Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Disney XD in România?

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#1
RaZerIk

RaZerIk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 22.04.2011
Salut baieti era o desene mai demult pe Jetix numita Galactik Football care imi placea mult de tot,primele doua sezoane le-am vazut pe Jetix dar din pacate sezonul 3 il difuzeaza doar pe Disney XD  :thumbdown: intrebarile mele sunt:
1.Disney XD se difuzeaza in Romania? Daca da pe ce satelit,etc...
2.Daca nu,stiti cumva cam in ce perioada ar trebuie sa apara si la noi..

#2
Dooster

Dooster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 18.08.2011

View PostRaZerIk, on 5th July 2012, 22:12, said:

Salut baieti era o desene mai demult pe Jetix numita Galactik Football care imi placea mult de tot,primele doua sezoane le-am vazut pe Jetix dar din pacate sezonul 3 il difuzeaza doar pe Disney XD  :thumbdown: intrebarile mele sunt:
1.Disney XD se difuzeaza in Romania? Daca da pe ce satelit,etc...
2.Daca nu,stiti cumva cam in ce perioada ar trebuie sa apara si la noi..
Cauta mai bine pe net episoadele. Poate le gasesti acolo.

#3
RaZerIk

RaZerIk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 22.04.2011

View PostDooster, on 5th July 2012, 22:15, said:

Cauta mai bine pe net episoadele. Poate le gasesti acolo.
Doar primele 9 episoade sunt in ENG,restul pana la 26 sunt in Franceza  :thumbdown:

View PostRaZerIk, on 5th July 2012, 22:17, said:

Doar primele 9 episoade sunt in ENG,restul pana la 26 sunt in Franceza  :thumbdown:
Am citit pe un site ca Disney XD ar fi trebuit sa apara in Ro de pe 1 Sept 2010  :cursing:

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Existau intentii de a fi lansat si Dinsey XD in Romania, Ungaria si Cehia. Deocamdata nu se mai stie nimic despre acest proiect.

#5
RaZerIk

RaZerIk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 22.04.2011

View Postalfa_alfa, on 5th July 2012, 22:24, said:

Existau intentii de a fi lansat si Dinsey XD in Romania, Ungaria si Cehia. Deocamdata nu se mai stie nimic despre acest proiect.
Cand ma uit la desenele din ziua de azi .. ma ia cu o stare de voma  :thumbdown: :thumbdown: m-am saturat de Hannah Montana,Selena Gomez etc..
Ce desene frumoase erau inainte.. Viata cu Louie,Lumea lui Bobbie (parca asa se numea),Copii de la 402,Courage,ATOM,Spioanele,ce vremuri... :peacefingers:

#6
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010

View PostRaZerIk, on 5th July 2012, 22:32, said:

Ce desene frumoase erau inainte.. Viata cu Louie,Lumea lui Bobbie (parca asa se numea),Copii de la 402,Courage,ATOM,Spioanele,ce vremuri... :peacefingers:
Courage rulează din nou la Cartoon Network. Văd că e programat lunea asta la 9:30 și vineri, 13 iulie, la 9:05. Asta în viitorul apropiat pentru că, de exemplu, a fost și ieri la 18:40.
Spioanele sunt pe Disney Channel zilnic, de trei ori, la orele 7:45, 15:30 și 23:10.
Celorlalte desene le ducem lipsa.

Edited by Cipry7, 05 July 2012 - 21:38.


#7
RaZerIk

RaZerIk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 22.04.2011

View PostCipry7, on 5th July 2012, 22:37, said:

Courage rulează din nou la Cartoon Network. Văd că e programat lunea asta la 9:30 și vineri, 13 iulie, la 9:05. Asta în viitorul apropiat pentru că, de exemplu, a fost și ieri la 18:40.
Spioanele sunt pe Disney Channel zilnic, de trei ori, la orele 7:45, 15:30 și 23:10.
Celorlalte desene le ducem lipsa.
Hmm de Courage si Spioanele chiar nu stiam ca au inceput sa le difuzeze din nou :D
Intre timp mi-am mai amintit de niste desene foarte tari Jack Piratul cel Teribil si Walter Melon  :coolspeak:

View PostRaZerIk, on 5th July 2012, 22:41, said:

Hmm de Courage si Spioanele chiar nu stiam ca au inceput sa le difuzeze din nou :D
Intre timp mi-am mai amintit de niste desene foarte tari Jack Piratul cel Teribil si Walter Melon(Tipul cu nasul mare  :lol: )   :coolspeak:


#8
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
Daca e sa se lanseze sa nu ajunga un DISNEY de azi, ca tare nasol ar fi.

#9
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Il vor prelua in Romania cand va fi suficient de prost... pana atunci nu au bani de el probabil. Cel putin la RDS se poate aplica ipoteza asta destul de bine.
Sau... ipoteza a doua: scot alte 3 canale pentru a introduce Disney XD.

LE: Le-am scris prin formularul de contact si astept un raspuns.

Edited by pykko, 06 July 2012 - 14:54.


#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ca sa-l introduca R.C.S., trebuie sa se lanseze mai intai, asa cum a facut Disney Junior. ;)

Tare mi-e sa nu inlocuiasca C. N. la Digi, asta daca se va lansa, mai ales ca este sabotat la greu... :confuzzled:

#11
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Am primit raspuns:


Quote

Thank you for your email.  Unfortunately we do not have any current plans to launch Disney XD in Romania, however, For clips, music videos, games, competitions check out the Disney XD website at www.disneyxd.co.uk. What’s more, you can watch trailers, music videos and clips on the official Disney XD YouTube channel www.YouTube.com/DisneyXDUK


Yours sincerely

Disney Channels Customer Services

Asa ca... nicio sansa.

#12
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
E o veste buna...

#13
Darkkfruit

Darkkfruit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 03.07.2012
Apropo de Courage the Cowardly dog, vestea buna e ca incepe un nou sezon , prin august daca imi aduc bine aminte, cauta-ti pe google :D abia astept, ma bucur ca au aparut unele desene mai vechi pe disney :)

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Courage apartine de C. N., nu de Disney. :P Am auzit si eu zvonuri cu privire la 'asa-zisul' nou sezon al lui Courage...

#15
Darkkfruit

Darkkfruit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 03.07.2012

View Postalfa_alfa, on 17th July 2012, 14:53, said:

Courage apartine de C. N., nu de Disney. :P Am auzit si eu zvonuri cu privire la 'asa-zisul' nou sezon al lui Courage...
Courage a fost o paranteza, ca noi desene vroiam sa spun Spioanele si parca mai era unul.
Scuzati greseala.

#16
Nexxus2

Nexxus2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 16.08.2008
Disney XD este is pachetul Digi Satelit cred ca pt. Serbia http://www.lyngsat.c...kages/digi.html

#17
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View PostNexxus2, on 7th August 2012, 11:52, said:

Disney XD este is pachetul Digi Satelit cred ca pt. Serbia http://www.lyngsat.c...kages/digi.html
E varianta turceasca.

#18
Deyutzu_AR

Deyutzu_AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.03.2012
ink un canal de desene _ frate saracii copii nu stiu pe care sa mute din cate is _ in loc sa iasa la aer curat ziua sa faca miscare ca e sanatoasa stau in varful patului si fac febra la degete mutand de pe un canal cu desene pe altu  :deadtongue:
-mii se pare o prostie cu 10.000 de canale de desene  :deadtongue:  :notangel:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate