Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Alcatel OT-991

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
nasol2008

nasol2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 06.06.2008
Avand in vedere ca e un telefon cu Android, ar trebui sa gasesti soneriile in meniul Setari > Sunet > Ton de sonerie telefon.

#20
andrei640

andrei640

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 14.06.2005
Apropo de el, un telefon de nota 10, il recomand cu caldura celor cu un buget redus.

#21
maiokoti2

maiokoti2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,309
  • Înscris: 18.11.2009
Ceva informatii inca? Cine mai are modelul?

#22
lulla

lulla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 11.02.2013
Eu. E un tel foarte bun, ecran mare, baterie buna, pe mine ma duce la 4-5 zile vorbit cam 30 min pe zi iar cu wifi cam 4-5 ore pe zi ma tine 2 zile. Sunet puternic, aplicatii cate vrei, este un telefon peste asteptari la cat costa.

#23
sylkyella21

sylkyella21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 09.01.2012
vreau sa intreb cum se transfera fisiere pe card pe acest telefon, daca este adevarat ca se termina memoria daca mai pui 2-3 aplicatii pe el. am vazut ca are deja f multe dar eu mai vreau Opera Mobile si Angry Birds. cum merge bluetooth-ul? am mai citit pe net ca s-a blocat la o ora dupe ce a fost acgizitionat din magazin, dar eu sincer am vazut ca merge brici cat m-am jucat cu el, tot in magazin. in rest nu vreau prea multe de la un telefon si oricum nu pot sa imi iau cv mai bun ca tb sa platesc taxa de 300 RON pt ca nu mi-am platit abonamentul acum 4 ani. si mai am o intrebare, anume cum adica primesti banii inapoi pe garantie daca ai platit la timp 3 luni? mi-a spus la Vodafone nu la Orange dar sunt curioasa.

#24
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 05.11.2005

 sylkyella21, on 30 martie 2013 - 19:01, said:

vreau sa intreb cum se transfera fisiere pe card pe acest telefon, daca este adevarat ca se termina memoria daca mai pui 2-3 aplicatii pe el. am vazut ca are deja f multe dar eu mai vreau Opera Mobile si Angry Birds. cum merge bluetooth-ul? am mai citit pe net ca s-a blocat la o ora dupe ce a fost acgizitionat din magazin, dar eu sincer am vazut ca merge brici cat m-am jucat cu el, tot in magazin. in rest nu vreau prea multe de la un telefon si oricum nu pot sa imi iau cv mai bun ca tb sa platesc taxa de 300 RON pt ca nu mi-am platit abonamentul acum 4 ani. si mai am o intrebare, anume cum adica primesti banii inapoi pe garantie daca ai platit la timp 3 luni? mi-a spus la Vodafone nu la Orange dar sunt curioasa.

Rooteaza telefonul, este foarte usor, incarca ultimul rom al lui jeffa de aici:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2120753,
Faci o partitie ext2 pe un card, de cat vrei tu sa ai memoria la telefon (500Mb-32 Gb), aplici scriptul aferent rom-ului instalat si gata
vei avea memorie la telefon (fizica si afisata) cat vrei tu.

#25
sylkyella21

sylkyella21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 09.01.2012
ms, cred ca imi iau altceva totusi. dar daca rootezi telefonul poti sa pierzi garantia nu?

#26
alexossul

alexossul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 23.11.2010
salutare, stie cineva daca se poate face print screen la acest model de telefon, alcatel ot 911?

  multumesc

#27
Matei0

Matei0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.08.2013
salut.daca am dus telefonul la un service gsm si l-am decodat,cei de acolo l-au si rootat?daca nu cum fac sa il rootez?am luat de pe un site ex2+root si jeffta rom

Edited by Matei0, 14 August 2013 - 10:29.


#28
mhoria20069

mhoria20069

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.09.2013
de curand mi-a aparut sus in bara  o iconita ,,casca cu  microfon,,activa si nu stiu sa o scot .din cauza ei nu mai pot folosi telefonul deoarece cei care ma suna nu ma audsi nici eu pe ei.mentionez ca s-a activat singura.

#29
robbie_ro

robbie_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,840
  • Înscris: 24.08.2004
Verifica atent mufa de casti a telefonului. Poate trebuie curatata.

#30
vespalen1

vespalen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.04.2013
Am avut telefonul cu o cartela Cosmote, i-am facut update la noul sistem de operare si am reusit sa-l blochez pe Orange se pare.

Care ar fi modalitatile de-al debloca?

In acelasi timp, m-ar putea ajuta cineva c-un backup liber de retea de CWM pentru acest telefon?

#31
Gianiflorin

Gianiflorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.12.2013

salut, am o mare problema. Am un alcatel ot 991si pentru a evita ca cineva sa imi intre in telefon fara voia mea, am blocat ecranul cu un sablon. Fetita mea incercand sa il deblocheze, dupa mai multe incercari a aparut mesajul " prea multe incercari esuate" si imi cere sa introduc adresa de email si parola pentru a verifica contul google. Toate bune si frumoase dar pentru ca nu am o conexiune la internet activa( pentru ca nu banuiam ce se va intampla si pentru a economisi bateria nu am lasat wifi sau date mobile activat), el nu poate verifica datele introduse. Deci m-am ales cu un telefon blocat pe care habar nu am ce sa ii fac avand in vedere ca nu imi permite sa intru nicaieri pt a activa datele mobile sau wifi pentru a verifica datele introduse.

Asadar ce este de facut?

Ma poate ajuta cineva?

Astept raspunsuri si multumesc



#32
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013
Pe mine m-ar interesa un acumulator, am vazut intr-un sigur loc si costa vreo 90 de lei!

#33
alinbejenar

alinbejenar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 20.05.2008
Detin un asfel de "troaca" problema este ca nu se mai aprinde,doar ledul de la incarcare sta aprins cand il conectez la pc,iar pc-ul mi-l recunoaste si deconecteaza?ce as putea sa ii fac ?driverele le-am instalat am incercat sa intru in recovery nici o sansa....

#34
djpadrecito

djpadrecito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,242
  • Înscris: 12.02.2010
Buna seara !

Am luat un alcatel 991.

Vreau sa il rootez si sa schimb softul.

Pana aici ideea e buna, numai ca windows 8 nu il vede, xp il vede dar nu ii instaleaza automat driverul.

Am luat driver mtk de pe site oficial, am luat tot ce gasesc pe net, am modificat android usb.inf cum zicea un tutorial si am dat calea catre fisierul .inf in manage... update... nu gaseste calea ...

am facut tot ce am stiut

am cautat si aici si nu am gasit de asta m-am decis sa scriu.

Un pic de ajutor ar fi util.

Va multumesc

#35
djpadrecito

djpadrecito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,242
  • Înscris: 12.02.2010
Buna seara!

Am un Alcatel 991 single sim.
L-am rootat, am pus cwm 6.0.0.3

Totul in buna regula

Am luat cm9 sa instalez.

Am intrat in cwm, am dat wipe data, dalvik si battery stats, numai ca atunci cand vreau sa dau install from sd card, nu vede deloc zip-ul.
Prima data a fost in root-ul cardului, acum e pus in unul din dosare, degeaba, ca tot nu il vede.

Gresesc eu pe undeva?

Am vazut acolo (in cwm) optiuni de partitionare card.
Sa fie din cauza asta?

Daca da, cum fac partitionarea si unde pun rom-ul, ca sa fie vazut?

Deocamdata mi se stinge si se aprinde  :P


Multumesc

#36
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Dezarhiveaza zip-ul, vezi sa nu fie inca o arhiva inauntru, posibil un update.zip.

Daca dupa ce dezarhivezi apar direct foldere tip system s.a., problema tine de CWM.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate