Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Vacanta cu cortul pe insula Thassos

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
valentynmoise

valentynmoise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 09.08.2008
Salutare,
Timp de  vreo 2-3 seri am cautat impresii despre cazare cu cortul in topicul "Insula Thassos" .
Am tot cautat pe site-urile unor campinguri de pe insula, dar din pacate nu am gasit mere lucru pe paginile lor.
Rog pe cei care au fost atat anul acesta cat si anii anteriori sa posteze poze, impresii despre conditiile de cazare, preturi , in cateva cuvinte cam tot ce tine de cazarea in campinguri.

#2
KakaJr

KakaJr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.05.2008
nu stiu ce sa-ti zic despre campingurile din insula aia... ce pot sa-ti spun e ca vacantele cu cortul dupa tine sunt cele mai tari! daca gasesti ceva concret baga-te!

#3
magdalena67

magdalena67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.05.2009
eu am fost acum cativa ani in campingul Prinos, a fost foarte ok, conditii pot spune foarte bune, cu acces la frigider, cu bai si toalete foarte curate, este destul de aproape de port, pe malul marii intr-o padure de pini.S-ar putea sa ajung si anul asta si tot cu cortul.

#4
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,698
  • Înscris: 27.06.2007
O cunostinta a fost in iunie si se reintoarce in octombrie. Nu stiu sa-ti dau date dar cand vorbesc cu respectivul iti spun ce si cum. Atat stiu, a fost super multumit de conditii insa e chinuitor in iulie-august.

#5
radu.traveller

radu.traveller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 16.07.2007
Camping Pefkari. Am recomandat cuiva care a fost in luna mai, omul s-a intors super-incantat de acolo. Nu cunosc detalii dar am inteles ca e foarte civilizat, cu toate dotarile necesare si la un pret cinstit.
Ar mai fi si campingul Golden Beach, zona e un pic mai aglomerata ca la Pefkari, altfel insa e foarte frumos.

Preturi vad ca sunt pe fiecare site.

#6
crisssa14

crisssa14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.06.2010
Am stat in camping  Golden Beach si a fost foarte bine si ca pret si ca,conditii de cazare. Grupuri sanitare fffff curate,acces la frigider,locurile ptr corturi sunt delimitate si numerotate deci fiecare are intimitatea lui. Cum intri in camping mergi mai intai si iti alegi locul si apoi la receptie comunici numarul locului pe care l-ai ales. Campingul este chiar pe plaja,nu ai voie sa circuli cu masina in  interior decat in anumite ore permise de regulament(se respecta orele ptr odihna). Totul ok numai cu conditia sa gasesti loc la umbra,grecii isi lasa rulotele si corturile toata vara acolo si deci isi aleg din timp ceea ce este mai bun.

#7
valentynmoise

valentynmoise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 09.08.2008
Pe la jumatatea lui August ne-am hotarat sa plecam si noi cu cortul in Thassos. Cred ca vom merge in Camping Pefkari. De curand s-au intors din Thassos niste prieteni care au fost cazati  tot in Camping Pefkari. Am inteles ca au fost multumiti de ceea ce a oferit campingul in raport cu pretul... liniste , curatenie, acces la frigider , fier de calcat, uscator de par si multe alte facilitati de care noi nu beneficiem in campingurile de pe litoralul nostru.


Frumos ar fi ca cei care au fost in campingurile de pe insula Thassos sa posteze si cateva poze cu campingurile in cauza. Deci, asteptam in continuare impresii si poze.

#8
ralted

ralted

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 07.08.2012
Nu pot sa cred ca am gasit o postare "cu cortul" in Grecia
Noi am fost anul trecut in Samotraki si pt. anul acesta cautam o alta destinatie, de preferat tot cu cortul.

#9
danielaionela

danielaionela

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 12.07.2008
In Pelion sunt cateva campinguri excelente.
Doua le-am vizitat, unul in Milina in sudul peninsulei si unul pe plaja Papa Nero.
Daca as fi avut cort ma incumetam cateva zile, cel putin cel de la Papa Nero este chiar langa mare, si ce mare!

#10
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
Un camping bun (curat si ieftin) este in Keramoti.
Are iesire  direct pe plaja,  plaja de nisip, lata, cum a fost odata cea din Eforie Nord (Belona).
Singura problema: nu exista umbra in camping.
Pentru 4 persoane, cort mare, masina, curent, a fost undeva la 20-25 euro/zi.

Plaja respectiva se vede cand se traverseaza cu ferry.

#11
ralted

ralted

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 07.08.2012

 danielaionela, on 01 februarie 2013 - 14:25, said:

In Pelion sunt cateva campinguri excelente.
Doua le-am vizitat, unul in Milina in sudul peninsulei si unul pe plaja Papa Nero.
Daca as fi avut cort ma incumetam cateva zile, cel putin cel de la Papa Nero este chiar langa mare, si ce mare!

multumesc mult!

#12
pyton55

pyton55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 26.05.2010
Imi poate da cineva detalii amanuntite despre campingul Pefkari ?
Multumesc

#13
TigerGirl

TigerGirl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 28.08.2012

 pyton55, on 26 martie 2014 - 11:54, said:

Imi poate da cineva detalii amanuntite despre campingul Pefkari ?
Multumesc
Scuze ca iti raspund cu intarziere. Ce detalii ai vrea sa stii? Eu am scris aici si aici parerile mele despre camping. Mai multe detalii poti gasi si pe site-ul lor, ii gasesti pe google daca dai o cautare "camping Pefkari". Daca mai ai intrebari, oricand cu placere.

Edited by TigerGirl, 02 May 2014 - 07:17.


#14
pyton55

pyton55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 26.05.2010

 TigerGirl, on 02 mai 2014 - 07:17, said:

Scuze ca iti raspund cu intarziere. Ce detalii ai vrea sa stii? Eu am scris aici si aici parerile mele despre camping. Mai multe detalii poti gasi si pe site-ul lor, ii gasesti pe google daca dai o cautare "camping Pefkari". Daca mai ai intrebari, oricand cu placere.
Multumesc pentru informatii. Am citit ce ai scris si mi-ai mai lamurit din cele pe care voiam sa le stiu. M-am uitat si pe site-ul lor si pe google. Dar as vrea, daca se poate, cateva detalii de la fata locului. O sa fac zilele aste o lista cu ce informatii as mai avea nevoie si o sa ti-o scriu.
Multumesc

#15
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
Am trecut cu masina de vreo 2ori pe langa campingul de la Chrissi Amoudia, se numeste Golden Beach Camping. E chiar pe plaja,  arata bine dar cam depopulat tinand cont ca era 1mai si plouase zilnic pana atunci.

#16
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
In sezon e plin, e o problema cu locurile.

#17
byronero

byronero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 04.02.2008

 ralted, on 01 februarie 2013 - 13:58, said:

Nu pot sa cred ca am gasit o postare "cu cortul" in Grecia
Noi am fost anul trecut in Samotraki si pt. anul acesta cautam o alta destinatie, de preferat tot cu cortul.
cum a fost cu cortul in samotraki ?

eu stau de 6 ani in thassos in camping dedalos /intre prinos si skala sotiras , si am stat cam 20 zile si am fost foarte multumit va raspund la intrebariPosted Image

#18
minx

minx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 30.04.2007
Exista "free camp" in Thassos?
"Free camp" este o zona rezervata pentru campare, marcata ca "free camp" si de obicei apartine unei taverne. Nu trebuie musai sa mananci la ei, dar prefer sa o fac. Iti ofera acces la toaleta si un dus cu apa rece amenajat.
Am stat in Lekdada intr-un "free camp" si a fost super.
Multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate