Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Security pt Yahoo! mail

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
kuerten

kuerten

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 17.08.2002
Salut. Am si eu o rugaminte!
Este vorba de un tip care imi controleaza mail-ul de yahoo....Are el niste programele si imi afla si parola si tot.Am schimbat parola si tot degeaba si faza e ca stiu camai controleaza si la altii, si nu sunt eu paranoic pt ca mi-a spus el.Mi-a spus si ce mesaje aveam.Deci este o problema.
Nu vreau sami seimpartaseze nus tiu ce secrete de hackerit, pt ca unii tin la micile lor secrete obtinute dealungul noptilor nedormite.
Eu va rog doar sa-mi spuneti cum sa fac sa nu-mi mai controleze mail-ul pls!!!!!!! :worthy:
Ma dispera. :death:

#2
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Schimba parola de la mailul alternativ. E cumva aceeasi ca la mailul primar?

#3
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,145
  • Înscris: 09.09.2003
scapa dracu de keylogger :D

#4
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Te loghezi de la net cafeuri sau din locuri publice?"Hackeru' " are acces la computeru' tau?

#5
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004
vezi ca daca iti stie raspunsul la intrebarea de securitate, data nasterii si codul posta, iti poate reseta parola si poate intra apoi cu noua parola

#6
kuerten

kuerten

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 17.08.2002
sincer sa va zic nu m-am uitat la datele de genu mail alternativ sau intrebari secrete.ideea e ca el nu mi-a schimbat parola sau ceva... ci daor intra si citeste, nu face nimic rau.(daor ca citeste)
CE este acela keylogger??

#7
XisTeNSe

XisTeNSe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.11.2005

View Postkuerten, on Nov 6 2005, 11:57, said:

CE este acela keylogger??
Ete asta este!

#8
hexchen

hexchen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.11.2005
[quote name='kuerten' date='Nov 5 2005, 11:22' post='1017877']

servus... sunt nou-venita pe forum si am aceeasi problema ca si tine: cineva (prietenul)imi verifica foarte atent contul de pe yahoo.

am 2 probleme majore:
in primul rand, prietenul e cracker si stie tot ce este de stiut in materie de spart parole. are si keylogger, si alte resurse de intrat pe furis in alte conturi.
dar, pe de cealalta parte... mie nu o sa mi le impartaseasca niciodata! (motivul e chiar evident: daca as sti cum sa ma apar de un cracker, el insusi nu mi-ar mai putea verifica niciodata contul!)

asadar, rugamintea mea este: daca ai reusit sa gasesti o metoda buna de a te apara impotriva "curiosilor" care vor sa -ti afle parola... imi spui si mie secretul?





btw, catre toti cei interesati de aceasta problema:
keylogger ul nu e singura metoda de a afla date importante si chiar parola unui cont.

keylogger -ul poate fi folosit doar daca, de exemplu, ti-ai verificat cel putin o data contul de un anume calculator care nu-ti apartine(internet caffe, acasa la un amic... in camine studentesti..) si de atunci nu ti-ai mai schimbat parola.

iata ce am inteles eu despre keyloggere :daca persoana x isi verifica o singura data contul de pe calculatorul meu (si eu am keylogger instalat pe el) si dupa aceea isi schimba parola si nu imi mai foloseste niciodata calculatorul pt a-si verifica mailul, atunci eu raman cu parola originala, care a devenit.. inutilizabila.

(sa ma corecteze cineva daca am gresit.)

concluzie:
keylogger-ul nu e cea mai mare problema. exista softuri speciale pt spart parole.
intrebarea mea este: care sunt acelea si cum putem avea acces la ele?

#9
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
prietenu ala al tau craker.... ce cracuieste?
sterge dracu amaratu de mail controlat de haceri de la un calc unde esti sigur ca e safe sa o faci si nu mai da mail alternativ+datele exact ca in buletin...
pune si tu un adaware niste spybot ceva CCleaner si poate din craker ramane carpa....  eventual interzice-i accesu' nataraului la pc-ul tau
ai dreptate nu doar cu keyloger se ia parola... se ia si din prostia voastra... ca dati click peste tot s raspundeti la toate mailurile de la [email protected] (spam baby spam  :coolspeak: )
intrebarea mea este: care sunt acelea si cum putem avea acces la ele?.... vezi fata de noi2.ro si mirc ca nu's de tine astea, si cu siguranta nu le ie de pe google sau dc++... kuerten chanke mail nu da nici o data reala nu face mail alternativ, nu da click pe nimik care pare strange si incearca sa verifici mail doar din computer safe.... unde eventual doar tu ai acess...


u shoud stay in school kids

Edited by SE7EN, 08 November 2005 - 04:59.


#10
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

Quote

servus... sunt nou-venita pe forum si am aceeasi problema ca si tine: cineva (prietenul)imi verifica foarte atent contul de pe yahoo.

am 2 probleme majore:
in primul rand, prietenul e cracker si stie tot ce este de stiut in materie de spart parole. are si keylogger, si alte resurse de intrat pe furis in alte conturi.
dar, pe de cealalta parte... mie nu o sa mi le impartaseasca niciodata! (motivul e chiar evident: daca as sti cum sa ma apar de un cracker, el insusi nu mi-ar mai putea verifica niciodata contul!)

asadar, rugamintea mea este: daca ai reusit sa gasesti o metoda buna de a te apara impotriva "curiosilor" care vor sa -ti afle parola... imi spui si mie secretul?





btw, catre toti cei interesati de aceasta problema:
keylogger ul nu e singura metoda de a afla date importante si chiar parola unui cont.

keylogger -ul poate fi folosit doar daca, de exemplu, ti-ai verificat cel putin o data contul de un anume calculator care nu-ti apartine(internet caffe, acasa la un amic... in camine studentesti..) si de atunci nu ti-ai mai schimbat parola.

iata ce am inteles eu despre keyloggere :daca persoana x isi verifica o singura data contul de pe calculatorul meu (si eu am keylogger instalat pe el) si dupa aceea isi schimba parola si nu imi mai foloseste niciodata calculatorul pt a-si verifica mailul, atunci eu raman cu parola originala, care a devenit.. inutilizabila.

(sa ma corecteze cineva daca am gresit.)

concluzie:
keylogger-ul nu e cea mai mare problema. exista softuri speciale pt spart parole.
intrebarea mea este: care sunt acelea si cum putem avea acces la ele?

:D Esti amuzanta, serios, n-am mai ras atata de mult, copiii astia.Lasati aflarea parolelor si alte asemenea prostii ca nu sunt de voi.Fara suparare, daca prietenul tau stie sa foloseasca cateva programe de copii prosti nu inseamna ca e hacker, cracker or whatever.Nu folosi cuvinte pe care nu le intelegi.Nu vreau sa fiu mai dur dar posturile astea in care cereti sfaturi despre nu stiu ce programe de cracking sunt penibile si de ras, in conditiile in care voi habar nu aveti despre ce vorbiti.Mai bine spune-i prietenului tau sa se lase de "meseria" asta si sa mai treaca pe la scoala sau sa astepte sa mai creasca un pic poate-i vine mintea la cap, intr-un sfarsit.
Hexchen numai pune intrebari despre programe de spart parole si alte asemenea lucruri pentru ca voi fi nevoit sa-ti sterg postul deoarece intra in contradictie cu regulile forumului.

Edited by SE7EN, 08 November 2005 - 05:01.


#11
nebun`

nebun`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 19.02.2004
nu .... sa vedem daca am inteles bine ..

kuerten vine si intreaba de spargatorul de nuci , lumea rade de el ca nu stie ce este acela un keylogger , apare hexchen care pare totusi sa fie unu` si acelasi dupa parerea mea dar oricum .. si pune aceleasi intrebari idioate despre spargatorul de nuci care defapt este un om bland care numai citeste si nimic altceva , a se lua in seama ca spargatorul de nuci are vaste notiuni in materie din pricina noptilor pierdute in fata calculatorului / si amandoi sau aceeasi persoana vrea sa afle defapt denumirea unui astfel de programel cu care sa fure conturi de mail  si problabil un tutorial in romana .... uhm .. interesanta idee .... deci acum este 05:10 am si este una din zecile/sutele de nopti pierdute in fata calculatorului dealungul anilor ceea ce face din mine un super spargator de nuci nu? cu vaste cunostinte in materie bla bla ... atunci ma simt obligat sa dau o mana de ajutor : Sell that computerl  ~!~ pe bune ... iei 2-3 mil. pe el si iti cumperi lapte.




:death:  :death:  :death:  :death:  :death:  :death:  :death:

#12
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
110% agree with nebunu....

scuze se7en da u te poti abtine cand auzi asemenea kestiii

Edited by ynocentzya, 08 November 2005 - 05:31.


#13
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View Postvand patrunjel pe net, on Nov 14 2005, 03:26, said:

eu zic ca pot sparge orice cont de yahoo! bine..deja chestiile alea cu trimisul parolei si userului la un id..cu boot, sau admin etc. sunt cam demodate..nush daca se mai prosteste cineva..oricum..
bine, sparge contul meu: tutu_valentin@yahoo si demonstreaza ca nu esti inca un copil cretin.

#14
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
zuppy, fii rezonabil: au intrat oamenii in PCurile alora de la FBI, chiar crezi ca un amarat de cont de mail reprezinta o problema?

Faptu' adevarat e altu': un cracker atat de bun n-ar sta sa-si bage nasu' in conturi de Yahoo.Majoritatea sunt copii (vezi cazu' de fatsa) care instaleaza keyloggere sau folosesc mail spoofingu' sau alte metode alternative de a patrunde in sistem folosindu-se de naivitatea userului.Ei nu patrund brut in sistem, deci nu sparg realmente contu' chiar daca intr-un final au acces la sistem.

#15
un papagal

un papagal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 06.11.2005
<b>kuerten</b>  poate  ne spui si noua cum accesezi internetu , adik; DIAL-UP, LAN , esti pe cable modem ... etc ??? ca sa ne dam seama de situatie ;  de unde stii ca doar citeste si nu sta la discutii cu prietenii tai de pe Messenger ???

#16
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
mah hakere.... uite.... it dau un mail de spart, dar facem un pariu serios... sa vedem ce poti .....

p.s. te-ai uitat la hakers aseara?

:)))

#17
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003

View Postynocentzya, on Nov 14 2005, 09:56, said:

mah hakere.... uite.... it dau un mail de spart, dar facem un pariu serios... sa vedem ce poti .....
p.s. te-ai uitat la hakers aseara?
:)))
vezi ca tot aseara un hacker roman a rupt undernetul in doua (mirc), le-a distrus pagina si serverele... :D

#18
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View PostGrave Land, on Nov 14 2005, 09:32, said:

zuppy, fii rezonabil: au intrat oamenii in PCurile alora de la FBI, chiar crezi ca un amarat de cont de mail reprezinta o problema?

Faptu' adevarat e altu': un cracker atat de bun n-ar sta sa-si bage nasu' in conturi de Yahoo.Majoritatea sunt copii (vezi cazu' de fatsa) care instaleaza keyloggere sau folosesc mail spoofingu' sau alte metode alternative de a patrunde in sistem folosindu-se de naivitatea userului.Ei nu patrund brut in sistem, deci nu sparg realmente contu' chiar daca intr-un final au acces la sistem.
pai la asta ma refeream si eu, daca stia destule nu se lauda pe forum. nu am zis ca e imposibil, ci doar foarte improbabil, ca doar aia de la yahoo nu sunt atat de prosti incat sa nu angajeze oameni super calificati pentru mentinerea securitatii serverelor.

partea cu keyloggere pica in cazul de fata.

pana la proba contrarie ramane un copil cretin.

Edited by zuppy, 14 November 2005 - 12:47.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate