Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

WoW-probleme de securitate cont

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

BengalCat

BengalCat

Junior Member

• Grup: Members
Buna!
Am un cont pe World of Warcraft si cu aproximativ o ora in urma s-a luat curentul,nu stiu daca doar la mine sau in tot blocul,in timp ce jucam.S-a stins tot,am inchis prelungitoarele.A tinut destul de mult pana asta de curent.
De curand s-a dat drumul si am deschis calculatorul,jocul si mi-am bagat parola.Surpriza!Un anunt frumos care ma avertizeaza ca potrivit unor activitati suspicioase contul meu a fost blocat!!!!!!Si eu innebunesc!!!!
Pana nu vine tata acasa nu am ce face.Anuntul ma conduce de asemenea spre 3 pasi care trebuie urmati pentru a debloca contul,si anume securizarea calculatorului,securizarea adresei de mail si schimbarea parolei.
Dar intrebarea mea este ce s-a intamplat?
Eu nu am de unde sa iau virusi.Calculatorul este folosit doar de tata.Eu intru numai pentru joc.In rest folosesc doar laptopul si nici pe asta nu l-am virusat,desi intru pe toate ciudatenile.
Colac peste pupaza tata o sa zica "pe ce site-uri ai intrat de ai virusat asta?" :deadtongue:  :deadtongue:  :deadtongue:
Ma poate ajuta cineva?!
Virusi chiar nu am..mi-a fost hackerit contul??

Edited by BengalCat, 05 July 2012 - 15:18.

whiteboy

whiteboy

Member

cel mai probabil nu, insa daca ai parole in genul: "1234", "qwerty", "numele tau", etc. e normal ca la un moment dat sa iti f*ta o palma si sa iti spuna sa iti schimbi parolele in unele serioase.

evon

evon

~Learning Forex~

• Grup: Senior Members
Cand incerci sa te loghezi iti zice " You account has been permanently blocked? " sau " Temporarily blocked" sau " Locked under  suspicious usage" ?

BengalCat

BengalCat

Junior Member

Am parola asta de mult timp.Este un nume..numele bunicii mele..(nu intrebati!tata a pus parola:)) ),dar are si niste caractere inlocuite..adica in loc de o litera e o cifra.
Probabil nu este o parola prea buna..
Dar WoW nici nu pare genul care sa-ti f*ta o palma pentru o parola.
Luna aceasta pe 12 se implinesc 3 ani de cand joc,iar parola o am din iarna 2011 cred..de cand ne-au obligat sa ne schimbam contul wow cu unul battle.net..asta parca a fost chiar prin vara lui 2011.

Zice: " Due to suspicious activity,this account is locked".
Si apoi o trimitere spre un site,prin care sa remediez problema.

evon

evon

~Learning Forex~

• Grup: Senior Members
Ma ce dracu,am cumparat si eu jocul,ma deconectat si imi da si mie eroarea asta. Bag pla nici 8 ore jucate nu am pe cont.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate