Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Tunisia

- - - - -
  • Please log in to reply
278 replies to this topic

#19
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 03.04.2010

View Postdanielabogus, on 7th August 2012, 14:55, said:

Raul ,

Te rog sa ne spui cum, cu ce mijloc de transport , se poate ajunje din PEK spre El Jem ?

Multumesc
Am mai scris despre asta, in raspunsul pe care l-am dat pe acest forum, in topicul Tunisia 2011.

#20
poparoxanaalexandra

poparoxanaalexandra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.08.2012
Deci spuneti ca e safe? si merita sa mergi? pt ca e foarte ieftin dar mi-e teama de confiectele care au fost

#21
anuca_2004

anuca_2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 23.11.2007
buna ziua,
Voi calatori si eu in 26 septembrie la Hotel Marabout 3*.Nu este prima data cand calatoresc in Tunisia,iar dupa 2 ani ma reintorc pentru a o vizita.Cele mai frumoase zone dupa parerea mea sunt Sousse( mai ales pt turisti ) si Port El Kantaoui.

View Postcristiandronie, on 06 august 2012 - 00:10, said:

Va rog sa-mi spuneti cei care a-ti fost recent in Tunisia cum este situatia, adica se poate merge fara probleme in Sahara?...pt ca intru des pe site-ul MAE pentru a vedea alertele si acolo scrie "evitati deplasarile ce nu sunt necesare"...

Si inca o intrebare: cum este vremea in Sept?
  Te-ai hotarat sa mergi in Tunisia?Din ce data?Eu pe 26 septembrie plec din Bucuresti

View Postpoparoxanaalexandra, on 26 august 2012 - 14:48, said:

Deci spuneti ca e safe? si merita sa mergi? pt ca e foarte ieftin dar mi-e teama de confiectele care au fost
Eu cred ca e totul in regula.

#22
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 03.04.2010

View Postcristiandronie, on 06 august 2012 - 00:10, said:

Va rog sa-mi spuneti cei care a-ti fost recent in Tunisia cum este situatia, adica se poate merge fara probleme in Sahara?...pt ca intru des pe site-ul MAE pentru a vedea alertele si acolo scrie "evitati deplasarile ce nu sunt necesare"... ----
Am fost in iunie 2012 in excursia de 2 zile din Sahara, a fost destul de cald, dar a meritat pe diplin, datorita locurilor unice vizitate. Voi revenii cu amanunte...

Edited by raul_6776, 12 September 2012 - 09:43.


#23
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 03.04.2010

View Postraul_6776, on 25 iulie 2012 - 17:34, said:

--- trandafirii desertului si curmalele Deglet Nour cantaresc destul si merita efortul ---
Poze cu 'simboluri' ale Tunisiei !

Attached Files



#24
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 03.04.2010
Cateva produse tunisiene ( aduse dupa ultima 'raita' in Tunisia ) pe care le recomand. Toate sunt la preturi accesibile.

Attached Files



#25
RaluC

RaluC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 26.02.2010
A  fost  cineva  in  Tunisia in luna  mai? Ma  gandesc sa  merg  anul  viitor, in prima  parte a  lunii mai , dar  nu stiu daca este  si  vreme de plaja.

#26
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 03.04.2010

View PostRaluC, on 16 noiembrie 2012 - 11:25, said:

A  fost  cineva  in  Tunisia in luna  mai? Ma  gandesc sa  merg  anul  viitor, in prima  parte a  lunii mai , dar  nu stiu daca este  si  vreme de plaja.
Am fost eu acum doi ani in luna mai in Tunisia. Temperatura in aer este intre 25-30 de grade Celsius si este ideal de plaja si de excursii ( mai ales cea din Sahara ). Nu acelasi lucru pot sa spun despre temperatura apei marii Mediterane. Sa cauti neaparat un hotel care are si piscina acoperita, daca vrei si inot. Daca esti 'rusoaica' poti inota si in apa marii.

#27
liviup76

liviup76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 22.06.2005
Salutare,
Anul acesta am vrea sa mergem si noi in Tunisia la El Mouradi Menzah in yasmine-hammamet undeva pe 17 Iulie. Treaba este ca anul acesta Ramadan-ul incepe pe 9 Iulie. Ce parere aveti..este nasol de mers in perioada ramadan-ului ? A mai fost careva?
Despre hotel nu am gasit asa multe detalii pe la noi, dar pare un hotel ok..daca stie careva mai multe detalii ...astept pareri

Multumesc

#28
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Eu am vazut o groaza de hoteluri si mi-a placut in mod deosebit zona Sousse-Port El Kantaoiu: usor accesibila plus imersiunea in viata medinei. Nu am vazut acest hotel insa cred ca am maxim 4 hoteluri care le recomand cu caldura si in care stiu ca nu poti avea surprize neplacute.

Unul din ele este Merhaba Club (unde dealtfel am fost si in luna de miere)

In Tunisia una vezi pe site si alta e realitatea asa ca mare grija!

#29
liviup76

liviup76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 22.06.2005
De obicei ma uit pe site-uri de turism gen trip advisor nu pe site-uri de prezentare. Sousse este cam departe de aeroport, pt ca pusesem si acolo ochii pe Riadh Palms, dar hammamet este mult mai aproape.
Oricum, merci de raspuns

#30
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,979
  • Înscris: 15.05.2009

View Postliviup76, on 05 ianuarie 2013 - 20:31, said:

Salutare,
Anul acesta am vrea sa mergem si noi in Tunisia la El Mouradi Menzah in yasmine-hammamet undeva pe 17 Iulie. Treaba este ca anul acesta Ramadan-ul incepe pe 9 Iulie. Ce parere aveti..este nasol de mers in perioada ramadan-ului ? A mai fost careva?
Despre hotel nu am gasit asa multe detalii pe la noi, dar pare un hotel ok..daca stie careva mai multe detalii ...astept pareri

Multumesc
Cursa charter sau legi ceva curse regulate/low? In ce oras se aterizeaza in Tunisia?

#31
liviup76

liviup76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 22.06.2005
Charter cu Kartago. Se aterizeaza in Tunis

#32
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Oferte catre Tunisia, Alger  si Maroc Posted Image
Bucuresti-Tunis, detalii zbor:
Bucuresti 06.30 - Roma 07.45/09.15 - Tunis 10.40
Tunis 11.30 - Roma 12.55/14.40 - Bucuresti 17.45

Bucuresti-Alger, detalii zbor:
Bucuresti 06.30 - Roma 07.45/10.15 - Alger 12.15
Alger 05.40 - Roma 07.25/14.40 - Bucuresti 17.45

Bucuresti - Casablanca, detalii zbor:
Bucuresti 06.30 - Roma 07.45/09.10 - Casablanca 11.35
Casablanca 02.55 - Roma 06.55/14.40 - Bucuresti 17.45

159 euro cu alitalia .

Edited by tak30ver, 07 January 2013 - 13:25.


#33
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 03.04.2010

View Postliviup76, on 05 ianuarie 2013 - 20:31, said:

Salutare,
Anul acesta am vrea sa mergem si noi in Tunisia la El Mouradi Menzah in yasmine-hammamet undeva pe 17 Iulie. Treaba este ca anul acesta Ramadan-ul incepe pe 9 Iulie. Ce parere aveti..este nasol de mers in perioada ramadan-ului ? A mai fost careva?
Despre hotel nu am gasit asa multe detalii pe la noi, dar pare un hotel ok..daca stie careva mai multe detalii ...astept pareri

Multumesc
Lantul hotelier "El Mouradi" este bun si ofera servicii de calitate. Statiunea Yasmine Hammamet este placuta.
Nu te sfatuiesc sa pleci in perioada Ramadanului. Lunile iulie si august sunt foarte calduroase in Tunisia, iar daca vrei sa faci excursia de 2 zile in Sahara, cu atat mai mult nu te sfatuiesc sa alegi iulie sau august.
Recomand pentru Tunisia lunile mai, iunie, septembrie, octombrie.

#34
liviup76

liviup76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 22.06.2005
O sa mergem cu copii mici, mai mult pt plaja si mare. In desert sigur nu ne vom duce, eventual excursii mai scurte prin zona.
De  ce nu recomanzi mersul in timpul Ramadanului? Eu stiam ca sunt oamenii mai nervosi.
In privinta hotelului oscilam intre Mouradi Menzah si Riadh Palms din Sousse. Cei de la kartago ne-au indreptat mai mult catre Riadh Palms

Din pacate nu putem in Iunie sau septembrie, asa ca numai iulie a ramas..undeva pe la jumatatea lunii.

#35
andrazah

andrazah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.03.2007
Noi(2 adlt+1 copil) mergem la Riadh in Sousse de pe 26 iunie.Mai merge cineva in aceasta perioada?
Inca o intrebare:-Ce fel de haine sa ne punem in bagaj?(este pt prima oara cand mergem in Tunisia)
Multumesc

#36
liviup76

liviup76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 22.06.2005
Si noi tot la Riadh mergem, dar pe 24 iulie. Astept cateva impresii cand va veti intoarce

Haine de vara sa va luati, va fi suficient de cald.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate