Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Comparatie U.P.C. Cablu Digital vs. Digi Cablu Digital.

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De Animax sunt convins ca au uitat, cat de scump sa fie un canal care merge cateva ore in share cu altul incat sa nu si-l poata permite...

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu l-au uitat, in Ungaria a fost reintrodus. :)

Probabil nu se negociaza 'intens' pentru preluarea lui. Oricum, a scazut calitativ si poate sunt sanse mai mari de a fi preluat.

#21
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,371
  • Înscris: 21.11.2008
GIGA TV preia, de cateva Saptamani, Emisiuni de pe TRAVEL MIX, asa ca se vede si in R.C.S..  :lol:

#22
dc2shit

dc2shit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 01.12.2007
RDS a scos programele discovery (care sunt doar in pachetul Extra) fara sa anunte (chiar inainte am fost sa platesc la caserie)!

Decodorul de la RDS mai are in plus asa zise "blocaje" (ori sughita ca un om beat, ori se blocheaza total)!

Ca urmare RDS pe tv e net superior UPC-ului! (blocaje, canalele se modifica zilnic, cei de la RC te trimit la plimbare daca suni la ei)!

Edited by dc2shit, 22 July 2012 - 10:16.


#23
iceboy2010

iceboy2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 13.09.2011

View Postdc2shit, on 22nd July 2012, 11:15, said:

RDS a scos programele discovery (care sunt doar in pachetul Extra) fara sa anunte (chiar inainte am fost sa platesc la caserie)!

Decodorul de la RDS mai are in plus asa zise "blocaje" (ori sughita ca un om beat, ori se blocheaza total)!

Ca urmare RDS pe tv e net superior UPC-ului! (blocaje, canalele se modifica zilnic, cei de la RC te trimit la plimbare daca suni la ei)!
E superior UPC-ului? Sau invers?

#24
dc2shit

dc2shit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 01.12.2007

View Posticeboy2010, on 22nd July 2012, 11:25, said:

E superior UPC-ului? Sau invers?

Eram ironic  :peacefingers: .

#25
madalindnc

madalindnc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 18.07.2012
Animax poate ca va fi inlocuit cu Megamax fratele cel mare al Minimax (chellomedia), eu nu am probleme cu receiverul nu am avut niciodata internetul picat nici tv-ul deci way better to RCS&RDS, la UPC cand se lua curentul la casele de pe strada pica si cablul la apartamente si invers. acum de la Rcs lipseste MGM DaVInci si Nick in rest totul e ok

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Animax apartine de Sony; Minimax & MegaMax HU. apartin de Chello.

Iar MegaMax este slab calitativ. O prostie mai mare decat el n-am mai vazut!

http://port.hu/megam...i...2&i_where=1

Si o corectie: Este fratele cel mai mic al lui Minimax.

Edited by alfa_alfa, 22 July 2012 - 15:19.


#27
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Pai ideea este ca ce are unul sa nu aibe celalalt , fiindca altfel nu ar mai fii "concurenta" ( asta in ochii fraierilor )
Acum conteaza foarte mult si de gusturile/doleantele fiecaruia , insa personal consider punctul forte al rcs-ului canalele HD free cat or mai fii
Pretul bine inteles a fost de la inceputuri destul de atractiv la rcs comparativ cu "concurenta" , insa reversul medaliei - relatile cu clientii - sint varza ( cel putin la rcs ) si asta cu buna stiinta , nedorind sa aduca ceva imbunatatiri la acest capitol nici pana in prezent
UPC-ul in schimb are marele atuu al CAM-ului free si astfel numai esti conditionat de asteptarile in unele cazuri cu anii , a decodorului HD si care si pe acesta la schilodit de functile multimedia
Cum inca sant destui de multi clientii la ambele dth-uri care nu detin lcd/led/plasma si mai ales cu functia pvr ( personal video recording ) , UPC-ul are receptoarele cu dvr , insa nu stiu cum si cat este taxabil acest serviciu
La rcs cu toate ca decodoarele HD ( din cate cunosc eu ) ar putea beneficia de aceasta functie ( precum si de lan ) , inca nu este prezenta practic pe el ( decodor )
Dupa cum puteti observa , cam ce nu exista la rcs exista in schimb la UPC si invers
Lucru cel mai deranjant fiind insa obligativitatea abonari doar la unul dintre dth-uri , datorita impartirii frateste a Bucurestiului sa a altor orase in care coexista ambele dth-uri

Edited by lupull, 23 July 2012 - 01:51.


#28
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
LAN are si STB-ul de la UPC....doar ca este blocat.

#29
madalindnc

madalindnc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 18.07.2012

View Postalfa_alfa, on 22nd July 2012, 16:12, said:

Animax apartine de Sony; Minimax & MegaMax HU. apartin de Chello.

Iar MegaMax este slab calitativ. O prostie mai mare decat el n-am mai vazut!

http://port.hu/megam...i...2&i_where=1

Si o corectie: Este fratele cel mai mic al lui Minimax.


Fratele cel mic daca ne luam dupa lansare, dar dupa continut e mai mare (targetul de varsta)

#30
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View PostLopatar, on 22nd July 2012, 00:00, said:

GIGA TV preia, de cateva Saptamani, Emisiuni de pe TRAVEL MIX, asa ca se vede si in R.C.S..  :lol:
Cat ar putea costa Travel Mix de nu il preia si RCS?

#31
madalindnc

madalindnc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 18.07.2012
Rcs&Rds isi schimba politica si probabil si grila de programe eu nu stiu cu ce este deosebit travel mix - nu ma pasioneaza genul de programe de calatorii, eu vreau programe care lovesc in freza biblia si bisericile, demasca compoturi (he he) si sunt pline de teorii ale conspiratiei canalele care imi asigura aceasta doleanta a mea sunt Nat Geo Ch si History, ultimul nu il mai pot urmari deoarece am baza special nu extra

#32
madalindnc

madalindnc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 18.07.2012
urmeaza surprize a la Rcs & Rds, se modifica grila de programe, atentie este apocalipsa!

#33
gabize

gabize

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 20.11.2007
Cum nu prea mai sunt mulțumit de raportul preț/calitate de la UPC, am început să prospectez ofertele RDS. În principiu sunt interesat de televiziune digitală și internet, telefonia mi-e indiferentă.
Am văzut, cu ocazia asta, cât de haotic prezintă ambii operatori grilele de programe. Și cum avem în familie anumite preferințe în ceea ce privește televiziunea, am căutat degeaba pe net o grilă comparativă între cei dori operatori.
Cum n-am găsit, am construit-o eu și o pun la dispoziția cui are nevoie de ea.
Iar dacă aveți recomandări sau sugestii în ceea ce privește o astfel de schimbare, sunt bine-venite.
Știu că am dezgropat un topic antic, dar pentru mine este de actualitate Posted Image

Attached Files



#34
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,841
  • Înscris: 07.07.2009
Faci o retenție la UPC și obții un preț foarte bun. Posted Image Pe partea de televiziune evident alegi UPC, în rest discutabil.

Edited by Kalman2007, 08 January 2018 - 21:41.


#35
gabize

gabize

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 20.11.2007
Sunt clientul lor de 25 ani (Astral iar apoi UPC), dar mai nou dezamăgesc rău de tot. Au CI-uri extrem de vechi, standard 1.2, proxy-uri şi DNS-uri extrem de lente, banda de upload foarte mică, noul mediabox Horizon e o glumă proastă... Cât despre operatori, de un an încerc, telefonic, prin email sau programare către personal tehnic să găsesc un răspuns legat de incompatibilitatea cardului CI+ cu un TV Sony Android, nimeni dintre cei cu care am discutat nu ştia despre diferenţele hardware a acestor CI-uri şi nici nu şi-a dat interesul să caute răspunsuri.

#36
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,841
  • Înscris: 07.07.2009
CI-urile au primit tot timpul actualizări, eu nu am avut asemenea probleme.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate