Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Posturi amuzante de pe forum

* * * * - 18 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6511 replies to this topic

Poll: Posturi amuzante de pe forum (64 member(s) have cast votes)

Reguli de baza pt postare

  1. Nu se posteaza numele celui ce a facut acea postare (27 votes [42.19%])

    Percentage of vote: 42.19%

  2. Nu se face vreo referire la persoana respectiva in scopul de a da indicii spre identificare (5 votes [7.81%])

    Percentage of vote: 7.81%

  3. Nu se va cita cu link catre postarea initiala (3 votes [4.69%])

    Percentage of vote: 4.69%

  4. Daca aveti intrebari pt cineva ce a postat aici, le adresati direct acelui user prin mesageria privata (3 votes [4.69%])

    Percentage of vote: 4.69%

  5. Intregul regulament se regaseste in prima postare de pe acest topic (16 votes [25.00%])

    Percentage of vote: 25.00%

  6. Acest topic nu este pt a rade de problemele psihologice ale colegilor !!! (10 votes [15.62%])

    Percentage of vote: 15.62%

Vote Guests cannot vote

#5509
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

Quote

... In rest zau ca nu are rost sa faci pe desteptul, mai ales in cazul in care nici acum nu pricepi ce am scris.


#5510
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Chiar nu v-ați săturat de același cerc în discuții?...?


#5511
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Un expert care poate testa 2 masini simultan ,,,

Quote

Le-ai testat simultan?
Motor 0.9 TCe 90 CP are cuplu 135Nm
Motor 1.0 Ecoboost 100CP are cuplu 170 Nm


#5512
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

Quote

Sa fim seriosi...taranul roman in 99% din cazuri e un jegos care se caca in fundul curtii si vede apa si sapun la Paste/Craciun. Mancati voi din mana lor ca eu..prefer plasticul si chimicalele.
Si daaa...am si eu bunici si rude la tara.. Sunt jegosi. Toti..
Posted Image

#5513
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

Quote

Ma, stai sa-ti explic:doctorii sint aia cu halat ALB nu cu halat negru, barba si o tichie aurita pe cap. Stiu, e usor de confundat.
Hai sa-ti dau un indiciu folositor in viata. Cind intri intr-o cladire si vezi halate si esti confuzat ca nu-ti mai amintesti ce culoare trebuie sa fie, ai un criteriu simplu: daca e cu peretii scorojiti e cu doctori, daca e cu ei pictati cu haur e cu popi.


:first:

#5514
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Cum sa faci un gard la teren ca sa aiba plantele de pe teren ...aer Posted Image

Quote

In afara de fata strazii, imprejurimile le-as face din plasa zincata,,20ani uiti de el, si plantat roscov,de ala cu spini de nici pisica nu trece,dar alte animale nici atit.Nu tu intretinere,vopsire,reparare ca nu se atinge nimeni de el,plus ca poate trece si aerul, poate vrei sa cultivi ceva acolo,plantele au nevoie si de aer.
Spor!

Edited by Baxon, 21 April 2019 - 23:02.


#5515
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 03.02.2010

Quote

am 22 ani si n-am mai citit carti.
Azi am reusit sa citesc prima mea carte, flash-uri din sens opus ( cartea lui Marian Godina), mi-a placut asa de mult incat am citit-o intr-o zi.

Quote

Ori citeai cartea aia ori citeai popa de inima rosie de la rentz, cam tot aia.


#5516
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Salutare,
Era mai jos un topic despre frustrarea de a fi urat, eu n-am problema asta, dar am una poate mai aiurea.
La mine este cam scurt ,,ciocanelul,, si ma simt foarte complexat, in jur de 12cm...
Sa nu mai zic, cand e ,,bleg,, e asa de mic incat nici nu.l mai masor.
De exemplu, lumea la sala face dus (dezbracati), eu nu pot ca ma simt foarte aiurea.
Cum pot trece peste?
Cei ce sunteti in situatia mea cum va descurcati?
Nu incepeti cu trolatul ca nu sunteti in locul meu sa stiti cum e.


#5517
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Iubitorul de sehas :

Quote

Vorbim de un SH din 2016 si cu 50,000 de km parca, nu de o vechitura de 12 ani si 250,000. Facem diferente intre gioarse. Oricum a-i da-o, alt om esti in Focus.
Un binevoitor :

Quote

Asa e mah, iti creste par pe maini si pe sub limba, se umfla muschii pe tine când te urci in Focus, si privirea in ochi devine ca 2 raze laser. Deja când te urci in masina aia esti te pisi pe Schumacher si alti dastia, prinzi aripi si poti sa si zbori. Viteza luminii e prea inceata pt tine si ai nevoie de discuri speciale si parasuta sa te opresti la semafor.
Daca te urci intr-un focus dasta din Nemtia, esti alt om si in juma de ora vorbesti germana cursiv. Dupa 24 ore deja sti toate limbile din Europa. Alt om domne, ce sa mai.
:)


#5518
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
Despre un gratar:

Quote

Auzi ca vrea sanatos, dar sa incapa vreo 20 mici.Asta e culmea...
Ca si cum ai spune ca vrei o curva de pe centura, dar sa fie fata mare.Si sanatoasa.
Macar de ziceai ca vrei sa incapa vreo 20 ciuperci.


#5519
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

Quote

In cazul meu... Facebook numai cu familia, adica cu frate-miu.
...Ne trimitem poze, filmulete cu familia, eventual facem si conferinta video .... Posted Image Cea mai buna inventie de la telefonul lui Bell incoace: Facebook-ul  Posted Image

Quote

Sunt curios ce făceați înainte de Feisbuc ?
Vă întâlneați numai la Surprize Surprize ? Posted Image


#5520
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 25.01.2002
din ciclul "ză uan en only":

Quote

Iar cel mai nou capitan Marvel este Kamala Khan, femeie si  musulmanca, unul dintre singurii supereroi musulmani din universul Marvel.


#5521
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

Quote

Salut am un BMW 320 din 2014 , am incercat sa pun videoclipuri de pe stic si nu vrea sa se conecteze , am facut in mai multe formate video...avi,mp4,mpv.... nu vrea sa se deschida,ceimi recomandati ..?

Quote

Un abecedar! :facepalm:


#5522
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,458
  • Înscris: 30.10.2003

Quote

Buna, a mai montant cineva o navigație after-Market mai mare pe un Porsche Cayman S 2007, nu am mai găsit postări cu subiectul asta, m-ar interesa un pret estimativ și dacă sunt fiabile, dacă e total combatibilă cu sistemele masinii... din ce am mai văzut pe site-URI, sunt navigații after Market, dar nimic in tara...


#5523
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,326
  • Înscris: 28.10.2018

Quote

Merge sigur.
In orasul meu sunt 4 vulvanizari. Si sunt doar 8.000 locuitori.
Insa iti trebuie un om cu experienta sa lucreze.

In curand 8000 de locuitoare ;)

#5524
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Poanta lunii! Posted Image

Quote

Mnoa bun. Am avut TV-ul din topicul asta, adica [...]. TV de care am fost foarte multumit pana joia trecuta, cand soacra-mea a binevoit sa ne ajute la curatenie si a facut ce a facut, ca l-a dat pe jos (asa mi s-a spus, eu eram la servici). Acum are o pi#da de toata frumusetea (TV-ul, nu soacra), si sunt convins ca un cost de inlocurie al ecranului ar fi peste pretul TV-ului.

Edited by pufonel, 28 April 2019 - 21:44.


#5525
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006

Quote

Buna seara. In urma cu doua zile acest vecin al meu, in stare de ebrietate, a facut scandal pe strada si a lovit cu palma de cateva ori un bancomat care i-a retinut cardul. Nu a provocat nicio dauna materiala bancomatului, nu a fost vazut decat de 3 persoane ( eu plus alti doi trecatori) si nici nu a venit politia. La insistentele mele, vecinul s-a calmat si a acceptat sa se duca acasa.
Ce pedeapsa risca in cazul in care Banca respectiva face plangere la politie?

Quote

ii zici asa.....ba vecine, e belita, am intrebat pe softpedia si au zis aia sa iti iei cateva cutii de vaselina sa ai in casa....in caz de doamne fereste

Quote

Hai sa ne calmam si sa lasam gluma la o parte, lucrurile sunt mult mai grave decat par. Va rog insistent sa nu mai faceti misto!
La ora asta vecinul si initiatorul au deja ordin de aducere, cu aplicare in dimineata ce vine. I-au dibuit dupa IP-ul initiatoru;ui si locul de unde a postat. Pe vecin il baga pentru molestare de ATM fara acordul ATM-ului, iar pe initiator, conform legii, pentru tainuire de molestatori de ATM-uri.
Tulburarea linistii publice o sa fie ultima voastra grija...


#5526
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Mai era unul la mall cu iphone 6 si vroia sa faca selfie la tot grupul cu care venise la film, si se chinuia cu telefonul in pozitie verticala.
Dupa 1 minut de chin, nu m-am mai putut abtine si i-am zis intoarce si tu telefonul pe orizontala.
Dupaia l-am auzit: " da ba, ia uite ca mai e loc in poza".


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate