Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Probleme cu agentii Nei Guard

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005
In parcare am vazut o camera din aia rotativa, dar blocatul masinii nu a fost in parcare si la iesire. Eventual pe camera sa se vada cum vine cu masina dupa mine, dar si aici e greu de dovedit. Totusi frecventez destul de des acel hypermarket fiind aprope de casa si in urma reclamatiei imi e sa nu se intample alte chestii.

#20
trident

trident

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 15.01.2006
Aia sunt niste amarati rupti in fund care castiga 1200 roni pe luna, or fi mari da sunt pe fundul lantului trofic.
Trebuia sa suni la politie sa descrii situatia si sa explici cum crezi ca viata ta a fost pusa in pericol de gestul lor + reclamatie la firma de paza ( daca se mai aduna una doua o sa ii dea afara, nu risca nimeni un process sau controale pentru niste elemente usor de inlocuit ).

Edited by trident, 22 July 2012 - 08:37.


#21
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006

 RCG, on 21st July 2012, 22:55, said:

Nu lasa spray-uri paralizante in masina pe caldurile astea pentru ca nu se stie cum incepe sa fasaie in timp ce esti pe autostrada cu 140km/h.
Nu fasaie!

#22
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
eee nu :)...la ce temperatura trebuie depozitat? Maxim 50 grade C. Cate grade se fac intr-o masina fara AC (mai sunt si d-astea)?

#23
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Notezi numarul masinii si suni la compania de paza si ii reclami. Daca te-au agresat suni la politie.

#24
cosminnnn

cosminnnn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 07.04.2008
Vazusem si eu o masina de NEI Guard pe Dorobanti... dai pe linie continua, dai pe rosu... Inteleg ca au interventii dar wtf ? ma mir ca nu au si girofar.

Firmele astea de paza deja incep sa sara calul cateodata :)

#25
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
E pe barba lor, politia daca ii prinde le poate lua permisul.

#26
george5110

george5110

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 17.05.2012

 cosminnnn, on 7th August 2012, 13:34, said:

Vazusem si eu o masina de NEI Guard pe Dorobanti... dai pe linie continua, dai pe rosu... Inteleg ca au interventii dar wtf ? ma mir ca nu au si girofar.

Firmele astea de paza deja incep sa sara calul cateodata :)

totusi cand vin "bronzatii" peste nevasta-ta in casa si apasa butonul de panica ti-ai dori sa ajunga cat mai repede nu?

sau preferi sa sune la 112, sa o intrebe aia si cnp-u lu bunica-sa, si sa vina si politia peste vreo ora....

mie mi se pare o prostie ca firmele de paza nu au voie cu girofar.

ps. garantat n-ai nici o tangenta cu domeniu, fiindca ai fi stiu ca firmele de paza, au specificat in contract un timp de raspuns de maxim 5-10 minute(depinde de oras).

bine ca au voie cu girofar cei de la comunitara.... urgenta mare domnle! a parcat unu pe interzis!..... :deadtongue:

Edited by george5110, 07 August 2012 - 16:43.


#27
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,535
  • Înscris: 07.02.2003
Astia p....gardu nu trebuie sa puna in pericol viata participantilor la trafic! Urgenta lor nu are prioritate in fata celorlalti cetateni. Asta e si motivul de baza pentru care legea nu le acorda drepturi speciale precum girofar albastru & stuff... Politia oricare ar fi ea, locala nelocala are acest drept conferit de cetateni prin lege pentrui ca ei servesc pe toata lumea... nu doar obiectivele fitzoare ale smecherasilor :)

Edited by andreic, 07 August 2012 - 18:26.


#28
cosminnnn

cosminnnn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 07.04.2008

 george5110, on 7th August 2012, 17:41, said:

totusi cand vin "bronzatii" peste nevasta-ta in casa si apasa butonul de panica ti-ai dori sa ajunga cat mai repede nu?

sau preferi sa sune la 112, sa o intrebe aia si cnp-u lu bunica-sa, si sa vina si politia peste vreo ora....

mie mi se pare o prostie ca firmele de paza nu au voie cu girofar.

ps. garantat n-ai nici o tangenta cu domeniu, fiindca ai fi stiu ca firmele de paza, au specificat in contract un timp de raspuns de maxim 5-10 minute(depinde de oras).

bine ca au voie cu girofar cei de la comunitara.... urgenta mare domnle! a parcat unu pe interzis!..... :deadtongue:


Prietene, cum ar fi sa dea un hummer de la bgs peste tine in trafic fiindca un smecheras are probleme ? Daca e sa ne luam dupa tine , hai dracu sa facem o politie privata, eventual mascati , jandarmi tot ce trebuie.

Ai probleme grave suna la 112 !!!

#29
george5110

george5110

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 17.05.2012
tu ai sunat vreodata la 112?  :thumbdown:

m-ati omorat cu "smecherasiii". :deadtongue:

trebuie sa fii smecheras ca sa te duci la vreo terasa, la vreun bar, la vreo discoteca? sa iti faci o casa in loc sa cumperi un ap?
sau sa lucrezi pur si simplu ca vanzatoare la un magazin?!!!!!!!!!!!!!!vine unu peste tine noaptea.esti fata in fata cu el. ce faci? apesi butonu de panica, sau suni la 112? :deadtongue:

ideea cu politia privata e foarte buna.

preferi sa dea locala peste tine? ca se grabesc sa ridice o masina? sau sa demoleze un garaj? mama ce urgente..... :deadtongue:

Edited by george5110, 08 August 2012 - 19:37.


#30
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Daca tot ai vrea politie privata, fa-ti si stat in stat, vezi tu cum. Nume iti propun eu, Georgeuritania.

#31
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011

 mihai20005, on 21 iulie 2012 - 17:30, said:

La intrarea in parcarea unui Hypermarket (carrefour) un Duster mergea destul de incet si la un moment dat a virat brusc stanga catre trotuar moment in care l-am claxonat. Ajuns in parcare observ in oglinda retrovizoare ca acel Duster vine dupa mine moment in care accelerez si ma inscriu catre ruta de iesire din parcarea hypermarketului. La iesirea din parcare Dusterul ma depaseste si se imi blocheaza directia de deplasare obligat fiind sa franez destul de tare. Din Duster se coboara 2 agenti care se indreapta catre masina mea, in acest timp am blocat toate usile si am ridicat geamurile. Nu au comentat nimic doar ca au venit la geamuri dupa care s-au urcat inapoi in masina. Ce se poate face in aceasta situatie ? Nu vreau sa am probleme pe viitor cu astfel de zmei, dar nici sa stau dupa coada lor in trafic nu pot. Va rog ajutati-ma.
Te duci la sala , iti cumperi un topor , un spray cu piper si mai lucrezi la tupeu. E regretabil ce ai patit , dar faptul ca te comporti ca o chizda (usi blocate , etc) e strict vina ta. Daca te dadeai jos cu tupeu , ca la claxonat nu te intrece nimeni , si le ziceai "care'i treaba" , nu cred ca te loveau.
Daca nu poti sa sustii o chestie pina la capat , stai in bancuta ta si asta e.

 trident, on 22 iulie 2012 - 08:36, said:

Aia sunt niste amarati rupti in fund care castiga 1200 roni pe luna, or fi mari da sunt pe fundul lantului trofic.
Trebuia sa suni la politie sa descrii situatia si sa explici cum crezi ca viata ta a fost pusa in pericol de gestul lor + reclamatie la firma de paza ( daca se mai aduna una doua o sa ii dea afara, nu risca nimeni un process sau controale pentru niste elemente usor de inlocuit ).
Bai nene , da' "corporatist" mai esti , genu' ala care da pe toata lumea in judecata. Ce phula mea au facut , s-au dat jos din masina si un fraer , care nu mai era fraer cind claxona , a facut in pantaloni. Pentru asta le faci reclamatie si'i lasi fara munca ?
Ce zdreanta poti sa fii.

#32
cosminnnn

cosminnnn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 07.04.2008
LILDEBUL  


Mirosi a paznic Posted Image

#33
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 05.02.2007
Lildebul nu e paznic, e un om cu bun simt, muncitor, cu caracter de barbat adevarat, uneori necizelat, dar care isi vede de treaba lui si le spune pe nume cand e cazul. Coleg de pe motociclism.ro, toata stima.

Din nefericire, are dreptate in cazul de fata.

@initiator - daca "nu vrei probleme cu astfel de zmei", atunci nu mai cauta probleme. Claxonatul ce crezi ca reprezinta? E ca si cum stai in picioare la o coada, trece unul pe langa tine si tu strigi "Bai asta! Care e ma problema ta?". Si dup-aia te plangi ca ala s-a intors si s-a uitat urat la tine. Daca i-ai claxonat si oamenii s-au dat jos, in mod normal trebuia sa te dai si tu jos si sa le spui ce-ai pe suflet. Doar de-asta ai claxonat, nu? Iti garantez eu ca nu te lua nimeni la bataie, in conditiile in care tu stiai pentru cine lucreaza si le vedeai si numarul de inmatriculare.

@colegii care l-au sfatuit sa faca plangere. Plangere pentru ce? Ca "a fost blocat"? Aia au oprit masina in fata lui, cel mult se fac vinovati de oprirea interzisa, daca era indicator. Ca s-au dat  niste oameni jos din masina? Hai sa fim seriosi.

@initiator: sfatul meu este urmatorul. Daca esti genul caruia nu-i plac conflictele, mergi pe ideea de "trai fara probleme" si renunta la agitatii gen claxonari, taiat fata etc. Daca nu poti sa treci cu vederea cand ti se intampla ce ti s-a intamplat tie, atunci fii barbat si da-te jos din masina. Calea de mijloc pe care ai ales-o tu, sa fii scandalagiu cu usile incuiate, e penibila. Ori stai in banca ta de la bun inceput, ori te dai jos sa vorbesti cu oamenii.

#34
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008

 tchoara, on 19 septembrie 2012 - 16:09, said:

Lildebul nu e paznic, e un om cu bun simt, muncitor, cu caracter de barbat adevarat, uneori necizelat, dar care isi vede de treaba lui si le spune pe nume cand e cazul. Coleg de pe motociclism.ro, toata stima.

Din nefericire, are dreptate in cazul de fata.

@initiator - daca "nu vrei probleme cu astfel de zmei", atunci nu mai cauta probleme. Claxonatul ce crezi ca reprezinta? E ca si cum stai in picioare la o coada, trece unul pe langa tine si tu strigi "Bai asta! Care e ma problema ta?". Si dup-aia te plangi ca ala s-a intors si s-a uitat urat la tine. Daca i-ai claxonat si oamenii s-au dat jos, in mod normal trebuia sa te dai si tu jos si sa le spui ce-ai pe suflet. Doar de-asta ai claxonat, nu? Iti garantez eu ca nu te lua nimeni la bataie, in conditiile in care tu stiai pentru cine lucreaza si le vedeai si numarul de inmatriculare.

@colegii care l-au sfatuit sa faca plangere. Plangere pentru ce? Ca "a fost blocat"? Aia au oprit masina in fata lui, cel mult se fac vinovati de oprirea interzisa, daca era indicator. Ca s-au dat  niste oameni jos din masina? Hai sa fim seriosi.

@initiator: sfatul meu este urmatorul. Daca esti genul caruia nu-i plac conflictele, mergi pe ideea de "trai fara probleme" si renunta la agitatii gen claxonari, taiat fata etc. Daca nu poti sa treci cu vederea cand ti se intampla ce ti s-a intamplat tie, atunci fii barbat si da-te jos din masina. Calea de mijloc pe care ai ales-o tu, sa fii scandalagiu cu usile incuiate, e penibila. Ori stai in banca ta de la bun inceput, ori te dai jos sa vorbesti cu oamenii.



Esti penibil. Stai jos.

Edited by shadowgign2, 04 October 2012 - 17:29.


#35
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008

 cosminnnn, on 11 septembrie 2012 - 17:35, said:

LILDEBUL  


Mirosi a paznic Posted Image

Eu cred ca miroase a altceva ;)


like cine e de acord

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate