Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

JOCUL IN EXCES DISTRUGE VIATA !

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
Kortana

Kortana

    POWERED BY MICROSOFT !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.11.2010
Cum ma simteam? Total aiurea, ca si cind as fi soft unul de al strazii fara adapost.
Senzatia asta era cu adevarat.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/h-JY-vr6VEo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
In present e mult mai bine, mai multa liniste. Mai un documentar, muzica, film, teatru radiofonic, emisiuni radio, mai stau de vorba cu tatal meu....
Mai ies la cumaparaturi, si tot asa... :)

Edited by Kortana, 21 July 2012 - 12:42.


#20
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
Gata ,a murit unu' si toata lumea o ia razna.Tu iti faci prea mare grija.Cumpar jocuri , mai bag bani sa zicem in Battlefield P4F sau World Of Tanks, si nu regret , ma distrez.Dar chiar ne crezi ca suntem asa de prosti?Ala aproape sigur a murit de dezhidratare.

#21
Kortana

Kortana

    POWERED BY MICROSOFT !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.11.2010

View PostCristi_Matesica, on 21st July 2012, 16:41, said:

Gata ,a murit unu' si toata lumea o ia razna.Tu iti faci prea mare grija.Cumpar jocuri , mai bag bani sa zicem in Battlefield P4F sau World Of Tanks, si nu regret , ma distrez.Dar chiar ne crezi ca suntem asa de prosti?Ala aproape sigur a murit de dezhidratare.
E clar ca nu te-ai informat bine. Dar decizia iti apartine, cum crezi ca e bine penru tine. :thumbdown:
Pentru cei care s-au vindecat de depedenta de jocuri    :hug:    :

Attached Files


Edited by Kortana, 21 July 2012 - 16:38.


#22
Thor3

Thor3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 05.02.2009

View PostKortana, on 21st July 2012, 12:27, said:

Nu, nu chiar.  <_<
Am cumparat citeva jocuri, unele cu revista Level. Dar m-am oprit din cheltuiala.
Dupa un timp, am constatat ca sunt bani cheltuiti aiurea - parerea mea.  :console:
Am vazut pe internet cum  un copil avea o duzina de jocuri de consola.  :blink:  La ce or fi trebuibd atitea jocuri.
Acum 1 an in urma, i-am dat unui vecin ( copil ) dvd-uri cu jocuri. In 24 de ore le-am primit inapoi, cauza: isi perduse clamul in jocuri si numai era atent la scoala. Ma intrebam daca nu cumva gresisem ca ai dadusem acele jocuri. El ( copilul ) avea obiceiul sa sta mai mult la pc decit ai se permisese.   :angry:
Nu e grav daca joci cele din Windows. Dar nici sa iti cheltuiesti toti banii pe jocuri.
Totul are o limita! La NFSW ca sa ai citeva chestii cool in joc, trebuie sa platesti chiar si 25 de euro.
Unele masini in joc costa 20.000 Boost ( cam mult, nu crezi ?).
Sa fie sanatosi, nu cheltui pe asa ceva.
Tin minte ca mai de mult jucasem pina la 3 dimineata cu pause. Si tot ma simtisem a doua zi, aiurea... de parca fusesem de la dexintoxicare.
Jocurile de la revista Level sunt oferite gratis de catre ei, dai bani doar pe revista, titluri de top ai? (mi se pare normal sa faca asa gura pe forum unul care a cumparat cam toate titlurile de top si a devenit nemultumit, parerea mea, dar nici atunci nu i-as da dreptate deplina).
Si un amic de-al meu are o duzina de jocuri pentru PS3, e ceva rau in asta?, iar problema copiilor vine de la educatie.
Inteleg ca ai scapat de dependenta de jocuri, dar nu cataloga ca toti suntem dependenti, multi jucam din pura placere.

#23
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
Plus ca user-ul tau este Kortana.Poate nu era atat de multa ura aici daca era facut topicul de alt cineva.

#24
Kortana

Kortana

    POWERED BY MICROSOFT !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.11.2010

View PostCristi_Matesica, on 22nd July 2012, 10:57, said:

Plus ca user-ul tau este Kortana.Poate nu era atat de multa ura aici daca era facut topicul de alt cineva.
Am pus user Kortana de la Cortana din Halo.
Imi placea de acel personaj AI. :rolleyes:
Nu e plin de ura acest topic. Doar am spus parerea mea si nu pot intelege acea colectie de jocuri.
Sa nu fiu inteles gresit.

Edited by Kortana, 22 July 2012 - 10:06.


#25
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
No , bine atunci.Pai stiam ca faci referinta la Halo.

#26
DoubleV

DoubleV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.09.2009
Alt speriat de bombe.

#27
Kortana

Kortana

    POWERED BY MICROSOFT !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.11.2010

View PostDoubleV, on 22nd July 2012, 12:21, said:

Alt speriat de bombe.
La cine te referi?   <_<

#28
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
La tine, LOL

#29
GuyFawkes

GuyFawkes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 25.07.2012
Cam naspa treaba cu jocurile,dar si cu pc-ul in general.Timpul trebuie organizat,dar cateodata chiar nu ai ce face,deschizi pc-ul si e la fel de multa plictiseala dar parca ai mai multe oportunitati ^_^ .Eu m-am lasat acuma 6 luni de un joc de care eram dependent(intr-un fel)de 3 ani.Nu am simtit nicio clipa nevoia de a juca din nou :rolleyes: .

Edited by GuyFawkes, 26 July 2012 - 12:40.


#30
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Yeah mai putin apar intalniri cu Gamerii Anonimi. :))
Ca alegi sa te joci pe pc in loc sa mananci semninte in fata blocului si sa asculti manele pe telefon nu inseamna dependenta si nici vreun pericol, doh. Cand incepi sa tremuri si sa iti dai cu capu de pereti ca nu ai jucat 5 ore poti sa zici ca ai probleme. Sau cand ajungi sa  iti vinzi televizorul, frigiderul si canapeaua din casa sa iti cumperi un item in WOW lau L2 ai probleme.

#31
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010

View PostAMETHIST, on 26th July 2012, 16:55, said:

Yeah mai putin apar intalniri cu Gamerii Anonimi. :))
Ca alegi sa te joci pe pc in loc sa mananci semninte in fata blocului si sa asculti manele pe telefon nu inseamna dependenta si nici vreun pericol, doh. Cand incepi sa tremuri si sa iti dai cu capu de pereti ca nu ai jucat 5 ore poti sa zici ca ai probleme. Sau cand ajungi sa  iti vinzi televizorul, frigiderul si canapeaua din casa sa iti cumperi un item in WOW lau L2 ai probleme.
In wow nu prea ai ce sa cumperi :) ,decat mount-uri ,care alea costa 10-30euro...
In metin2,au fost cazuri pe metin2.us ca unii jucatori sa bage peste 100k euro intr-un caracter. 100K EURO intr-un joc gratuit...cu 100k euro iti cumperi o licenta metin2,si iti faci propriul server.

#32
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
N-am jucat wow si nu prea stiu detalii, dar l-am dat ca exemplu ca stiu ca e unul dintre cele mai addictive.

#33
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010

View PostAMETHIST, on 26th July 2012, 17:37, said:

N-am jucat wow si nu prea stiu detalii, dar l-am dat ca exemplu ca stiu ca e unul dintre cele mai addictive.
Eu unul il am cumparat de 3 saptamani,si deja is plictisit,abea il joc :lol: . Cei drept in metin2 acum 2 ani am fost foarte dependent de el,mai ales ca jucam cu un prieten IRL,si jocul mergea "fain" cu el,asa cand joci un joc fara un prieten IRL,parca nu are sens jocul :( .

#34
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
N-am jucat wow, dar am jucat Lineage2 vreo 4-5 ani. Cu intreruperi bineinteles. Jucam pe diferite servere mid rate in general cu aceeasi oameni, o parte din ei prieteni in RL. Eram in jur de 20. Fiecare stia ce are de facut de la inceput. 2-3-4 saptamani stateam la farm sa ne facem caractere si iteme tari dupaia ne luam la hartza cu tot serveru, ii bateam bine si dupaia ne lasam. faceam 1-2 luni pauza si incepeam pe alt server ;)

P.S.: aia care cred ca nu merita sa cumperi un joc sau sa platesti sa il joci sunt niste tampiti. Am intalnit si eu multi care considera foarte ok sa dea 10 lei(sau cat e) sa vada 2 ore in film in mall dar o tampenie sa plateasca 100 lei pt un joc ce il joaca un an. Daca lumea nu ar plati pentru jocuri nu ar exista jocuri bune.
P.S.S.: daca credeti ca jocurile si pc-urile in general  dauneaza, ce draq mai cautati aici pe forum? dati un exemplu, aruncati pc-ul pe fereastra si nu mai dati pe aici :P

#35
daydr3am3r

daydr3am3r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.03.2009
Nu inteleg care e faza Posted Image) Eu ma joc zilnic 2-3 ore si nu am nicio problema de niciun fel. Am timp de munca, de iesit cu prietenii, de vacanta si de proiecte personale si alte hobbyuri.
Anul asta de exemplu am jucat in jur de 20-25 de jocuri, in general cam toate titlurile AAA aparute si cateva mai vechi so e clar ca sunt dependent de jocuri, la fel ca 90% din prietenii si colegii mei de munca si facultate.

Nu joc in schimb MMOuri si alte jocuri care se joaca exclusiv online (2-3 exceptii dar rar cand ai si prietenii timp si chef).
In schimb am prieteni care joaca de exemplu LOL, WOW si alte MMOuri si am vazut in ce hal au fost afectati: greutate in exces, probleme sociale n stuff. Nu zic ca toti sunt asa dar dependenta de MMOuri este oribila.

Culmea e ca acei prieteni considera ca e o tampenie sa dai bani pe jocuri single player dar dau milioane lunar pe itemuri si perkuri si in final ajung sa cheltuiasca mult mai mult ca mine dar pe nimic.

PS: Nu inteleg de ce e o prostie sa dai banii pe jocuri, Dai bani pe tigari si bautura sau alte vicii de genul asta asa ca de ce jocurile ar fi o problema. Asta in cazul celor care considera asta pentru ca nu le plac jocurile.
Despre cei ce se joaca dar considera ca e o tampenie sa cumperi jocurile nu prea am ce comenta. Ar trebui sa va fure si voua cineva munca (oricare ar fi aia) sa vedem cum v-ati simti.

Edited by daydr3am3r, 08 October 2012 - 06:14.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate