Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Din: Adobe Photoshop

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
nicusor_1988

nicusor_1988

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 11.08.2008
va salut ,

cine ma poate ajuta si pe mine cu problema asta :
Cine ma ajuta si pe mine?

am ''modificat''o poza in sensul ca am pus capul cuiva pe corpul altcuiva...

totul bine si ok doar ca se vede o diferenta de culoare ...ton intre cap si restul corpului. toate astea facute in photoshop/

cine ma poate ajuta si pe mine sa o corectez astfel incat sa nu existe acea diferenta de culoare ...ton...
multumesc

#2
useralex

useralex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 27.11.2006
ataseaza si imaginea... eventual ambele surse

#3
nicusor_1988

nicusor_1988

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 11.08.2008

View Postuseralex, on 22nd July 2012, 14:35, said:

ataseaza si imaginea... eventual ambele surse
le ai in msg privat .....
http://www.4shared.com/rar/yuzc9kyx/Desktop.html

#4
useralex

useralex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 27.11.2006
You should Sign Up or Login to download this file  :thumbdown:

#5
nicusor_1988

nicusor_1988

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 11.08.2008

View Postuseralex, on 23rd July 2012, 13:21, said:

You should Sign Up or Login to download this file  :thumbdown:
da...scuza-ma /...uite acum am facut ...pe softpedia

Attached Files



#6
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009

View Postnicusor_1988, on 23rd July 2012, 14:04, said:

da...scuza-ma /...uite acum am facut ...pe softpedia
uite ca sa nu iti faca altcineva treaba iti dau eu un pont. Intri pe niksoftware, daca ai photoshop sau lightroom instalat iti iei viveza  plugin demo de acolo si o sa vezi ca e simplu pui cerculetul de adjusment doar pe capatana si lucrezi pana le aduci la acelasi ton( banuiesc ca nu stii cu layere si masti in photoshop). Daca nu ai photoshop sau lightroom iei snapsed soft de sine statator care are si el posibilitate de ajustare pe zone. Snapsed asta chiar e tare de tot pentru diletanti . Ai si tutoriale pt ele pe site acolo asa ca te-ai scos. E destul de asemanator capul; cu corpul  poti sa lasi si asa ca oricum e de mare exceptie.

Edited by nenis, 23 July 2012 - 17:03.


#7
nicusor_1988

nicusor_1988

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 11.08.2008

View Postnenis, on 23rd July 2012, 18:00, said:

uite ca sa nu iti faca altcineva treaba iti dau eu un pont. Intri pe niksoftware, daca ai photoshop sau lightroom instalat iti iei viveza  plugin demo de acolo si o sa vezi ca e simplu pui cerculetul de adjusment doar pe capatana si lucrezi pana le aduci la acelasi ton( banuiesc ca nu stii cu layere si masti in photoshop). Daca nu ai photoshop sau lightroom iei snapsed soft de sine statator care are si el posibilitate de ajustare pe zone. Snapsed asta chiar e tare de tot pentru diletanti . Ai si tutoriale pt ele pe site acolo asa ca te-ai scos
nu e vorba de ''facut altcineva treaba '' fratele meu ...ca doar nu vand poze sau alte aiureli....
eu am cerut ajutorul pt ca nu ma pricep si atata tot..
dak ma pricepeam la toate alea de le-ai enumeratu tu mai sus ...nu va mai deranjam ....
deci : dak poti si te pricepi sa ma ajuti ok dak nu te rog frumos sa te abtii ....
fara suparare :)

#8
nicusor_1988

nicusor_1988

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 11.08.2008

View Postnenis, on 23rd July 2012, 18:00, said:

uite ca sa nu iti faca altcineva treaba iti dau eu un pont. Intri pe niksoftware, daca ai photoshop sau lightroom instalat iti iei viveza  plugin demo de acolo si o sa vezi ca e simplu pui cerculetul de adjusment doar pe capatana si lucrezi pana le aduci la acelasi ton( banuiesc ca nu stii cu layere si masti in photoshop). Daca nu ai photoshop sau lightroom iei snapsed soft de sine statator care are si el posibilitate de ajustare pe zone. Snapsed asta chiar e tare de tot pentru diletanti . Ai si tutoriale pt ele pe site acolo asa ca te-ai scos. E destul de asemanator capul; cu corpul  poti sa lasi si asa ca oricum e de mare exceptie.

da. e destul de asemanator dar nu suficient:D

dak ma poti ajuta as fi recunoscator ....eu unul am incercat si metoda ta cu acel filter dar nu imi reuseste de nici o moda...

stiu ca acest''as fi recunoscator ''  e ceva superficial ....pt ca in afara de un multumesc nu am cu ce sa va servesc ...pt ca suntem din zone diferite ....dar inca sper ca o sa ma ajute cineva....

Edited by nicusor_1988, 23 July 2012 - 20:29.


#9
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009
[quote name='nicusor_1988' date='23rd July 2012, 21:28' post='11773430']
da. e destul de asemanator dar nu suficient:D

Fratele meu suficient pt ce? Nu inteleg ce vrei de fapt sa faci? vrei ca cineva sa iti aranjeze montajul asta lucrand pe jpegurile alea de cativa  kilo ca sa faca exact ce.. sa para adevarat , sa ce anume chiar nu pricep, sa fie artistic? Mizeria aia pe care ai facut-o tu este buna, adica nu e chiar asa de batatoare la ochi ca trucaj> E pt tine ca stii despre ce e vb.. dar pt unul care habar nu are despre ce e vb.. o haleste instant ca autentica. Daca vrei sa o pui pe facebock, iti zic eu ca nu se prinde nimeni ca muschii aia sunt de la sapa  :nonobad:

#10
nicusor_1988

nicusor_1988

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 11.08.2008
ok, in fine ... nu despre asta era vorba dar...nu are rost sa ne contrazicem ca..
eu pur si simplu am cerut ajutor ...ca si fapt divers ...
rog administratorii sa stearga acea arhiva postata de mine mai sus ...sau dak o pot sterge eu va rog frumos sa imi spuneti si mie cum pot face asta..
ms

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate