Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Spitalul Coltea

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
KakaJr

KakaJr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.05.2008
salutare!
am o trimitere la ORL. doctora m-a sfatuit sa ma duc la Policlinca Coltea. Deoarece nu sunt din Bucuresti am intrat sa o caut pe unde vine ca nu prea stiu. Din cate vad despre policlina se scrie ca a fost daramata, insa am gasit Spitalul Coltea ( pe langa piata Universitatii). Spitalul a luat locul Policlinicii sau este cu totul altceva? Din cate observ au sectie de orl!
Multumesc!

#2
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Da, Coltea intr-adevar e la Universitate. Legat de Policlinica, nu stiu. Tind totusi sa cred ca e una si aceeasi cladire.

#3
hot_tequila

hot_tequila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.01.2010

 KakaJr, on 17th July 2012, 09:34, said:

salutare!
am o trimitere la ORL. doctora m-a sfatuit sa ma duc la Policlinca Coltea. Deoarece nu sunt din Bucuresti am intrat sa o caut pe unde vine ca nu prea stiu. Din cate vad despre policlina se scrie ca a fost daramata, insa am gasit Spitalul Coltea ( pe langa piata Universitatii). Spitalul a luat locul Policlinicii sau este cu totul altceva? Din cate observ au sectie de orl!
Multumesc!

"Policlinica" este probabil Ambulatoriul integrat al spitalului - aici scrie: Spitalul Coltea - sectii - clinici

#4
hot_tequila

hot_tequila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.01.2010
Iti mai dau un sfat: cand mergi la consultatie, pe langa trimitere sa ai la tine  o Adeverinta de salariat/student sau ce esti tu + copie xerox, e posibil sa ai nevoie (sa iti ceara).

#5
KakaJr

KakaJr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.05.2008
M-am lamurit. Am dat un telefon si am discutat cu o doamna de acolo. Din graba nu observasem ca au si date de contact pe site. Multumesc!

#6
pazzno1

pazzno1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.11.2009
Pentru sanatatea si linistea voastra ocoloti cat se poate de mult Spitalul Coltea. De cum intri pe poarta Spitalului toti te privesc ca pe un sac de bani....daca , din intamplare sau din greseala ajungi in vizita la un bolnav in afara orelelor de vizita sau ai depasit cu 5 minute programul afisat, pregateste-te sa ia la tine portofelul plin de bani....
Desi sunt cadru medical, am avut discutii de fiecare data cu asistentele si portarii...Cred ca maximul nesimtirii il gasiti la sectia ATI. nu doar ca esti OBLIGAT sa cumperi echipament steril de la automatul de pe hol - 5RON ( o prostie de pelerina de unica folosinta si botosi ), dar atitudinea asistentelor este sub orice critica...poti veni cu halatul curat de acasa, nesimtirea si foamea de bani a angajatelor DE STAT de acolo este fara limite.....sincer eu fac in fiecare zi comparatia intre stat si privat si imi intele colegii care pleaca oriunde, numai aici nu sau aleg zona health care privata, dar in acelasi timp imi dau seama ce e in sufletul si in mintea apartinatorilor care pentru 5-10 minute alaturi de cei dragi trebuie sa indure nesimtirea si foamea de bani a personalului medical de la Coltea...eu sincer le spun pacientilor mei sa evite acest Spital. pacat ca s-a investit mult acolo, dar angajatii au ramas cu aceleasi obiceiuri...

#7
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
La Spitalul Colțea pacientul internat poate beneficia de însoțitor pe perioada internării ?

#8
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Redezgrop putin topicul. Sora mea a fost diagnosticata cu o tumoare la colon. Inca nu e cancer, dar nici bine nu e. Urmeaza sa fie operata la acest spital de catre dl. doctor Daniel Cristian. Nu il cunoaste nici pe doctor, nici spitalul, s-a dus acolo la recomandarea medicului de familie.
Ce puteti sa imi spuneti despre acest spital si despre acest doctor? Recenziil sunt bune pe Google.
De asemenea, un lucru delicat ... cat este plicul? Cineva care s-a operat la acest doctor poate sa imi spuna aici - sau pe PM daca vrea sa fie mai discret!
Rog raspunsuri cat mai urgente ... saptamana viitoare trebuie sa se duca acolo.

#9
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Nici o parere nimic? Nimeni nu a fost internat pe acolo?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate