Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

am fost la mare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
27 replies to this topic

#1
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Deci ati aflat ca am fost la mare.
Si nu oricum, ci cinci insi intr-o Dacia Break cu revizia facuta atunci cand trebuia, desi nimeni nu mai stia cand. Ca sa sarbatorim ca am ajuns cu bine in Eforie Nord, unii beti, altii mahmuri, am mai desfacut cateva beri ca era pacat sa se incalzeasca.
Fiind asigurati la capitolul "cazare", ne-am aruncat in apa albastra a Marii Negre care era mai rece decat organismele noastre suportau, deci trebuia sa ne incalzim cumva, nu ? Noroc cu Timisoareana la 2,5, care era la promotie. La 7 dimineata cred si eu ca apa nu era tocmai cum ne doream. Am dormit care pe unde am apucat pe paturica luata de mine si iar ne-am aruncat in apa ceva mai inchisa la culoare si ne-am prajit un pic la soare.
Asta pana unul dintre noi a zis sa mergem in camere, ca i s-a facut foame. In drum spre hotelul pe care numai soferul stia unde ne cazasem, m-au trimis pe mine (de ce eu ?) sa iau ceva de mancare. Acel "ceva" ce putea sa insemne decat shaorma ? Ei au oprit unde au putut, eu m-am dus la shaormeria de pe bulevardul Nustiucum si am luat cateva shaorme (mare fara shaorma nu s-a mai vazut), din care unele trebuiau sa fie picante. Desi de trei ori i-am zis tipului ca vreau 2 picante, am ajuns cu ele toate dulci. Mancam noi pe drum, ca sa nu facem mizerie in camera, si mai oprim pe undeva ca sa ne facem provizii. Ajungem in camera unora dintre noi si iar sarbatorim ca am ajuns cu bine la mare.
Iar ne trezim, iar bem ceva, doar ca sa ne revenim. Apa, femei in tatele goale, soare si nisip: the usual stuff. Sarim peste oboseala, arsuri si alergaturi, si ajungem direct la a doua zi, care, in mare, a fost cam ca prima zi. Sarim si peste ziua asta si ajungem direct la a treia zi, adica azi, duminica. Deh, unii fraieri aveau orar fix.
Atata doar ca, de data asta, am zis sa schimbam plaja. Asadar Modern sa fie, ca tot e in drumul nostru. Apa cu alge, nisip, femei in tatele goale privite pe sub ochelarii de soare, si shaorma iute. De data asta am nimerit-o. Deci trebuia s-o stingem cu ceva. Chiar buna berea aia de la dozator: 3 parti bere si-o parte apa. Ei ii ziceau Skol sau Bergenbier. Nu conteaza, numai sa fie. Ciorba de burta pe mine, unul, m-a uns pe mate.
Si mai parliti de soare, astia care eram, ne-am suit in masina (vestita Dacia break) cu proviziile si ne-am intors in Bucuresti mai beti decat am plecat. Barem eram satuli si arsi (ca d'aia ne-am dus la mare) am ajuns cu masina soferului, nu cu a SMURD-ului. Di end.

PS: ma frig picioarele.

Edited by Puferiu, 29 July 2012 - 23:10.


#2
have_dreams

have_dreams

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 01.06.2010
Fain.

#3
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
TOO LONG DIDN'T READ

#4
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,071
  • Înscris: 07.07.2006
Plaja Modern din Constanta? Riscant, putea sa va ia Mazare de urechi sa va duca la vot.

#5
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Daca v-a priit, atunci e bine.

#6
somedude

somedude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 03.04.2012
Deci, ai fost la mare, ai baut, ai mancat saorma, si te-ai intors.

O povestire demna de Tolkien.

#7
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011

View Postabancor, on 30th July 2012, 00:18, said:

Plaja Modern din Constanta? Riscant, putea sa va ia Mazare de urechi sa va duca la vot.
Am fost si la Eforie Nord, Costinesti si Mamaia. Nu se compara ! Daca vrei liniste, fara "porumbelu' cu sarica, ia-l acum de la nea Gica" si lume putina, Modern iti recomand.

View Postsomedude, on 30th July 2012, 00:21, said:

Deci, ai fost la mare, ai baut, ai mancat saorma, si te-ai intors.

O povestire demna de Tolkien.
Ma simt flatat. Dar cine e Tolkien ?

#8
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Ati cumparat bautura alcoolica si duminica?
Daca da, de unde?
Sa stiu unde trimit controalele.  :naughty:
Si soferul era beat?
Daca da, doar la dus, sau si la intoarcere?

Edited by Sorin84k, 30 July 2012 - 00:05.


#9
KotOR3

KotOR3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 934
  • Înscris: 22.05.2009
chiar acu m-am intors si eu de la mare ( Navodari) de la rude .Am stat 1 sapt pe capu rudelor .Distractie maxima.As fi vrut sa stau si in noaptea asta pentru ca e ultima seara a zilelor orasului Navodari ( Guess Who ,Nelu pLOIESTEANU) o parte din  artisti care cantau in seara asta.

#10
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,506
  • Înscris: 06.01.2012
Pueferiule , eu te invidiez . N-am ajuns inca vara asta la mare si nu cred ca ajung pt. ca stau prost cu banii . Ar fi prima vara in 7 ani cand nu vad marea . Doliu national !  :down:

#11
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009
mergi la munte

#12
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,152
  • Înscris: 24.05.2006

View Postsomedude, on 29th July 2012, 23:21, said:

O povestire demna de Tolkien.


Da...Fratia cocalarilor

#13
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010
....stiati ca in venus era liberty parade si in vama veche, stuf-ul?
exact in weekend-ul ce a trecut...
:)

#14
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,594
  • Înscris: 14.10.2004

View PostPuferiu, on 29th July 2012, 23:55, said:

Chiar buna berea aia de la dozator: 3 parti bere si-o parte apa. Ei ii ziceau Skol sau Bergenbier. Nu conteaza, numai sa fie.

:coolspeak:

#15
dino_zaur12

dino_zaur12

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 136
  • Înscris: 01.04.2012
si ce ma intereseaza pe mine ca ai fost la mare

#16
Gabry666

Gabry666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 25.04.2012
sau pe mine?

#17
Bokie

Bokie

    pensionata la cerere

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,518
  • Înscris: 13.12.2011

View Postabancor, on 29th July 2012, 23:18, said:

Plaja Modern din Constanta? Riscant, putea sa va ia Mazare de urechi sa va duca la vot.

nu, mazare ii ia de urechi doar pe aia din mamaia.

View PostPuferiu, on 29th July 2012, 23:23, said:

Am fost si la Eforie Nord, Costinesti si Mamaia. Nu se compara ! Daca vrei liniste, fara "porumbelu' cu sarica, ia-l acum de la nea Gica" si lume putina, Modern iti recomand.

da, dar cum faci sa urci scarile alea dupa atata bere?  :rolleyes: nu trisa, nu lua papucul.  <_<

View PostPuferiu, on 29th July 2012, 23:23, said:

Ma simt flatat. Dar cine e Tolkien ?

unu', n-ai auzit tu de el. nici el de tine.  :console:

View Postdino_zaur12, on 30th July 2012, 13:39, said:

si ce ma intereseaza pe mine ca ai fost la mare

se da si el mare, ce vrei...  :w00t:

#18
Serpone

Serpone

    malus dacus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,892
  • Înscris: 21.06.2006

View Postjeffy86able, on 30th July 2012, 01:49, said:

Pueferiule , eu te invidiez . N-am ajuns inca vara asta la mare si nu cred ca ajung pt. ca stau prost cu banii . Ar fi prima vara in 7 ani cand nu vad marea . Doliu national !  :down:
Eu nu am mai vazut marea de vreo 7 ani si traiesc bine mersi! :) MA rog cred ca e mai mult, dar intre timp am trait la ocean cateva luni...m-a saturat de nisip, caldura si apa sarata pe vreo 10 ani! Mai bine la munte! :P

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate