Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Site-uri de incredere

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,791
  • Înscris: 31.10.2010
hai sa postam aici site-urile de incredere de pe care ati comandat ceva si nu ati avut probleme cu ei. tot aici putem intreba daca un site e de incredere.



incep eu:
site-ul asta e de incredere? www.e-lion.ro (a nu se considera reclama)

@sper sa nu ma injurati ca am facut acest topic :notangel:

#2
Danitos

Danitos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 16.11.2007
Te-ai gandit cati posesori de site-uri proprii vor posta doar pentru a face lumea sa creada ca este un om de incredere sau ca site-ul lui este cel mai tare si cel mai de incredere ??!!
Crezi ca informatiile astea sunt prea reale ? Eu nu cred si nici nu ma bazez pe ele..

Insa, poate totusi oamenii vor avea bunul simt sa intre si sa posteze 100% "true" !

#3
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,049
  • Înscris: 10.09.2005
Site de incredere este evomag de exemplu sau cele similare. Si okazii este de incredere daca stii gasesti omul potrivit de la care sa cumperi.

#4
Danitos

Danitos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 16.11.2007
Evomag, IT ARENA, E-MAG .. in special cu cele de IT am avut contact..

#5
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011
fungadgets, emag

Edited by -DAMON-, 27 July 2012 - 15:25.


#6
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
PC Garage si Emag nu mai au nevoie de nicio prezentare.

Am mai comandat de la:

www.aoro.ro - foarte seriosi, produsele originale, dar transportul mi s-a parut ca a durat cam mult. Recomand!
www. gsmnet. ro - foarte seriosi, am comandat un acumulator pentru un galasy s, produsul a fost nou si original. Recomand!
www.sportwin.ro - am comandat acum cateva saptamani o lanterna pentru bicicleta, dar care dupa cateva zile a inceput sa faca figuri. Am sunat la ei si baietii au fost de nota 10. Mi-au spus sa o trimit la garantie si ca o sa fie inlocuita cu una noua. Recomand!

Edited by epuru, 27 July 2012 - 15:52.


#7
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
De aoro am auzit multe plangeri ca vand fake-uri. Cum spui tu ca produsele sunt originale ?

#8
blacktiti89

blacktiti89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 25.05.2009
Eu prefer magazinele reale, sunt mai sigure...
PS:La mall-uri sunt zone dedicate exclusiv electrocasnicelor unde gasesti si jocuri originale de cumparat. Doar ca nu poti alege tu ce vrei, trebuie sa iei doar ce ti se ofera pe raft!:)

#9
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011
a cumparat cineva de la LiveGSM.ro, homegsm.ro sau GSMActiv.ro?
vreau sa dau azi comanda de un telefon.

Edited by -DAMON-, 30 July 2012 - 12:48.


#10
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,960
  • Înscris: 06.09.2008
ops, bad post

Edited by sirgoofy, 31 July 2012 - 18:57.


#11
porta325

porta325

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.11.2010
Si eu as merge pe Emag, am cumparat si nu am avut nici o problema


Magazin peruci

#12
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 28.12.2008
Well, presupun că nu se pune problema de reclamă în acest topic. Pentru laptop-uri/PC-uri/monitoare SH http://www.diabloscomputer.ro/ sunt OK, am comandat ceva de la ei, am fost sunat după pentru confirmare și în câteva zile am primit coletul prin curier.

#13
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007
Io am primit o comanda de pe emag. Spun "primit" deoarece nu eu am facut/platit comanda, era un cadou.
Am comandat de pe aoro, stiu ca ii controversat site-u' da' mie sigur nu mi-a trimis fake-uri.
Comenzi mai multe am facut pe metrafo si conexelectronic (componente electronice) da' astea is cam de nisa. Am fost multumit de ambele.

#14
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,960
  • Înscris: 06.09.2008
Doua site-uri/magazine de unde am cumparat suplimente nutritive, si despre care am o parere buna:
- suplimente.ro (totusi au o problema cu stocurile, adica unele produse sunt disponibile foarte rar)
- fittshop.ro (foarte draguta & ajutatoare doamna de la telefon, iti spun pe loc ce stocuri au, rapizi)

onestop.ro iar e ok, am comandat cateva lucruri si am o opinie buna.

Am mai comandat si de pe site-uri IT, dar pe astea le stie lumea.

Edited by sirgoofy, 02 August 2012 - 17:12.


#15
davidlila

davidlila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.03.2013
Am cumparat de la livegsm.ro. A ajuns pachetul. Totul fine frumos, numai ca telefonul avea 5 pixeli morti. Si nu avea meniu in limba romana, asa cum am specificat expres in comanda. Probabil achizitionat de prin Olanda, asa cum am aflat ulterior, si probabil dintr-un lot cu defectiuni. Cei de la "magazin" sunt deplorabili. Atitudine de cartier, servicii de contact asisderea. Mi-au propus sa trimit telefonul la ei inapoi, mentionand ca o sa imi returneze banii. L-am trimis pe cheltuiala mea, pe incredere. Cand a ajuns , mi-au spus ca nu imi dau banii imediat, ca dureaza. Si ca e posibil sa nu mi-i dea pe toti !! Penibil. Ideea e ca adurat vreo 11-13  zile pana mi-au dat banii. Mi i-au dat, asta e ideea, dar in urma unor invitatii si pana la urma amenintari sustinute. Inca imi pare rau ca nu am mers la politie, dar uneori nici macar efortul asta nu se merita. Si apoi traim in romania.
Penibil. NU cumparati !

#16
FashionFreax

FashionFreax

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.03.2013
Imi plac foarte mult accesoriile de pus pe cap( palarii, bascute ori fesuri). Am gasit multe site uri interesante pe net dar cred ca cei mai buni de pe piata noastra sunt :
1.www.fashionup.ro... au produse pe stoc si livreaza imediat( un mare plus)
2.www.ollie.ro- super echipa
3.www.lurban.ro - imi plac produsele Kangol de la ei
4. www.uman.ro  - parca au produse misto de la DC
Poate sunt si alte site-uri interesante, dar in mare aceste sunt cei care sunt distribuitori autorizati, restu firmelor aduc cu masina din Outleturi din Europa.

Edited by FashionFreax, 08 March 2013 - 20:59.


#17
jack2ooo

jack2ooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 23.01.2005

 epuru, on 27 iulie 2012 - 15:50, said:

PC Garage si Emag nu mai au nevoie de nicio prezentare.

Am mai comandat de la:

www. gsmnet. ro - foarte seriosi, am comandat un acumulator pentru un galasy s, produsul a fost nou si original. Recomand!

Astazi 10.06 am vrut sa comand de la ei o husa pentru telefon. Produsul costa 22 lei + taxe livrare. Am cosntatat cu stupoare ca nu pot cumpara acest produs pentru ca suma minima de cumparare este 25 lei!!!!!! De cand un magazin imi impune mie sa cumpar un produs de o anumita valoare in conditiile in care platesc transportul separat? Oare cand o sa invatam sa facem cu adevarat comert online? Poate peste doua saptamani vroiam sa cumpar un telefon mobil de 2000 de lei si uite cum au pierdut un client.
Oricum, gsmnet. ro sunt o firma de comert online fara pic de imaginatie si obtuzi in gandire. NU RECOMAND!

Edited by jack2ooo, 10 June 2014 - 12:00.


#18
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,380
  • Înscris: 02.06.2005
Am cumparat si eu de la astia de 2 ori acum 1 an. Am cumparat un touchscreen pt un telefon. L-am montat aiurea prima data drept pt care am refacut comanda :D
In cazul meu a mers totul struna - preturile au fost super. E aiurea ca au "comanda minima" urasc asta la magazine - in fine astia vad ca au la intrebari frecvente...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate