu a fost la o functie politica ci la o demnitate statala. a incercat sa depolitizeze functia prezidentiala.
este exact ceea ce face acum Klaus Iohannis. (nu intamplator si-a inceput mandatul cu o intrevedere privata cu Regele Mihai la Palatul Elisabeta. dar este alta discutie.)
daca reusea Principele Radu sa faca asta din 2009, poate eram cu o jumatate de pas mai avansati in 2018...







in concluzie, eu personal nu am vazut in astia 15 ani nicio gafa care sa imi stirbeasca increderea in el.

Edited by Pollux, 02 July 2018 - 10:28.


#11206
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Bine, mulțumesc pt explicații, Pollux!
Părerea mea despre el este una apărută ad-hoc, fără să mă fi documentat în legătură cu activitatea lui.
Am fost la un concert la Ateneu unde a fost invitat, a fost invitat să vorbească și mi s-a părut extrem de nepoliticos, pt că s-a adresat doar personalităților prezente. Ceva de genul "stimate fețe bisericești, stimați diplomați, stimați oameni de cultură". Nimic gen "stimate popor fără titluri, prezent cu sutele" :D.

#11207
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View PostChayah, on 02 iulie 2018 - 10:36, said:

Bine, mulțumesc pt explicații, Pollux!
Părerea mea despre el este una apărută ad-hoc, fără să mă fi documentat în legătură cu activitatea lui.
Am fost la un concert la Ateneu unde a fost invitat, a fost invitat să vorbească și mi s-a părut extrem de nepoliticos, pt că s-a adresat doar personalităților prezente. Ceva de genul "stimate fețe bisericești, stimați diplomați, stimați oameni de cultură". Nimic gen "stimate popor fără titluri, prezent cu sutele" Posted Image.

n-ai inteles tu, v-a inclus pe toti la "stimati oameni de cultura".
este logic... daca erati la un concert la ateneu sunteti oameni de cultura, nu de incultura. Posted Image

ok... o mai fi facut gafe de-astea de protocol. sunt unii oameni care zic ca este cam arogant. eu nu stiu pentru ca nu il cunosc personal. (pe de alta parte romanii se cam asteapta sa se traga de sireturi cu oricine, si daca cineva pastreaza o distanta il acuza ca este arogant.)
dar in ceea priveste strategia pe termen lung fata de Familia Regala si fata de rolul Familiei Regale in societatea romaneasca, eu nu cred ca a facut greseli majore.

Edited by Pollux, 02 July 2018 - 10:50.


#11208
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Yeah, right :lol:.

In rest, nu am motive să nu te cred, probabil că este așa cum spui :).

#11209
christinne69

christinne69

    Viva la revolution!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,832
  • Înscris: 23.09.2016
Duda securistul, Margareta, sluga lui Dragnea. Nu merci. Asa, pe scurt.

Edited by christinne69, 02 July 2018 - 11:01.


#11210
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View PostChayah, on 02 iulie 2018 - 10:58, said:

Yeah, right Posted Image.

In rest, nu am motive să nu te cred, probabil că este așa cum spui Posted Image.


mie mi se pare ca Familia Regala a adoptat strategia corecta, macar pentru simplul fapt ca spre deosebire de 2000 cand paream un ciudat total daca ma declaram monarhist, in 2018 nu mai sunt un ciudat total. ba chiar pot sa ma duc de 10 mai la Palatul Elisabeta si apoi sa pun pozici frumoase pe facebook la care primesc zeci de like-uri de la prietenii mei.
deci ceva s-a schimbat in bine in privinta perceptiei Familiei REgale si a simbolurilor regalitatii.
si eu cred ca Principele RAdu a contribuit pozitiv la asta.

#11211
christinne69

christinne69

    Viva la revolution!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,832
  • Înscris: 23.09.2016

View PostPollux, on 02 iulie 2018 - 10:39, said:

dar in ceea priveste strategia pe termen lung fata de Familia Regala si fata de rolul Familiei Regale in societatea romaneasca, eu nu cred ca a facut greseli majore.

Pollux, Pollux..

Ia adu-ti tu aminte cand 1.000.000 de oameni erau sub balconul regelui, iar el, in loc sa isi revendice tronul ocupat ilegal si revenirea la vechea constitutie, el ce face? Face o intelegere cu Iliescu, Iliescu il bate satisfacut pe spate ingropand astfel sperantele poporului. Duca-se.

Attached File  rege.jpg   32.27K   1 downloads

Edited by christinne69, 02 July 2018 - 11:04.


#11212
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postchristinne69, on 02 iulie 2018 - 11:01, said:

Duda securistul, Margareta, sluga lui Dragnea. Nu merci. Asa, pe scurt.

cele mai misto sunt mesajele astea pe scurt pentru ca sunt simplu de demontat:

duda securistul: https://monarhiasalv...al-securitatii/

margareta sluga lui dragnea: http://www.romaniare...ralilor-romani/

#11213
christinne69

christinne69

    Viva la revolution!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,832
  • Înscris: 23.09.2016

View PostPollux, on 02 iulie 2018 - 11:03, said:


cele mai misto sunt mesajele astea pe scurt pentru ca sunt simplu de demontat:

duda securistul: https://monarhiasalv...al-securitatii/

margareta sluga lui dragnea: http://www.romaniare...ralilor-romani/

1. un site pe un domeniu free de wordpress, foarte credibil, sursa necunoscuta

2. site-ul casei regale

Vezi tu mai bine postul meu de mai sus.

#11214
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006

View PostChayah, on 02 iulie 2018 - 10:36, said:

Bine, mulțumesc pt explicații, Pollux!
Părerea mea despre el este una apărută ad-hoc, fără să mă fi documentat în legătură cu activitatea lui.
Am fost la un concert la Ateneu unde a fost invitat, a fost invitat să vorbească și mi s-a părut extrem de nepoliticos, pt că s-a adresat doar personalităților prezente. Ceva de genul "stimate fețe bisericești, stimați diplomați, stimați oameni de cultură". Nimic gen "stimate popor fără titluri, prezent cu sutele" Posted Image.
Amuzant este ca gagiu' si-a schimbat numele din ''Duda'' in ''al Romaniei'' si ''de Romania'', nu stiu exact in ce ordine, dar dovedeste ca este un om modest si mai ales indragostit de sotia ceva mai in virsta ca el.

  P.S. Romania nu are nici o ''casa regala'', este vorba doar de o gasca de cabotini si impostori, care ar face orice numai sa primeasca ''servici si garsonera'' moka!

  L-am rugat in nenumarate rinduri pe colegul nostru care mentine vie propaganda monarhista, desigur din convingere, sa ne dea si nou un singur argument valid pentru care Margareta ar putea fi numita regina! Se pare ca nu o face, cred ca se rusineaza si el de impostura celor pe care ii lauda pe aici!

View PostPollux, on 02 iulie 2018 - 11:02, said:



mie mi se pare ca Familia Regala a adoptat strategia corecta, macar pentru simplul fapt ca spre deosebire de 2000 cand paream un ciudat total daca ma declaram monarhist, in 2018 nu mai sunt un ciudat total. ba chiar pot sa ma duc de 10 mai la Palatul Elisabeta si apoi sa pun pozici frumoase pe facebook la care primesc zeci de like-uri de la prietenii mei.
deci ceva s-a schimbat in bine in privinta perceptiei Familiei REgale si a simbolurilor regalitatii.
si eu cred ca Principele RAdu a contribuit pozitiv la asta.
ei, nici chiar asa, sinteti sute nu doar citeva zeci de admiratori ai impostorilor!

View PostPollux, on 02 iulie 2018 - 10:01, said:

............................
pai cine face astfel de acuzatii inseamna ca nu o cunoaste pe Principesa Margareta. nu intamplator este considerata cea mai puternica femeie din Romania de Forbes.
Principesa Margareta este o femeie de fier, nu poate nimeni sa o duca de nas. a mostenit de la Regele Mihai principiile si statornicia in principii, dar de la Regina Ana a mostenit spiritul mai practic, de a actiona.
.................
Vai draga, dar Mihai nu mai era rege cind a avut-o pe Margareta, iar Ana nu a fost niciodata regina!!!

Chiar asa, fara pic de rusine incercati sa induceti intoxicarile astea in mintea celor mai tineri sau care au incredere in cuvintul scris, fara sa verifice??

Ana nu a fost niciodata regina si nu a cerut, ba chiar nu a permis ca sa fie numita asa!

View PostPollux, on 02 iulie 2018 - 10:39, said:

n-ai inteles tu, v-a inclus pe toti la "stimati oameni de cultura".
este logic... daca erati la un concert la ateneu sunteti oameni de cultura, nu de incultura. Posted Image

ok... o mai fi facut gafe de-astea de protocol. sunt unii oameni care zic ca este cam arogant. eu nu stiu pentru ca nu il cunosc personal. (pe de alta parte romanii se cam asteapta sa se traga de sireturi cu oricine, si daca cineva pastreaza o distanta il acuza ca este arogant.)
dar in ceea priveste strategia pe termen lung fata de Familia Regala si fata de rolul Familiei Regale in societatea romaneasca, eu nu cred ca a facut greseli majore.
Draga, dar spui ca il urmaresti de 15 ani, ar trebui sa-l cunosti mai bine ca nevasta!
Si da, individu e arogant, probabil e patruns de inalta functie de sot al impostoare Margareta, sint de luat in seama si faptul ca si-a schimbat numele de doua ori!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate