Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Security pt Yahoo! mail

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
iepurasu

iepurasu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.06.2005
Poate cineva sa imi explice cum poti verifica ce este in header ? De exemplu, cand deschid casuta pe yahoo, folosind un browser precum Firefox, cum pot pedea IP de unde este trimis mail-ul, adica ceea ce eu inteleg ca contine acel header ?
Scuze pt intrebarea asta, care s-ar putea sa para banala.

#38
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View PostGrave Land, on Nov 16 2005, 08:18, said:

:lol: l-ai surprins, nu se astepta sa fii atat de curios incat sa te uiti in header!
  
ce e headerul, exista asa ceva ? :lol:

View Postdorin_2k, on Nov 16 2005, 17:03, said:

bine, sparge contul meu: tutu_valentin@yahoo si demonstreaza ca nu esti inca un copil cretin.

Scuze ca ma bag si eu. Dar ce ai citat tu pe @vand patrunjel pe net ? Unde e postul lui?
Nu il gasesc nicaieri. Totul e sters din ce a zis @vand patrunjel pe net
Vreu si eu sa ma amuz putin. Bagati la arhiva ca nu am mai ras demult asa. :lol:
daca nu mai e pe pagina anterioara nu prea mai ai ce face, in trash nu au acces decat moderatorii ... oricum nici macar amuzant nu era.

#39
iepurasu

iepurasu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.06.2005
Daca cu headerul nu prea ne-am lamurit, poate cineva ne lamureste cum vine treaba cu radmin si root pt mail - nu trebuie sa dati detalii, dar poate explica cineva "principiul de lucru" ca mor de curios.
Haideti mai oameni buni, nu va e mila de niste necunoscatori dornici sa invete si ei cate ceva ?

#40
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
stay in school kids.... in view full header ai toate detaliile mailului (serverul, ora autentificarea, ip de unde pleaca etc)... radminu imi da mie voie sa-ti controlez calculatorul (tre sa-l ai si tu si eu instalat s sa fie conectat) pt asta tre sa-ti stiu si ip.... de root mail lasa :)

#41
iepurasu

iepurasu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.06.2005
Cu header-ul m-am lamurit. Functie de adresa unde e facut contul de mail, atunci cand iti deschizi casuta apare o optiune de genul show full headers sau full headers, etc.
Cu radmin m-am edificat putin - adica Remote Administrator.
Singura chestie care nu o pricep, ca principiu bineinteles, este cea cu root mail.
Ynocentzya, poate ai vreo data timp si imi dai si mie un PM, daca aici nu se poate, cu vreo cateva link-uri unde sa citesc si eu cate ceva despre root mail.
Asta ca sa nu mai stau acolo unde si altii au fost odata, adica in school.
Sper ca nu cer prea mult.

#42
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
use gugal.... iti dai seama ca nu o sa te invete nimeni ce si cum sa-ti faci :) eu unu cel putin nu am sa o fac... nici macar in scop "educativ"

#43
Pirahna

Pirahna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 23.07.2005
-_-

1. hacker nu inseamna individ care sparge conturi
2. cracker nu este sinonim cu hacker
3. daca foloseste keylogger , troian sau alte rahaturi ca sa iti afle parola , nu este nici cracker nici hacker ...
4. hackerii si crackerii sunt persoane cu onoare
5. i hate script kiddies  :death: (continuarea la punctul 3 :P)

asa ca ...
daca prietenul tau e mare cracăr , e un script kiddie
daca prietenul tau e mare hacăr , e un script kiddie


ti-a furat contul de yahoo ?
Yahoo Mail! este un serviciu free , cat si platit ...

Daca platesti pentru serviciul respectiv , vorbesti cu yahoo staff si iti recupereaza contul de 20 de ori pe zi daca e nevoie ...
Daca NU platesti si folosesti contul free , nu ai nici un drept :)

deci ... din partea mea poate sa iti verifice toata lumea mail-ul ...
solutia : schimba parolele genul "ancutza" sau "gigelpetrescu" pentru ca sunt idiotice ...
incearca "acum15minuteamvenitdelapiataundecumparase4mere"

:w00t:

#44
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
lol

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate