Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Modificare regulament Adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
http://www.webmaster.../10220-1-15.htm

Quote

We have always commented here that when AdSense is down or there is login problems, it often means there is a change in either AdSense or AdWords. And sure enough, we have a brand new Google AdSense Policies available.

So, it is updated Google AdSense Policies time - although the new policies are dated October 25, 2005, they didn't go live until about 9pm PST on November 3, 2005. Don't forget that when you agreed to the terms, you agreed to comply to the policies, even when they changed. So make sure you are in compliance!

Ad Placement

The following has been added:
A single referral button per product may be placed on a page, in addition to the ad units, search boxes, and link units specified above. Referral buttons are considered to be ‘Google ads’ for purposes of these program policies.

Code Modification

The part in bold has been added to the following:

Any AdSense ad code, search box code, or referral code must be pasted directly into Web pages without modification.

Incentives

Some of this section has been reworded to include "referral buttons", and the following has been added:

Publishers are also not permitted to use deceptive or unnatural means to draw attention to or incite clicks on referral buttons.

Language

Warning to those using AdSense on pages in unsupported languages. Previously, AdSense would allow ads to be run on unsupported language pages although stating ads would likely be untargeted or heavy on PSAs. However, a change in the new policies now prohibits this by publishers. Added to the language clause:

Ads must not be displayed on any page with content primarily in an unsupported language.


Prohibited clicks and impressions

A very small change was made to this section, detailing activity publishers are not permitted to participate in. Previously, one of the prohibited activities was "automated click- and impression- generating clicking tools" but now reads "automated click and impression generating tools".

When you login, you will notice a small change if you really pay attention. When you login, you will notice the login box switches to a red text "Loading..." message before loading the main control panel page within the account. This is similar to what happens when you login to AdWords accounts.

Now for the question everyone is asking, just what are these referral buttons the new policies refers to? Well, unfortunately, you have to wait  But I do promise the full scoop very soon!

Partea cu limbile suportate s-r putea sa dea prb multor webmasteri romani care merg pe ideea "las-o ma ca merge asa".

#2
danic

danic

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 02.03.2004
Mi se pare un lucru bun. Prea multe anunturi cu "help hurricane victims" - nu sunt impotriva lor, dar ce e mult strica. Webmaster-ii romani inca mai cred in mitul existentei unui sandbox si la AdSense. Nu exista asa ceva. Daca site-ul e intr-o limba acceptata, anunturile incep sa apara aproape instantaneu. Nu trebuie sa treaca o luna (sau mai stiu eu cat!).

Numai bine!

#3
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003
Nu stiu ce sa zic.

Pe anunturi-auto.ro am publicitate de la adsense pt. kia.ro, klm.ro, rentacar.ro deci sunt relevante si targetate...

In afara de asta, in adwords ai posibilitatea de a selecta publicitate pentru limba romana.

http://www.anunturi-..._a=mercedes alb

Attached Files


Edited by eRwin, 04 November 2005 - 13:38.


#4
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
Si eu pe forum.
Aveam in permanenta reclame!
klm.ro si altii

Ciudata reactia google...

Edited by FireEyes, 04 November 2005 - 10:59.


#5
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
parca vad ca urmeaza lansarea oficiala in romania a adsense-ului.

#6
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
Daca nu stiati Google caut reprezentant pentru Romania. Deci e clar ca ne au in vedere.

Problema e ca cerintele pentru acest post le inseplinesc FOARTE PUTINE persone ( MBA, nu stiu cati ani experienta, etc... )

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PosteRwin, on Nov 4 2005, 10:39, said:

Nu stiu ce sa zic.

Pe anunturi-auto.ro am publicitate de la adsense pt. kia.ro, klm.ro, rentacar.ro deci sunt relevante si targetate...

In afara de asta, in adwords ai posibilitatea de a selecta publicitate pentru limba romana.

http://www.anunturi-..._a=mercedes alb
unde mai exact ai aceasta posibilitate? :mellow:
in plus, am vazut ca ai sub forum reclame pe google.. am mai vazut si pe alte site-uri, dar la mine apare doar ads bu goooooogle  :death:

#8
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005

View Posti0nutzb, on Nov 4 2005, 18:13, said:

unde mai exact ai aceasta posibilitate? :mellow:
in plus, am vazut ca ai sub forum reclame pe google.. am mai vazut si pe alte site-uri, dar la mine apare doar ads bu goooooogle  :death:

Eu cred ca eRwin sa referit ca poti selecta limba Romana la Adwords nu la adsense ,problema cu adsense o am si eu ca nu mi se afiseaza reclame platite dar asta e........
La Adwords eu am reclama si chiar am selectat limba Romana pentru ca site-ul e in Romana deci ma adresez Romanilor , pe cand la Adsense eu nu am vazut sa poti selecta Romania.

Edited by Dragoserv, 04 November 2005 - 18:56.


#9
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
Din asta totusi eu inteleg ca vor avea de suferit si cei care isi fac reclame, deci platitorii !

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostDragoserv, on Nov 4 2005, 18:53, said:

Eu cred ca eRwin sa referit ca poti selecta limba Romana la Adwords nu la adsense ,problema cu adsense o am si eu ca nu mi se afiseaza reclame platite dar asta e........
La Adwords eu am reclama si chiar am selectat limba Romana pentru ca site-ul e in Romana deci ma adresez Romanilor , pe cand la Adsense eu nu am vazut sa poti selecta Romania.
mda.. ai dreptate.. am citit aiurea :death:

#11
radu15

radu15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.11.2005
Si in concluzie ce facem? Am 3 intrebari:

1.Eu am reclame si de la Neogen in pagina.Am incalcat regulamentul?
2.Daca situl e in romana si am o pagina in engleza pentru reclame AdSense are ceva?
3.Ati dat click pe I Accept ?

#12
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005

Quote

1.Eu am reclame si de la Neogen in pagina.Am incalcat regulamentul?

Da!

Quote

2.Daca situl e in romana si am o pagina in engleza pentru reclame AdSense are ceva?

"Ads must not be displayed on any page with content primarily in an unsupported language."

Se pare ca e ok.

Quote

3.Ati dat click pe I Accept ?

WTF? Cum adica? Preferi sa renunti la cont decat sa nu mai pui pe pagini in romana?

#13
radu15

radu15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.11.2005
Ok.
Am modificat pagina in engleza in sensul ca am scos text ads de la Neogen.Am lasat doar 2 image ads una cu best jobs iar cealalta cu noi2.
Am dat click pe I Accept.
Acum sunt in faza de introducere cod pin.Astept sa primesc codul de la G.Spun ca l-au trimis saptamana trecuta.
Apropo,voua in cat timp vi-a ajuns codul PIN?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate