Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Imprimanta Hp

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
amyka

amyka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.07.2012
Am mare nevoie de ajutor. Mi-am incarcat cartusul negru de la imprimnata hP si imprimanta imi tot arata eroare (E) la semnul cartusului , cred ca nu-l recunoaste, ce pot sa fac fiindca am nevoie de imprimanta???? Am incercat cu resetarea cartusului care apare pe net (video) - de genul - acoperi inati prima bulina din stanga cartusului, apoi pe cea din dreapta, etc, etc -  dar tot imi da eroare. Rog FRUMOS, pe cine se pricepe, sa ma ajute.  Va multumesc mult.

#2
ady_has

ady_has

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 17.11.2009
Astai problema clasica la HP incearca sa stergi contactele cartusului si tot il scoti sil pui inapoi pana il ia.Cel putin eu numa asa ma inteleg cu hp-urile

#3
amyka

amyka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.07.2012
Iti multumesc pt sfat, de 2 zile tot asta am facut incat ma gandesc sa nu le sterg prea tare. Tot nimic.

#4
ady_has

ady_has

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 17.11.2009
Apoi nu stiu ce sa mai zic inca nu am intalnit o imprimanta asa de incapatanata.Oricum poate ai posibilitatea sa incerci alte catuse sau cartusele pe alta imprimanta sa nu fie arse?Ca poate te chinui degeaba sis arse cartusele.Oricum cand leai refilat cartusu lai curatat cumva la ultra sunete?

#5
amyka

amyka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.07.2012
Nu,l-am incarcat pur si simplu cu seringa, acum este a 2-a oara cand am incarcat cartusul, data trecuta a mers usor imprimanta dupa incarcarea cartusului dar acum, nu si nu chiar am si zgaltzait imprimanta, cred a mai am un pic si ma apuc de batut matanii. N-am altceva ce face, am nevoie de imprimantaaaaa

#6
tzibman

tzibman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 18.06.2011
Si eu patesc la fel, incearca sa stergi si imprimanta inauntru unde vin puse cartusele, la contacte. Assigura-te ca ambele contacte sunt uscate cand bagi tusul.

#7
hemTT

hemTT

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,443
  • Înscris: 18.07.2011
Deschide usita pentru a vedea cartusele , lasa-le sa vina la mijloc si scoate in pozitia asta cablul de alimentarie DIN imprimanta (nu din priza de 220v) si lasa-o asa vreo 20 minute.
Am inteles ca ai sters contactele de la cartuse si de la suportul de cartuse din imprimanta .
Dupa 20 minute o alimentezi si ii dai "scan" pentru alinierea capurilor la modelul ce il atasez

#8
amyka

amyka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.07.2012
Multumesc mult pt sfaturi, am facut si asa cum mi-ai zis , dar  :ack:  tot asa, imi arata E-ul ara urat si beculetul care clipeste. Nu mai pot astazi , maine am sa o iau de la capat . Nu stiu ce sa mai fac, oare daca am sa "zgaltzai" bine de tot imprimanta - va recunoaste cartusul ????

#9
hemTT

hemTT

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,443
  • Înscris: 18.07.2011
Mai ai 2 incercari :
sa pui cartusul cu pricina pe alta imprimanta
sa verifici imprimanta cu alt cartus
sa vinzi imprimanta asa cum e ca si asa am nevoie de una modelul tau si sa-ti cumprei epson sa vezi acolo distractie  :lol:

Edited by hemTT, 19 July 2012 - 20:02.


#10
amyka

amyka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.07.2012
:huh:adic a?????? care-i " diferenta "intre imprimanta mea si una Epson  ?

are imprimante bune si ieftine nu mai exista ?

#11
hemTT

hemTT

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,443
  • Înscris: 18.07.2011
Nu te prosteasca foamea acuma la nervi sa o schimbi , asa ceva azi nu se mai fabrica  :)
II cumperi un cartus nou si ii dai bice , lasa supararea ! ce nu merita , nu te-a ajutat la greu sau credeai ca e indestructibila ? cartusele sunt consumabile
Sfat :
cind faci refil scoate alimentarea din imprimanta
nu atinge cu degetele pe contactele si pe capurile de scriere de la cartus
nu lasa niciodata sa se goleasca cerneala din cartuse
foloseste cerneala refill de la inktec
cumpara sa ai un set de refill cu suportul de cartus , are un dispozitiv cu ajutorul caruia poti extrage 1 ml cerneala dupa umplere - conteaza foarte mult pentru a nu ramine aer in pisla din cartus

#12
amyka

amyka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.07.2012
Multumesc pt sfat asa am sa si fac, cumpar alt cartus, cu cerneala respectiva am si incarcat cartusul. Sper sa mearga, daca ai spus ca nu renteaza sa-mi iau alta imprimanta am sa fac tot posibilul sa o readuc la viata. Dealtfel , cand merge sunt foarte multumita de ea, dar are niste perioade de "catar incaptzant" cand schimb  cartusul, de ma termina si pe mine. Culmea e ca, cartusul mi se termina exact in ziua cand am cel mai mare nevoie de ea. parca ar stii cand sa o apuce damblalele. Multumesc iar. Mai incurajat sa incer sa o resuccitez.

#13
hemTT

hemTT

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,443
  • Înscris: 18.07.2011
Daca vrei sa scapi de " se termina exact in ziua cand am cel mai mare nevoie de ea" cumpara cartus HP 21 XL de mare capacitate , 21ml cerneala vs 5ml cit are cel starter .
Daca da atitea batai de cap cind schimbi (reumplii) cartusul inseamna ca acel cartus are partea electronica cu bube .

#14
master-of-puppets

master-of-puppets

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 13.02.2010
amyka... ai putea incerca varianta de reset a cartusului (ala de nu merge)!
Daca tot apare E-ul.... atunci chiar trebuie alt cartus!
Bafta!

#15
hemTT

hemTT

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,443
  • Înscris: 18.07.2011

 amyka, on 19th July 2012, 15:51, said:

Am incercat cu resetarea cartusului care apare pe net (video) - de genul - acoperi inati prima bulina din stanga cartusului, apoi pe cea din dreapta, etc, etc -  dar tot imi da eroare.


 master-of-puppets, on 22nd July 2012, 00:55, said:

amyka... ai putea incerca varianta de reset a cartusului (ala de nu merge)!
Doar sa cumpere cartus 21xl nou ramine .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate