Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

BlackBerry 9320

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#37
diliuleutzudeaur

diliuleutzudeaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.01.2008
Ce optiune vrei sa activezi? Ca sa poti folosit toate functiile bb(mail integrat, bbm) iti trebuie o optiune speciala bb. Cu o optiune normala de net iti merge netul dar fara acele aplicatii specifice bb.

#38
andrey_2014

andrey_2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 16.10.2012
Optiune de la Orange ... Blackberry .... 5 sau 7

#39
diliuleutzudeaur

diliuleutzudeaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.01.2008
Din cate stiu eu la Orange pentru prepay nu ai decat optiunea blackberry 4

#40
andrey_2014

andrey_2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 16.10.2012
Daca ar fi sa stau pe mess , Skype , facebook ,whats'app mai toata ziua ... de cat traffic am nevoie ? adica 500 MB mi-ar ajunge? pe Skype mesaje , nu apel !

#41
mcdaniel

mcdaniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 29.10.2006
salut.
ce harti folositi?

#42
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 08.06.2005
Salut, eu folosesc google maps pe distante scurte (gen am ajuns in oras si trebuie sa nimeresc strada) sau trek buddy pe distante lungi (navigare offline) cu harti facute cu Mobac (Open street maps) sau prin intermediul sitului unui olandez care are la baza google maps.
Am prepay (cumpar mereu optiuni cu trafic internet) si niciun plan BIS deoarece nu am considerat necesar. Cu toate acestea nu intampin nicio piedica, i-am inlocuit service bookul pt browser si mail prin 3G (logicmail), iar pentru mess folosesc IM+ si Whatsapp care iarasi merg si pe 3G fara BIS. Singurele care nu merg prin 3G fara BIS sunt BBM, BB world si aplicatia mail originala, lucru care ma lasa absolut rece; pe BB World intru pe WiFi cand am chef, iar fara push mail pot sa traiesc.
Timp de vreo 3 ani am avut ifoane care ma scoateau din sarite in roaming (pana si o vechitura de Nokia folosita ca back-up phone le dadea clasa), am renuntat la iPhone pt ca nu-i vedeam rostul alaturi de iPad. Pt ce folosesc eu telefonul consider ca BB este suficient, l-am ales pt a inlocui un Nokia E5 dupa ce am butonat cateva zile un 9780 si mi s-a parut mai natural ca si interfata, mai simplu de accesat chestiile uzuale (activare/dezactivare WiFi si 3G, citire mesaje etc.), plus calitatea mai buna a sunetului in timpul convorbirii.

#43
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Nu vreau sa cred ca cineva mai foloseste in 2013 trekbuddy.

#44
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 08.06.2005
Ce alta solutie pt navigare offline exista? Ca navigarea online e utopica prin anumite regiuni ale tarii....

Edited by rellyc, 21 May 2013 - 14:32.


#45
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Pentru J2ME probabil nu prea multe... utopium o sa fie fericit ca exista o platforma mai naspa decit symbianul!

#46
Arbaleta

Arbaleta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.05.2008
Dragi posesori de 9320, am rugamintea de a ma ajuta intr-o problema. Desi nu sunt chiar un novice pe partea asta de tehnologie, la 9320 am urmatoarea problema careia nu-i dau de cap: atat la messages, cat si la text messages, imi apareau doar email-urile. Am intrat la options-> inbox management si am bifat text messages. Ok, acum le am amestecate.Intrebare: pot sa fac vreo setare sa vad email-urile la messages si sms-urile la Text messages, separat, asa cum e normal? Trebuie sa precizez ca asta e primul meu BB, asa ca am de invatat despre aceste telefoane. Thanks!

#47
wrongeu

wrongeu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.03.2010

View PostArbaleta, on 23 iulie 2013 - 15:43, said:

Dragi posesori de 9320, am rugamintea de a ma ajuta intr-o problema. Desi nu sunt chiar un novice pe partea asta de tehnologie, la 9320 am urmatoarea problema careia nu-i dau de cap: atat la messages, cat si la text messages, imi apareau doar email-urile. Am intrat la options-> inbox management si am bifat text messages. Ok, acum le am amestecate.Intrebare: pot sa fac vreo setare sa vad email-urile la messages si sms-urile la Text messages, separat, asa cum e normal? Trebuie sa precizez ca asta e primul meu BB, asa ca am de invatat despre aceste telefoane. Thanks!

te duci exact unde ai intrat prima data "options-> inbox management" si debifezi "text messages"

#48
Arbaleta

Arbaleta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.05.2008

View Postwrongeu, on 23 iulie 2013 - 21:56, said:

te duci exact unde ai intrat prima data "options-> inbox management" si debifezi "text messages"

Multumesc wrongeu pentru raspuns. Problema e ca eu vreau sa vad mail-urile intr-o parte (la messages) si sms-urile in partea cealalta (la text messages). Imi inchipui ca se poate face ceva, altfel n-ar avea rost sa am 2 sectiuni in care sa vad acelasi lucru. Daca fac ceea ce-mi spui tu, voi vedea doar email-urile in ambele sectiuni.

#49
Denu96

Denu96

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.09.2013
Buna! Am o problema cu whatsapp-ul de cateva zile si nu stiu ce sa mai fac.. de pe 7.08.2013 pana pe 07.09.2013 am avut activata optiunea de la vodafone in care am net nelimitat si totul a mers foarte bine. De cand mi s-a dezactivat acea optiune, pentru ca nu am mai reincarcat, whatsapp-ul nu imi mai merge decat daca il reinstalez in fiecare zi. Sa zicem ca seara dupa ce l-am reinstalat imi merge, dar a doua zi seara trebuie reinstalat iar. Uneori nu imi mai recunoaste nici wifi-ul de acasa.. E de la telefon sau de la whatsapp? Ce as putea face? Multumesc anticipat!

#50
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,135
  • Înscris: 22.05.2003
Ce telefon?
S-a apucat Vodafone sa blocheze si traficul pe chat,a sa cum fac cu VoiceIP ?

#51
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,032
  • Înscris: 24.02.2006
ce inseamna "nu merge"? detaliaza: afiseaza vreo eroare, nu trimite mesaje, etc

#52
Denu96

Denu96

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.09.2013
Am un BlackBerry 9230. Pai de exemplu aseara am reinstalat whatsapp-ul pentru ca nu mai primeam absolut deloc mesajele, nu se mai trimiteau alte mesaje, tinand cont ca avea, wifi. Dupa ce l-am reinstalat am introdus numarul meu, a mers aplicatia, am inchis-o si cand am intrat peste 5 minute mi-a aparut o eroare, am inchis-o si totul a mers bine. Acum merge, dar diseara cand voi incerca sa intru, iar nu va merge .. Asa mi se intampla de vreo 4 zile, doar ca aseara a fost prima zi in care mi-a aparut o eroare...

#53
diliuleutzudeaur

diliuleutzudeaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.01.2008
Ce eroare? Asta intreaba lumea ca sa stie cum sa te ajute. Zici ca ai inchis-o si totul mergea bine, cum mergea daca ai inchis aplicatia?!

#54
Denu96

Denu96

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.09.2013
Mai citeste te rog inca o data ce am raspuns si totul va avea sens. Am inchis eroarea si aplicatia a mers in continuare.... :|. Atunci a fost singura data cand mi-a aparut o eroare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate