Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Trekking Austria

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
amedeuss

amedeuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 14.12.2011
Salutare ,

  In luna august ,impreuna cu trei amici,o sa mergem o saptamana in Austria , dorim sa facem cateva trasee prin Alpi.Nu am mai fost niciodata in Austria , asa ca mi-ar prinde bine orice sfat :) .

  Am prefera un traseu circular  sa ne intorcem la locul unde am lasat masina , 6-8 ore pe zi ,iar noaptea sa dormim la cabane , nu o sa ne luam corturile.

  Mi-ar prinde bine orice sfat , incepand de la propuneri de trasee (asta m-ar interesa in primul rand), cazare etc

  Multumesc.

#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,506
  • Înscris: 30.10.2003
Suna bine Grossglockner?

Aici e o tura mai usoara in jurul muntelui
http://www.thealps.c...ckner-tour.aspx

Aici o tura mai grea cu urcare pana la Adlersruhe Hutte (3454 m). In tura asta scrie ca se merge si pe ghetar, dar daca nu vreti, de la Adlersruhe Hutte puteti merge mai pe ocolite la Heilingenblutt si de acolo cu autobuzul inapoi la Kaprun sau chiar pe jos :D! Puteti sa alegeti si alte variante! E recomandat sa aveti coltari, pioleti, coarda etc!
http://treksandtours.at/?p=30

Sper ca v-am dat macar o idee :OK:

#3
amedeuss

amedeuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 14.12.2011

View PostBursul, on 24th July 2012, 23:20, said:

Suna bine Grossglockner?

Aici e o tura mai usoara in jurul muntelui
http://www.thealps.c...ckner-tour.aspx

Aici o tura mai grea cu urcare pana la Adlersruhe Hutte (3454 m). In tura asta scrie ca se merge si pe ghetar, dar daca nu vreti, de la Adlersruhe Hutte puteti merge mai pe ocolite la Heilingenblutt si de acolo cu autobuzul inapoi la Kaprun sau chiar pe jos :D! Puteti sa alegeti si alte variante! E recomandat sa aveti coltari, pioleti, coarda etc!
http://treksandtours.at/?p=30

Sper ca v-am dat macar o idee :OK:

Multumesc de sfat !

PS: Astept si alte sfaturi din partea altor forumisti :)

#4
gicanul

gicanul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 25.08.2003
la orice punct de informare turistica poti cere harti si informatii in functie de gradul de dificultate al traseului.noi am fost cu baiatul de 6 ani si ne-au recomandat ei cam ce trasee am putea alege.

#5
amedeuss

amedeuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 14.12.2011

View Postgicanul, on 25th July 2012, 14:57, said:

la orice punct de informare turistica poti cere harti si informatii in functie de gradul de dificultate al traseului.noi am fost cu baiatul de 6 ani si ne-au recomandat ei cam ce trasee am putea alege.
Ideea este ca as vrea sa am totul planificat din tara,nu pot sa plec in speranta ca gasesc ceva acolo.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate