Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Citate Biblice

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
88 replies to this topic

#73
diaconuliviu

diaconuliviu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,772
  • Înscris: 19.01.2005

View Postzexelica, on 15 septembrie 2015 - 15:48, said:

Sa ceara taxe, dar sa cheltuie banii pe PROPOVADUIRE, nu pe tamaie, lumanari  si alte prostii.

Pai problema e ca cere si taxe si iti ia si banii pe tamiie si luminari. ca alea din "Alimentara" cica nu-s bune, sa iei de la ei (normal, la alimentara o fi 4 lei kilu, la ei e 0,5 lei bucata-cea mai mica).
Si cea mai mare e ca cere bani si isi achizitioneaza scumpeturi...pt uz propriu.

#74
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Ma rog, asta nu e important deloc. Important este CE PROPOVADUIESC. Si ei propovaduiesc o alta Evanghelie.

#75
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
care e alta si care e alta?
aia buna fiind?
noroc cu netu

cica norocu e de la dracu, nu de la Dumnezeu
se zice ca

Edited by Ayami, 19 September 2015 - 14:06.


#76
diaconuliviu

diaconuliviu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,772
  • Înscris: 19.01.2005
E, da' cica dracu' a fost inventat de dumnezeu spre a nu-si asuma greselile.

#77
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostAyami, on 19 septembrie 2015 - 14:06, said:

care e alta si care e alta?
aia buna fiind?
Care nu contrazice Scriptura, aia e aia buna.

Quote

se zice ca
Ma, incepi cu "dovezi" ortodoxe

#78
david2012

david2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 29.07.2009
"hristos e praf", david2012, 11.10.2015

#79
archaeus5

archaeus5

    The voice of reason

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,730
  • Înscris: 03.12.2006

Quote

3.  Orice animal cu copita despicată, care are copita despărţită în două şi îşi rumegă mâncarea, îl puteţi mânca.
4.  Dar şi din cele ce-şi rumegă mâncarea, sau îşi au copita despicată sau împărţită în două, nu veţi mânca pe acestea: cămila, pentru că aceasta-şi rumegă mâncarea, dar copita n-o are despicată; aceasta e necurată pentru voi.
5.  Iepurele de casă îşi rumegă mâncarea, dar laba n-o are despicată; acesta este necurat pentru voi.
6.  Iepurele de câmp îşi rumegă mâncarea, dar laba n-o are despicată; acesta este necurat pentru voi.
7. Porcul are copita despicată şi despărţită în două, dar nu rumegă; acesta este necurat pentru voi.
Leviticul - cartea a treia a lui Moise
Capitolul 11

Edited by archaeus5, 25 December 2015 - 14:36.


#80
archaeus5

archaeus5

    The voice of reason

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,730
  • Înscris: 03.12.2006

Quote

Orice persoană trebuie să se supună autorităţilor, pentru că nu există nici o autoritate care să nu fi fost instituită de Dumnezeu. Autorităţile care există au fost instituite de Dumnezeu. 2 Prin urmare, oricine se împotriveşte autorităţii, se împotriveşte rânduielii puse de Dumnezeu, iar cei care se împotrivesc îşi vor primi condamnarea. 3 Deoarece conducătorii nu le inspiră teamă celor ce fac binele, ci celor ce fac răul. Vrei deci să nu-ţi fie frică de autoritate? Fă ce este bine şi vei fi lăudat de ea! 4 Căci ea este un slujitor al lui Dumnezeu pentru binele tău. Însă, dacă faci ceea ce este rău, teme-te, căci nu degeaba poartă sabia! Ea este în slujba lui Dumnezeu, pentru a aduce mânia peste cel ce înfăptuieşte răul. 5 Aşadar, trebuie să le fii supus nu doar din cauza mâniei, ci şi datorită conştiinţei. 6 Din acelaşi motiv trebuie să plătiţi şi taxele[a], pentru că autorităţile sunt slujitori ai lui Dumnezeu, care se ocupă cu acest lucru.
Romani 13

Quote

Every person must be subject to the governing authorities, for no authority exists except by God’s permission.[a] The existing authorities have been established by God, 2 so that whoever resists the authorities opposes what God has established, and those who resist will bring judgment on themselves. 3 For the authorities are not a terror to good conduct, but to bad. Would you like to live without being afraid of the authorities? Then do what is right, and you will receive their approval. 4 For they are God’s servants, working for your good.
But if you do what is wrong, you should be afraid, for it is not without reason that they bear the sword. Indeed, they are God’s servants to administer punishment[b] to anyone who does wrong. 5 Therefore, it is necessary for you to be acquiescent to the authorities,[c] not only for the sake of God’s[d] punishment,[e] but also for the sake of your own conscience. 6 This is also why you pay taxes. For rulers[f] are God’s servants faithfully devoting themselves to their work.
Romans 13

Quote


5 Sclavilor, ascultaţi de stăpânii voştri pământeşti cu frică şi cutremur, cu o inimă sinceră, aşa cum ascultaţi de Cristos,
6 nu doar când sunteţi văzuţi de ei, ca nişte oameni care caută să placă altora, ci ca nişte slujitori ai lui Cristos, făcând din suflet voia lui Dumnezeu.
Efeseni 6

Quote

5 Slaves, obey your earthly masters with fear, trembling, and sincerity, as when you obey[e] the Messiah.[f]
6 Do not do this only while you’re being watched in order to please them, but be like slaves of the Messiah,[g] who are determined to obey God’s will.
Ephesians 6

#81
archaeus5

archaeus5

    The voice of reason

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,730
  • Înscris: 03.12.2006

Quote

22 Iată că am s-o arunc bolnavă în pat; şi celor ce preacurvesc cu ea am să le trimit un necaz mare, dacă nu se vor pocăi de faptele lor.
23 Voi lovi cu moartea pe copiii ei. Şi toate Bisericile vor cunoaşte că ‹Eu* sunt Cel ce cercetez rărunchii şi inima›: şi voi** răsplăti fiecăruia din voi după faptele lui.
Apocalipsa 2

#82
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Romani 1

23. si au schimbat slava Dumnezeului nemuritor intr-o icoana care seamana cu omul muritor, pasari, dobitoace cu patru picioare si taratoare.

25. caci au schimbat in minciuna adevarul lui Dumnezeu si au slujit si s-au inchinat fapturii in locul Facatorului, care este binecuvantat in veci! Amin.

#83
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    My ride is Yermom

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,127
  • Înscris: 05.08.2015
Ai citat versetele alea [sau versuri, cum le zici tu] de 1000 de ori sau nu le-ai citat deloc...

Edited by Mount_Yerrmom, 31 May 2016 - 18:28.


#84
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Corect. Deranjeaza, insa, de fiecare data, observ.

#85
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Mai bine puneai pe topic sa nu punem niciun vers care contrazice doctrina ortodoxa :lol: :lol:

#86
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    My ride is Yermom

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,127
  • Înscris: 05.08.2015
Iconofobia ta este atat de primitiva incat nu merita vreun comentariu, argumente impotriva, contracitate, etc.

Vroiam sa spun ca am luat nota, n-aduci nimic nou, incearca alta melodie sau alta masa.

#87
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Urasc raul, da. Iat Scriptura spune foarte clar si frumos.

Romani 1
23. si au schimbat slava Dumnezeului nemuritor intr-o icoana care seamana cu omul muritor, pasari, dobitoace cu patru picioare si taratoare.

25. caci au schimbat in minciuna adevarul lui Dumnezeu si au slujit si s-au inchinat fapturii in locul Facatorului, care este binecuvantat in veci! Amin.

Si m-am aruncat la picioarele lui ca sa ma inchin lui. Dar el mi-a zis: "Fereste-te sa faci una ca aceasta! Eu sunt un impreuna-slujitor cu tine si cu fratii tai care pastreaza marturia lui Isus. Lui Dumnezeu inchina-te! (Caci marturia lui Isus este duhul prorociei.)" (Apoc.19:10)

Apocalipsa 22

8. Eu, Ioan, am auzit si am vazut lucrurile acestea. Si, dupa ce le-am auzit si le-am vazut, m-am aruncat la picioarele ingerului care mi le arata, ca sa ma inchin lui.
9. Dar el mi-a zis: "Fereste-te sa faci una ca aceasta! Eu sunt un impreuna-slujitor cu tine si cu fratii tai, prorocii, si cu cei ce pazesc cuvintele din cartea aceasta. Inchina-te lui Dumnezeu."

#88
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    My ride is Yermom

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,127
  • Înscris: 05.08.2015
Doar faci spam, flood si trolling.

Argumente? Ioc!

#89
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Adica Scriptura, Cuvantul lui Dumnezeu nu este argument? Tare!!!! Crestin pretinzi ca esti?
Deuteronom 5

8. Sa nu-ti faci chip cioplit, nici vreo infatisare a lucrurilor care sunt sus in ceruri sau jos pe pamant sau in ape sub pamant.

9. Sa nu te inchini inaintea lor si sa nu le slujesti, caci Eu, Domnul Dumnezeul tau, sunt un Dumnezeu gelos, care pedepsesc faradelegea parintilor in copii pana la al treilea si la al patrulea neam al celor ce Ma urasc;

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate