Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Sony Xperia U

- - - - -
  • Please log in to reply
387 replies to this topic

#19
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Da, practic are memorie de 8 GB. 2GB e sistemul. 2Gb pt aplicatii. Cei 4GB sunt un fel de card de memorie, deci fisierele suplimentare de la jocuri se duc in aia 4GB.


P.S. Am intrat la medicina dentara cu 8.47, la buget. :)

Edited by tzaq93, 26 July 2012 - 15:46.


#20
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Update: Am pus jocul gratuit "Dead Trigger" pe el. Fantastic!! :)

Edited by tzaq93, 26 July 2012 - 16:38.


#21
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Felicitari pentru achizitie , astept sa revii cu un review dupa ce il mai butonezi un pic. :coolspeak:

#22
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Am pus pe el si GTA3. Cu efectele la maxim se misca ceva mai rau dar daca sunt puse pe "mediu" ruleaza fluid.

Bateria e super pana acum. Ieri l'am incarcat pe la ora 4. L'am butonat de l'am innebunit pana pe la 11. Acum mai am 34%. :)

Imi place ca ecranul se aprinde instant cand apesi pe butonul de deblocare, nu dureaza ~1sec ca la unele samsunguri.

Ecranul e fantastic. Chiar nu ai nicio sansa sa vezi vreun pixel la ce densitate mare are.

#23
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Bateria e foarte tzapana. :)

Pe Nokia C7 ma tinea intre 12-24 ore.

La Xperia U inca mai are viata in ea dupa 34 de ore.


Ecranul nu este oleofobic ca la C7 insa folia de ecran inclusa in pachet este relativ oleofobica. Nu la fel ca ecranul C7'lui dar destul de buna.

Attached Files


Edited by tzaq93, 29 July 2012 - 06:54.


#24
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Salut.
As vrea sa cumpar si eu acest telefon, dar sunt intr-un impas. Daca instalez sa zicem iGO cu hartile pentru vreo 3-4 tari, vreo 10 jocuri (2 mai maricele gen GTA 4, Asphalt si alte cateva interactive de ocupa max 200 mb toate), vreo 20-25 aplicatii cu media de 5 mb/aplicatie , pun vreo 300 melodii si cateva clipuri cam cati mb mai raman pentru a filma si a face poze pe memoria interna si cati mb mai raman pe memoria dedicata instalarii aplicatiilor?
Iar legat de software, se simte lipsa ICS-ului? Rom-uri pe XDA sunt sau inca nu au aparut?

#25
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
ICS va veni peste 2-3 luni.

Eu mi'am instalat toate mofturile si tot mai am 1,2GB liberi in memoria interna (pt aplicatii) si 1,7GB liberi in memoria externa (pt fisiere si datele suplimentare ale jocurilor)

Oricum astazi merg sa cumpar un cablu USB OTG ca sa ii pot conecta un stick de memorie pt filme.

#26
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Root se poate face la telefon momentan?

#27
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010

View Postadryanos, on 30th July 2012, 09:20, said:

Root se poate face la telefon momentan?
http://forum.xda-dev...d.php?t=1527159

Se deblocheaza bootloaderul si apoi i se face root.

#28
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,141
  • Înscris: 05.12.2002
Doar daca il iei la liber, altfel nu poti debloca bootloader-ul si nici nu-l poti roota.

#29
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Cu siguranta il voi lua la liber. Dar oare merita diferenta pana la Sola? Adica se vad acei 0.2 inch cat are in plus display-ul?

#30
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Daca il iei la liber mai bine iei Sola. Xperia U e mult mai frumos dar Sola are spatiu pt card.

Bine, eu am instalat ceva jocuri, am pus si muzica, si iGO Myway (acum l'am scos pt ca vad caa aparut o versiune mai noua, iGo Primo :) ) si nu ma plang ca nu imi ajunge spatiul.

Mi se parea naspa ca ramaneam cu un card de 8GB pe stoc dar am gasit pe net mufa USB OTG cu USB2.0A mama intr'o parte si in cealalta microUSB-A* tata. Trebuie sa soseasca azi si voi putea pune cardul intr'un adaptor usb(din acela tip breloc) si apoi in telefon.

*Daca cumparati microUSB-B nu o veti putea folosi pt a conecta stickuri/mouse/tastatura. MicroUSB-A trebuie cumparata. Versiunea B arata la fel ca mufa incarcatorului in timp ce versiunea A are o forma dreptunghiulara, nerotunjita.

#31
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Bateria e extraordinara!! Weekendul asta am fost la pescuit cu cortul de vineri. Inca mai am 40% chiar daca seara mai bagam cate ceva GTA 3 si Riptide GP :coolspeak:

Attached Files


Edited by tzaq93, 05 August 2012 - 19:46.


#32
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Aproape 3 zile cu un singur plin :)

Attached Files



#33
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Posttzaq93, on 6th August 2012, 13:22, said:

Aproape 3 zile cu un singur plin :)
Cu datele activate permanent?! :w00t:

#34
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 07.01.2006
nici macar pescarii nu mint in halul asta :lol:
pe hartie c7-le ala sta de 2 ori mai bine asa ca in realitatea n-are cum sa stea de 10 ori mai prost ;)

#35
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010

View Posttzotzolyno, on 6th August 2012, 15:28, said:

Cu datele activate permanent?! :w00t:
Fara date. Am activat datele doar ca sa citesc mailuri, sa intru pe fbk, si apoi le'am inchis. Am setat luminozitatea ecranului sa fie slaba.

View Postrazzvann, on 6th August 2012, 15:42, said:

nici macar pescarii nu mint in halul asta :lol:
Am pus doua poze care dovedesc cele afirmate.


View Postrazzvann, on 6th August 2012, 15:42, said:

pe hartie c7-le ala sta de 2 ori mai bine asa ca in realitatea n-are cum sa stea de 10 ori mai prost ;)
Sta pe hartie dar defapt e praf. Ca sa tina macar 2 zile trebuie sa ii pui wallpaper negru ca altfel ecranul clear-black rupe bateria.

Xperia U m'a socat. Ofera facilitatile unui smartphone modern cu autonomia unui 3310. Ce ma supara e ca unele aplicatii nu sunt optimizate sa ruleze corect. Pun mai jos un filmulet cu Asphalt 7 care uneori se deschide, alteori nu, in conditiile in care pe alte telefoane mai slabe ruleaza bine. Sa vedem, sper sa faca cei de la Gameloft un update.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xr8dUJgfEF4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by tzaq93, 06 August 2012 - 15:10.


#36
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
Am luat si eu acest telefon acum 3 zile si deja imi vine sa dua cu el de toti peretii. Uneori (astazi de 3 ori deja) mi se intampla sa se supraincalzeasca bateria, asa din senin, in timp ce el (telefonul) efectiv sta degeaba. Cand se incinge se si blocheaza si nu mai pot face nimic cu el, nici macar sa il inchid. trebuie sa scot bateria, sa o las sa se raceasca si dupa sa o bag inapoi in tel. Mai are cineva problemele astea? Se poate rezolva cu un upgrade de soft, sau mai bine il schimb?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate