Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Femela ciobanesc german alungata din curte, cauta adapost URGENT

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
KenayRott

KenayRott

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 07.11.2007

View PostKenayRott, on 9th August 2012, 20:52, said:

Puiutii inca mai sunt, 1 mascul si 3 fetite.
Sunt atat de dragalasi, acum ma considera pe mine mama lor, cum imi aud pasii ies imediat din adapotul lor. Au avut viermisori dar s-a rezolvat:) pastilele de drontal si-au facut efectul...de asemenea si praful acela pentru purici.
Sunt vioi si jucausi, doua dintre fetite sunt foarte  tupeiste, latra, se cearta una pe cealalta, se trag de urechi, sunt foarte dominatoare.
Ceilalti doi sunt mai timizi, cel mai timid este baietelul dar nu foarte foarte :) O sa le mai fac poze zilele acestea. Exista o mare problema, eu plec din tara o saptamana si ei sunt inca micuti. M-ar bucura foarte tare daca, prin intermediul dvs. vor avea si ei casutele lor. Fara mine sunt ai nimanui :(, pe 16 dimineata plec si ma intorc pe 23, au nevoie sa fie adoptati va rog. Nu va sfiiti, o sa aveti niste catelusi pe cinste.

Uffff, de dimineata am iesit din curte cu Kenay, rottweilerul meu, am vorbit foarte incet sa nu ma auda puiutii care sunt vis -a-vis de curtea mea dar...in urmatoarele 10  secunde , 4 boticuri au aparut in asa-zisa poarta.
Stateau aliniati si se uitau dupa mine. L-am plimbat putin pe Kenay apoi le-am dus mancarica, in loc sa manance imediat, cum faceau de obicei toti 4 sau aruncat la mine in poala.
I-am mangaiat si ne-am jucat cam 20 minute. Sunt tare dragalasi, fetita gri cu ochi albastri a sarit si m-a apucat usor de ureche.
MA bucur ca Lasie s-a acomodat ata de bine, ma bucur ca Vilas a acceptat sa-i fie companioana si ca ii este un profesor bun.
Mi-e dor de ea, ii simt lipsa de fiecare data cand ies din curte, nu mai ma intampina cum obisnuia s-o faca...dar sunt fericita pentru ca stiu ca cineva va avea grija de ea si nu va mai fi chinuita.
Uffff ce fraiera sunt...imi dau instant lacrimile...dar si zambesc in acelasi timp.

#20
KenayRott

KenayRott

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 07.11.2007
Uffff,   de dimineata am iesit din curte cu Kenay, rottweilerul meu, am vorbit   foarte incet sa nu ma auda puiutii care sunt vis -a-vis de curtea mea   dar...in urmatoarele 10  secunde , 4 boticuri au aparut in asa-zisa   poarta.
Stateau aliniati si se uitau dupa mine. L-am plimbat putin pe   Kenay apoi le-am dus mancarica, in loc sa manance imediat, cum faceau   de obicei toti 4 sau aruncat la mine in poala.
I-am mangaiat si ne-am   jucat cam 20 minute. Sunt tare dragalasi, fetita gri cu ochi albastri a   sarit si m-a apucat usor de ureche  [ http://www.ciobanescgerman.net/forum/Smileys/alive/ym-laughing.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://www.ciobanescgerman.net/forum/Smileys/alive/ym-laughing.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ].
MA bucur ca Lasie s-a acomodat ata de bine, ma bucur ca Vilas a acceptat sa-i fie companioana si ca ii este un profesor bun [ http://www.ciobanescgerman.net/forum/Smileys/alive/smiley.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Mi-e   dor de ea, ii simt lipsa de fiecare data cand ies din curte, nu mai ma   intampina cum obisnuia s-o faca...dar sunt fericita pentru ca stiu ca   cineva va avea grija de ea si nu va mai fi chinuita.
Uffff ce fraiera sunt...imi dau instant lacrimile...dar si zambesc in acelasi timp.

#21
KenayRott

KenayRott

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 07.11.2007
Atatea case construite si nimeni nu doreste un catel sa-l creasca in curte pentru paza? Acesti catei o sa fie recunoscatori si-si  vor face bine treaba. Sunt metisi de ciobanesc german, deja doua dintre fetite sunt super inteligente chiar daca au doar 2 luni. Tatal nu se stie cine este dar stiu ca este de talie mare. Chiar nimeni?!?!?!?

#22
KenayRott

KenayRott

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 07.11.2007
Catelusii au devenit din ce in ce mai curiosi, ies din curte( nu mai exista poarta), stau doar in ploaie.
Ieri am pus niste usi de dulap sa-i tin inchisi dar, au reusit sa le darame peste noapte si au iesit, dimineata erau 2 dintre ei in strada. Le-am dat sa manance si i-am inchis la loc dar nu stiu cum au iesit iar, sunt foarte ingeniosi. Oare se poate oferi cineva sa punem acea poarta la loc? nu gasesc pe nimeni, poate cineva o perioada sa imprumute o cusca si sa facem un tarc?  Sincer sunt disperata, sau poate ma ajuta cineva sa-i transportam unde vor fi cazati temporar pana ma intorc eu si reusesc schimb situatia. Va rog, o mana de ajutor, ar fi pacat dupa atata efort sa-i calce vreo masina. SadSadSad

#23
KenayRott

KenayRott

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 07.11.2007
AM improvizat o poarta dintr-o uds si am reusit s-o montez....greu...dar nici bine nu am plecat si i-am vazut iar in strada.
Au cautat si au si gasit o gaura in gard si au iesit, nu-mi vine sa cred cat de inteligenti sunt.

Poze noi, facute chiar azi.

Attached Files



#24
KenayRott

KenayRott

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 07.11.2007

View PostKenayRott, on 12th August 2012, 15:39, said:

AM improvizat o poarta dintr-o uds si am reusit s-o montez....greu...dar nici bine nu am plecat si i-am vazut iar in strada.
Au cautat si au si gasit o gaura in gard si au iesit, nu-mi vine sa cred cat de inteligenti sunt.

Poze noi, facute chiar azi.

[ http://i109.photobucket.com/albums/n57/KenayRott/IMAG0504.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  

Eu am plecat la noua mea casuta...asa ca..... va urez o zi buna, o sa revin sa ma prezint cat de curand. VA multumesc tuturor celor care va dati osteneala sa ne gasiti si noua cate o casuta, prin intermediul dvs. eu ...mi-am gasit dar...va rog eu...din tot sufletelul meu micut...sa nu uitati de fratiorii mei, sa-i ajutati si pe ei. MAi am doua surioare si un fratior care asteapta si ei un suflet mare care sa le ofere o casuta si multa dragoste.

#25
T_o_r_q_u_e

T_o_r_q_u_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 13.03.2008
Ti-am trimis un pm. As vrea sa iau si eu un catelus ca sa-i tina de urat Ciobanescului meu prin curte cat suntem noi plecati la serviciu. In ce zona se afla ? Chiar azi l-as lua.

Edited by T_o_r_q_u_e, 14 August 2012 - 11:24.


#26
T_o_r_q_u_e

T_o_r_q_u_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 13.03.2008
El e Ricky si lui vreau sa-i iau un fratior sau surioara. Stau la casa in Corbeanca si au toata curtea la dispozitie pentru nazbatii.

Attached Files


Edited by T_o_r_q_u_e, 14 August 2012 - 17:50.


#27
KenayRott

KenayRott

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 07.11.2007

View PostT_o_r_q_u_e, on 14th August 2012, 17:23, said:

El e Ricky si lui vreau sa-i iau un fratior sau surioara. Stau la casa in Corbeanca si au toata curtea la dispozitie pentru nazbatii.

Ricky este o frumusete, sunt sigura ca vor face nazbatii...nu prea mari dar acceptabile :)

#28
danai2012

danai2012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.08.2012

View PostKenayRott, on 9th August 2012, 21:52, said:

Puiutii inca mai sunt, 1 mascul si 3 fetite.
Sunt atat de dragalasi, acum ma considera pe mine mama lor, cum imi aud pasii ies imediat din adapotul lor. Au avut viermisori dar s-a rezolvat:) pastilele de drontal si-au facut efectul...de asemenea si praful acela pentru purici.
Sunt vioi si jucausi, doua dintre fetite sunt foarte  tupeiste, latra, se cearta una pe cealalta, se trag de urechi, sunt foarte dominatoare.
Ceilalti doi sunt mai timizi, cel mai timid este baietelul dar nu foarte foarte :) O sa le mai fac poze zilele acestea. Exista o mare problema, eu plec din tara o saptamana si ei sunt inca micuti. M-ar bucura foarte tare daca, prin intermediul dvs. vor avea si ei casutele lor. Fara mine sunt ai nimanui :(, pe 16 dimineata plec si ma intorc pe 23, au nevoie sa fie adoptati va rog. Nu va sfiiti, o sa aveti niste catelusi pe cinste.



Ma intereseaza si pe mine unul dintre pui. In ce zona sunt?

#29
KenayRott

KenayRott

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 07.11.2007
[ http://i109.photobucket.com/albums/n57/KenayRott/IMAG0517.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si eu am plecat la casuta mea...de acolo ma voi ruga pentru surioara si fratiorul meu, sa-si gaseasca si ei cautele lor.  VA rog si eu din tot sufletelul meu sa-i ajutati si pe fratiorii mei ramasi singurei. Mama adoptiva pleaca peste doua zile si le va fi cam greu. VA multumesc voua,oamenilor cu suflet bun pentru tot ceea ce ati facut pentru noi.

[ http://i109.photobucket.com/albums/n57/KenayRott/IMAG0546.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Multumiri userului T_o_r_q_u_e pentru adoptie.

Edited by KenayRott, 14 August 2012 - 20:27.


#30
KenayRott

KenayRott

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 07.11.2007
Aseara a plecat la casuta lui si ultimul catel, beietelul. din pacate ieri dimineata surioara lui a disparut.
  Nu va puteti imagina ce am simtit in acel moment si ce simt si acum. Am  cautat-o, am intrebat peste tot si ieri si azi dar nimeni nu stie  nimic.
Sper din tot sufletul ca este bine si nu a patit nimic, ea era cea mai timida si cea mai speriata dintre toti [ http://www.animale.ro/forum/images/smilies/icon_frown.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ].
Baietelul a plecat aseara la noua lui casa, astept vesti de la el, sa-mi spuna cum il cheama.
Nu va pot spune in cuvinte cat de mult s-a bucurat cand m-a vazut ieri, a  inceput sa faca un mare taraboi, sarea pe mine, se catara, se intorcea  cu burtica in sus la magaiat, tremura de fericire. L-am tinut in brate  si asa i-am dat sa manance. Tot cu el in brate i-am cautat surioara, nu  inteleg cum a putut sa dispara exact in dimineata zilei cand m-am  intors, este frustrant ca nu stiu ce s-a intamplat cu ea, abia asteptam  sa-i revad[ http://www.animale.ro/forum/images/smilies/icon_frown.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate