Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Alcatel OT-991

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1
adr23

adr23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 09.07.2012
Isi merita bani Alcatel OT-991 ? Se misca bine in jocuri ,pe net ,este rezistent,se aud bine melodiile?

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Nu mai bine deschideai un singur topic, in care sa intrebi care din cele 2 telefoane e mai bun? Asa nu mai poluai forumul cu topicuri inutile. Pe langa asta, sper ca ai vazut ca Alcatel 991 urmeaza sa fie lansat prin trimestrul 3 al anului, si poate va ajunge in Romania pe la sfarsitul anului.
Eu as spune ca niciunul din cele 2 modele nu merita. Galaxy Y are alternative mai bune in aceeasi suma, ca sa nu fii nevoit sa te chiorasti pe un ecran super mic de 3", iar  ecranul de 4"de pe Alcatel nu face o combinatie buna cu cei doar 320x480px afisati.

Edited by Hider141, 15 July 2012 - 14:52.


#3
imdb

imdb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 13.03.2011

 Hider141, on 15th July 2012, 15:51, said:

Nu mai bine deschideai un singur topic, in care sa intrebi care din cele 2 telefoane e mai bun? Asa nu mai poluai forumul cu topicuri inutile. Pe langa asta, sper ca ai vazut ca Alcatel 991 urmeaza sa fie lansat prin trimestrul 3 al anului, si poate va ajunge in Romania pe la sfarsitul anului.
Eu as spune ca niciunul din cele 2 modele nu merita. Galaxy Y are alternative mai bune in aceeasi suma, ca sa nu fii nevoit sa te chiorasti pe un ecran super mic de 3", iar  ecranul de 4"de pe Alcatel nu face o combinatie buna cu cei doar 320x480px afisati.

Alcatel deja a aparut la Orange in Romania. La ora actuala un telefon bun Galaxy Plus. Pe okazii il gasesti aproape nou cu 750 de lei.

#4
adr23

adr23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 09.07.2012
Dar de Vodafone smart II ce ziceti ? Vreau ceva bun dar nici foarte scump sa nu depaseasca 560 de lei

#5
alinbejenar

alinbejenar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 20.05.2008
Detin un asfel de aparat,unde credeti ca as putea gasi sticla de pe display care sa fisurat?am cautat mai pe toate site-urile dar nu am gasit.Multumesc de Ajutor...

#6
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 15.07.2007
Incearca la ei la orange...

#7
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,341
  • Înscris: 26.02.2008
Buna ziua. A,m un alcatel ot 991 si doresc sa aloc alte melodii in locul soneriilor implicite. Când dau sa aleg melodii se duce doar la secțiunea din memoria telefonului unde sunt stocate melodiile default. Am descarcat Alcatel android manager dar nu accesează ca si memorie decât cardul sd. Încerc sa intru în melodia de pe sd si sa o stabilesc ca si ringtones dar nu exista optiunea în meniu, încerc sa ajung la contacte si sa stabilesc un ringtones pt fiecare contact sau grup. la fel nu exista mențiunea in menu. Greșesc eu sau e meniul jalnic.
Va rog pe cei ce aveti acest aparat sa-mi spuneți dacă aveți accesai problema
Multumesc.

#8
nasol2008

nasol2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 06.06.2008
Ruleaza melodia in player-ul muzical preinstalat si apasa pe optiuni. Iti va aparea optiunea: Set as ringtone.

#9
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,714
  • Înscris: 06.07.2005
Pe card trebuie sa ai un folder "media", in care trebuie sa ai urmatoarele 3 foldere "alarms", "notifications" si "ringtones". Daca nu exista folderele, le creezi tu. Pui melodiile in "ringtones" si sigur le va vedea.

#10
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,341
  • Înscris: 26.02.2008
da VIMANN formatasem cardul sub windows si muzica era direct pe card, acum am văzut ca au fost creeate acele directoare. Am mutat muzica in ,, media,, si acum e bine.
Din player nu aveam aceasta opțiune. Acum după mutare e totul în regula
Multumesc amândurora

Edited by orlandobarbulescu, 30 January 2013 - 13:10.


#11
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,341
  • Înscris: 26.02.2008
P.s. Ca sa alcatuiesti un playlist nu se poate selecta un folder intreg sau mai multe melodii si trimite in playlistul dorit?
Doar una cate una?

#12
romulh

romulh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.11.2007
oare de ce nu imi afiseaza toate contactele din agenda. am contacte care nu le gasesc in agenda , dar cand formez manual numarul imi apare contactul. in optiuni este setat sa imi arate toate contactele.

#13
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Poate le ai de doua ori (acelasi nume cu douanumere sau acelasi numar cu doua nume).

#14
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
@vimann am si eu problema cu setarea melodiei de apel
In media am facut folder-ul "alarms" "rongtones"  si " notification" dar daca dau pe melodie nu imi apare ca setare pentru apel.
Mai trebuie sa fac ceva sau sa selectez din alta parte.
In media erau create folderele music image si video si eu am mai facut alarms, notification si ringtones dar nimic.

#15
nasol2008

nasol2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 06.06.2008
Ai pus si melodiile in folderele respective ?

#16
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
Da , am pus in toate  , si in folderele respective.
si nimic

#17
nasol2008

nasol2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 06.06.2008
Si nu-ti apar melodiile respective cand dai la setari, ton de apel, impreuna cu soneriile de baza ?

#18
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
in setari nu gasesc ton de apel si nici melodiile de baza ;ce imi apare este setari apeluri,apel vocal, apel video,apel internet si alte setari.
Poate nu intru eu unde trebuie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate