Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ce meserii ati vrea sa se inventeze?

- - - - -
  • Please log in to reply
1465 replies to this topic

#19
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
cine stie cine a avut o experienta naspa pe acolo si n-a stiut ce sa minta

#20
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009

 vlad29marko, on 10th July 2012, 14:22, said:

Prin Finlanda parca n-ai voie sa faci copii daca nu ai "BAC-ul", in varianta lor, desigur. Cred ca si la noi ar fi "more than enough" aceasta masura..

Ar fi mult mai simplu si mai ieftin decat Institutul tau :D sorry
Pai si ori solutia ta ori a lui, tot aia e, ca pana ii verifici tu daca fac copii sau nu se f*t si apoi va trebui sa omori copilul...

#21
FCBK

FCBK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,954
  • Înscris: 24.06.2012

 vlad29marko, on 10th July 2012, 12:38, said:

Eu nu am vorbit despre crizare ci de prostie si de nivelul minim de inteligenta pe care ar trebui sa-l aiba un OM pentru a-si capata dreptul de a se inmulti.
Nu ma mira ce zici. Doar esti din Vaslui.

#22
booomba

booomba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 15.03.2012

 Enigel, on 10th July 2012, 13:15, said:

Eu as vrea sa existe meseria de triator (cel care face triaj adica :D) de adulti care doresc sa aiba copii.

Vrei sa faci copil, vii la Institutul de triere/instruire adulti-care doresc sa aiba copii, ti se fac niste teste, urmezi apoi niste cursuri si, daca treci examenul de aboslvire, treci pe la o comisie care iti da (sau nu) accept-ul.
(m-am saturat sa vad parinti crizati si copii nefericiti si tratati dupa cum ii duce mintea pe crizati).

eu prezic ca o sa existe niste probleme in lupta cu femeile, dar pregatesc intre timp sigilii pentru vagin.

Ce meserie as vrea sa se inventeze: o meserie in care sa invete femeile sa munceasca (egal cu barbatii.) Statul pe scaun la resurse umane nu e meserie, nici statul pe scaun in supermarket sau chiar in politica sau administratie.

#23
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

 booomba, on 10th July 2012, 15:39, said:

Ce meserie as vrea sa se inventeze: o meserie in care sa invete femeile sa munceasca (egal cu barbatii.) Statul pe scaun la resurse umane nu e meserie, nici statul pe scaun in supermarket sau chiar in politica sau administratie.
sa stii ca tzatzele, alea care au tendinta sa se lase in timp ar fi mai ferme cu initiativa propusa de tine

#24
NotEasy

NotEasy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.10.2010

 booomba, on 10th July 2012, 15:39, said:

Ce meserie as vrea sa se inventeze: o meserie in care sa invete femeile sa munceasca (egal cu barbatii.) Statul pe scaun la resurse umane nu e meserie, nici statul pe scaun in supermarket sau chiar in politica sau administratie.

Tu nu intelegi, ele sunt femei de cariera, independente, indispensabile societatii. Te roade invidia!  :lol:

#25
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

 booomba, on 10th July 2012, 15:39, said:

Ce meserie as vrea sa se inventeze: o meserie in care sa invete femeile sa munceasca (egal cu barbatii.) Statul pe scaun la resurse umane nu e meserie, nici statul pe scaun in supermarket sau chiar in politica sau administratie.


Misca-ti fundul de pe scaun si fa o vizita in cel mai apropiat sat :).

#26
icsulescool

icsulescool

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 25.06.2010
Softpedist :D.

#27
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

 icsulescool, on 10th July 2012, 16:06, said:

Softpedist :D.

Exista. Dar suntem atat de multi voluntari care-si fac treaba bine, incat nu are rost sa se gandeasca cineva sa ne mai si plateasca macar din cand in cand :D.

#28
mateimateimatei

mateimateimatei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 07.03.2011
Cata prostie vad,ma surprinde uneori.
Voi aveti habar cata lume nu are bacu luat in tara asta ,da munceste bine mersi pe un salariu mai mult decat decent?
Auzi la ei ,nu ai bac-ul luat, nu faci copii.
Testare pt a te putea reproduce ? :lol:(Ti-e dor de Nea Nicu ?)

Am un vecin care sta vizavi de mine.El munceste de dimineata pana seara cate 14 ore in camp la o temperatura de 40G.Si  cei cinci copii in fiecare seara il asteapta  in fata portii sa il intampine.Manaca,se culca si a doua zi de la capat.Iar asta se intampla de vreo 10 ani de zile.

Poate veniti sa il testati si pe el ca ma gandesc ca nu merita.Ca nu stie nici macar sa scrie sau sa citeasca.
Da el stie ceva.Dragostea si puterea de sacrificiu pt copii lui.Care spre surprinderea multora nu le-a invatat dupa internet.

Fi-mi-ar scarba de idioteniile pe care debitati.

Edited by mateimateimatei, 10 July 2012 - 15:18.


#29
m0rpheus

m0rpheus

    Ză uan!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,844
  • Înscris: 26.02.2008
Plajist.

#30
LordRaptor

LordRaptor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,767
  • Înscris: 27.05.2011
Eu unul as vrea sa se inventeze meseria de "truthsayer" cum e in Dune!
Persoane capabile sa iti identifice prin variatii minuscule ale vocii sau contractii involuntare ale muschilor fetei, etc. atunci cand cineva minte sau nu! :D

Oh, cat de multe chestii s-ar putea face cu o asemenea insusire (sau persoana care sa vanda aceste servicii).

#31
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

 mateimateimatei, on 10th July 2012, 16:17, said:

Testare pt a te putea reproduce ? :lol:


Fi-mi-ar scarba de idioteniile pe care debitati.


Din cate stiu eu, reproducerea are ca final aparitia pe lume a unei fiinte umane. De fiinta asta umana nu poate avea grija oricine, e dovedit asta aproape zilnic, mai mult decat putem duce.
Asa ca, da, trebuie "testare" care sa iti dea voie sa te ocupi de dezvoltarea unei fiinte umane.


Quote

Si cei cinci copii in fiecare seara il asteapta in fata portii sa il intampine


puterea de sacrificiu pt copii lui


Daca nu facea 5, poate trebuia sa se sacrifice :yawn: mai putin timp pe camp, la 40 de grade.

#32
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009

 jmek4you, on 10th July 2012, 14:38, said:

Labagiu

 ariadna_12, on 10th July 2012, 14:43, said:

si sa fii platit pt asta , nu ??

Exista donatori de sperma...

#33
m0rpheus

m0rpheus

    Ză uan!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,844
  • Înscris: 26.02.2008

 LordRaptor, on 10th July 2012, 15:21, said:

Eu unul as vrea sa se inventeze meseria de "truthsayer" cum e in Dune!
Persoane capabile sa iti identifice prin variatii minuscule ale vocii sau contractii involuntare ale muschilor fetei, etc. atunci cand cineva minte sau nu! :D

Oh, cat de multe chestii s-ar putea face cu o asemenea insusire (sau persoana care sa vanda aceste servicii).
Uita-te la "Lie to me". Aceeasi idee, prin analizarea grimaselor sau a pozitiei corpului isi da seama daca minte o persoana, daca e tematoare, etc.

#34
mateimateimatei

mateimateimatei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 07.03.2011

 Enigel, on 10th July 2012, 16:27, said:

Din cate stiu eu, reproducerea are ca final aparitia pe lume a unei fiinte umane. De fiinta asta umana nu poate avea grija oricine, e dovedit asta aproape zilnic, mai mult decat putem duce.
Asa ca, da, trebuie "testare" care sa iti dea voie sa te ocupi de dezvoltarea unei fiinte umane.

Daca nu ti-e cu suparare, ce varsta ai ?

 Enigel, on 10th July 2012, 16:27, said:

Daca nu facea 5, poate trebuia sa se sacrifice :yawn: mai putin timp pe camp, la 40 de grade.

Ai uitat cumva un nu?

#35
m0rpheus

m0rpheus

    Ză uan!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,844
  • Înscris: 26.02.2008

 mateimateimatei, on 10th July 2012, 15:34, said:

Ai uitat cumva un nu?
Reciteste.

#36
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

 mateimateimatei, on 10th July 2012, 16:34, said:

Daca nu ti-e cu suparare, ce varsta ai ?


Vorbim despre varsta sau despre care e rezultatul reproducerii si ce responsabilitati imense vin odata cu asta?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate