Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Tunisia

- - - - -
  • Please log in to reply
278 replies to this topic

#235
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
In luna mai 2021 s-au anulat toate excursiile catre Tunisia. Banuiesc ca acum esti deja in mare pana la gat.
Asteptam poze. Voi merge la anul in Tunisia, anul acesta am fost in Egipt, si vacanta a fost exceptionala, am postat detalii pe topicul aferent / Hurghada.

Edited by 2Unlimited, 28 June 2021 - 13:14.


#236
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006
Egiptul l-am uitat demult.A fost cea mai trista experienta a mea.Am comentarii in detaliu despre acest lucru (Sunrise Le jardin si altele).
Poze nu prea am ce pune pentru ca din principiu sunt impotriva pozelor.Motivul este foarte simplu,ce mie mi se pare suberb majoritatii i se pare banal.
De asemenea nici nu dau numele hotelurilor frecventate.Din aceleasi motive.Egiptul a fost exceptia.
Ca un mic detaliu,azi m-am intors.N-am putut sta decat 7 zile, ca asa-i mai nou.Dragele agentii nu mai pun in vanzare excursii de 10,12 sau 14 zile,din drag ce ne poarta noua,nu cumva sa ne extenuam prea mult.Ca alt motiv,de exemplu financiar nici nu-mi vine in minte pe moment.
A,un lucru esential.Ca fapt divers am contactat agentia ca sa-mi modifice data de intoarcere,adica sa mai stau 7 zile,eu rezolvand restul cu hotelul.Raspunsul a fost franc,demn de eroii de cacat al lui Catu (antreprenorii pe care se bazeaza)
Ma costa exact 1.400 de euro acele extra 7 zile dupa cele 900 achitate deja pentru actualul sejur.Au inceput cu smecherii de doi bani cu avion cu hotel ca rahaturi demne de niste rahati.Ca deja am intrat in sezon (in Tunisia sezonul nu incepe neaparat in iulie) si tot asa.Adica,in total 2.300 de euro.Poate par nebun,dar prost nu sunt.
Revenind,eu estimez ca 85% din "populatia" avionului a regretat alegerea facuta,cam toti amintind de Egipt.
Vezi de ce nu pun poze?Pentru ca a fost cea mai eleganta vacanta din Tunisia (la acest hotel,din cele 5 de pana acum) din toate punctele de vedere unde cu siguranta ma voi intoarce si unde nu as dori sa le vad mutrele acre de inspectori si atoatestiutori in turism a conationalilor carcotasi care n-au dupa ce bea apa (figurativ vorbind) dar comenteaza vehement ca in fiecare dimineata au fost aceleasi feluri de mancare.Adica aceleasi 30 de feluri de mancare,daca ma intelegi.
Nu vreau sa fiu inteles gresit.N-am nimic cu Egiptul,dar nu mai vreau sa risc,avand in vedere faptul ca stiu cu certitudine ca voi merge la sigur cu Tunisia.

Ce pot sa va spun cu siguranta,este faptul ca la momentul actual in Tunisia multe hoteluri sunt inca inchise,turistii sunt relativ putini,Tunisia este in zona galbena,promovarea lasa de dorit.Asta in zona turistica unde am fost eu.Eu sper din tot sufletul in revirimentul turismului in Tunisia,in primul rand pentru acest popor exceptional care n-are termen de comparatie cu ....cei mai sus amintiti.Posted Image

Si cam atat.

Edited by adisz, 30 June 2021 - 19:29.


#237
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

 adisz, on 30 iunie 2021 - 19:24, said:

nu as dori sa le vad mutrele acre de inspectori si atoatestiutori in turism a conationalilor carcotasi care n-au dupa ce bea apa (figurativ vorbind) dar comenteaza vehement ca in fiecare dimineata au fost aceleasi feluri de mancare.

Si cam atat.
Daca unii sunt "acri si atoatestiutori", cred ca altii nu sunt asa.
Pentru ca inca nu am fost in Tunisia si o am pe lista mea de anul viitor, mi-as dori si impresii "concrete", mai ales ca din ce spui ai fost de 5 ori.
Asadar sunt interesat de pareri atat despre zone/statiuni cat si despre hoteluri. Evident si obiectivele interesante de vizitat.

Uneori avem unghiuri de vedere diferite, dar alteori suficient de asemanatoare incat review-ul sa fie folositor.
Oricum, pare ciudat pe un forum sa spui ca ai fost intr-o tara, ti-a placut dar nu poti spune statiunea si hotelul.
Nu-i mai simplu sa nu-i bagi in sema pe carcotasii fara argumente?

Edited by nniki, 20 August 2021 - 00:36.


#238
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Eu ma voi duce in luna mai 2022 tot la Iberostar *****, in Kantaoui Bay.

Edited by 2Unlimited, 27 August 2021 - 09:55.


#239
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006

 nniki, on 20 august 2021 - 00:36, said:

Oricum, pare ciudat pe un forum sa spui ca ai fost intr-o tara, ti-a placut dar nu poti spune statiunea si hotelul.

Nuj-i absolut nimic ciudat.Am un singur motiv,foarte bine intemeiat.
Pentru ca destinatiile de vacanta se aleg dupa impresiile total subiective.Daca as fi facut si eu acelasi lucru.stateam acasa mereu.
De exemplu eu nu ma duc nciciodata la 5 stele.Pentru mine sunt bani aruncati.Camera de hotel aleasa trebuie sa indeplineasca trei conditii
- sa aibe buda si dusul functionale.
- sa aibe un pat confortabil.
- sa aibe loc sa-mi pun zdrentele si hagajele.
Eu oricum plec din camera dimineata la prima ora si ma intorc tarziu,pentru cina si mai apoi pentru somn,In 20 de secunde eu am adormit,
Asa ca pentru mine n-are relevanta daca camera are 10,20 sau 50 de metri patrati.n-au absolut nici o relevanta dotarile.Ca un exemplu,aerul conditionat il folosesc foarte-foarte putin,daca se poate deloc.Dorm cu usa si/sau geamurile larg deschise.

 nniki, on 20 august 2021 - 00:36, said:

Nu-i mai simplu sa nu-i bagi in sema pe carcotasii fara argumente?
Eu am invatat un lucru:impresiile turistilor romani si a celor englezi nu le mai bag de mult in seama.Adica impresiile au fost total neconforme cu realitatea pentru mine.

 nniki, on 20 august 2021 - 00:36, said:

Pentru ca inca nu am fost in Tunisia si o am pe lista mea de anul viitor, mi-as dori si impresii "concrete", mai ales ca din ce spui ai fost de 5 ori.
Asadar sunt interesat de pareri atat despre zone/statiuni cat si despre hoteluri. Evident si obiectivele interesante de vizitat.
Uneori avem unghiuri de vedere diferite, dar alteori suficient de asemanatoare incat review-ul sa fie folositor.

Ca sa alegi o destinatie de vacanta nu ajunge doar sa vrei,ci trebuie sa obtii informatii in prealabil.Stabileste-ti intai niste repere,tipul de hotel,distanta fata de aeroport,fata de plaja.fata de anumite obiective,distanta fata de zonele locuite,statiunile,tipul obiectivelor de vizitat,etc
Daca io-ti spun sa te duci pe insula Djerba ca pentru mine acolo a fost raiul pe pamant,o faci,cu ochii inchisi?

Tunisia este o tara foarte interesanta,cu istorie straveche cu oameni prietenosi.Dar sunt musulmani.Multora nu le plac musulmanii,ii considera suboameni.
Daca n-ai fost pana acum acolo diferentele culturale te vor izbi puiternic.Daca esti pregatit pentru asta,vei castiga o destinatie de vacanta permanenta,de vis,Daca nu,ma vei injura toata viataPosted Image
De exemplu,foarte putini dintre cei care am fost in avion s-au intors cu zambetul pe buze.Cand i-am intrebat,logic,nu pe toti, la ce s-au asteptat sa gaseassca,n-au fost in stare sa dea un raspuns coerent.Deci acesti oameni s-au dus acolo doar ca sa mai bifeze o destinatie.

Un alt punct de vedere de-al meu.Niciodata nu am facut excursii cu agentia de turism,dar niciodata.Nu doar in Tunisia,bineinteles.Am ales localnicii sau m-a dus pe cont propriu,cu masina inchiriata si planuil de bataie minutios inchegat inca de acasa.

 2Unlimited, on 27 august 2021 - 09:54, said:

Eu ma voi duce in luna mai 2022 tot la Iberostar *****, in Kantaoui Bay.

Ai vrut sa spui hotel Iberostar Kantaoui Bay din port El Kantaoui?

#240
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009
Nici eu nu ma duc la 5 stele, exceptiile fiind  delegatiile de serviciu si Turcia(nu extind, sunt criterii legate de dotarile pt copii, mai putin camera si masa).
Acelasi stil am si eu, plec dimineata si umblu cat ma tin picioarele.
Doar un aspect ma intereseaza de la hotelul unde ma cazez: mic dejun decent. Sa nu pierd timp in afara hotelului in cautarea unui mic dejun indestulator.
Nici mie nu-mi plac excursiile organizate de agentii. Trecand de aspectul financiar(iesi mai scump mai mereu) prefer sa-mi aleg singur destinatiile, mijlocul de transport si timpul petrecut la fiecare dintre obiective.
Nu numai ca sunt pregatit de diferente culturale, dar le si caut. Prin urmare, cand ma voi decide 100% pentru Tunisia, iti voi cere parerea raportat la intentiile mele.

Edited by nniki, 05 September 2021 - 22:04.


#241
bogdan74

bogdan74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.02.2010
Hotelurile de 4 stele din Tunisia sunt slabe calitativ din punct de vedere al mancarii si a unor servicii
Am fost in 2009 in Yasmine Hamamet si nu am fost multumit de loc de mancare
In rest a fost ok, plaja  super cu nisip alb fin.
Anul viitor am rezervat deja in Monastir,cel  mai bun de 5 stele din oraș, Iberostar Kuriat Palace
Abia astept sa ma reîntorc in Tunisia

Edited by Barboso, 05 December 2021 - 17:05.
NU MAI CITATI ULTIMUL POST !!!


#242
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Eu am ales intotdeauna hoteluri de 4 sau 5 stele. Insa in limita posibilitatii, in jur de 1000-1500 euro tot sejurul. Am ales in functie de mancare, sa fie ok. Pana acum nu am dat gres. Din 7 zile cam 2, maxim 3, le petrec in excursii, restul ma relaxez la mare adica stau in hotel. Cand fac city-break-uri, atunci da, stau unde apuc. Am stat la un hostel in Budapesta doar pentru ca era in centru, foarte aproape de obiectivele de vizitat, aproape de parlament si de podul cu lanturi. Fiecare isi calculeaza cum crede de cuviinta.

Edited by 2Unlimited, 10 December 2021 - 08:45.


#243
piciul

piciul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 07.01.2007
Salut,in luna august cred ca voi fi si eu la unul dintre resorturile de mai jos,nu am vizitat niciodata Tunisia asa ca incercam.

https://www.sentidob...type,menue.html
https://hotelthemirage.com/
https://solaria.medi...dresorts.com/fr

Edited by piciul, 26 February 2022 - 07:32.


#244
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Mai intai vreau sa subliniez ca preturile la chartere au explodat. Pentru aceeasi excursie, la acelasi hotel, platisem in noiembrie 2019, 1160 euro. Asigurarea de calatorie 180 lei. In postarile anterioare se vede despre ce este vorba. Acum, oferta la reducere este de 1440 euro. Pretul initial fara reducere depaseste 1600 euro. Si probabil ca ofertele vor creste in momentul in care se va anunta incetarea starii de alerta. Am ales aceeasi oferta si am gasit-o la Dertour, unde chiar ei sunt organizatorii charterului, cu 1267 euro (oferta valabila pana la 28 februarie). Mi-am facut si asigurare completa medicala si storno, la 385 lei.

Am rezervat charter-ul pentru Tunisia la Iberostar Kantaoui bay cu plecare din Cluj pe 09.06.2022. Sper sa nu mai intampin probleme, am amanat destul aceasta excursie...

Edited by 2Unlimited, 28 February 2022 - 09:08.


#245
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Deja s-au modificat datele de plecare din Cluj. Plecarea se va face pe 01.06.2022. Bine ca am putut modifica perioada concediului. Oricum, specificau chiar la inceputul anuntului primit prin mail, mare sa se vada, ca daca nu sunt de acord cu perioada imi primesc banutii integral inapoi. Nu vreau banutii inapoi, vreau sa merg in Tunisia. Din 2019 vreau sa merg...

View Postadisz, on 28 august 2021 - 09:21, said:

01. Tunisia este o tara foarte interesanta,cu istorie straveche cu oameni prietenosi.Dar sunt musulmani.Multora nu le plac musulmanii,ii considera suboameni.
Daca n-ai fost pana acum acolo diferentele culturale te vor izbi puiternic. Daca esti pregatit pentru asta,vei castiga o destinatie de vacanta permanenta,de vis,

02. Ai vrut sa spui hotel Iberostar Kantaoui Bay din port El Kantaoui?

01. Vacantele la resorturile de lux, din punctul meu de vedere, nu sunt rentabile daca nu faci si excursiile aferente in zona respectiva. In afara de limba vorbita, nu sunt diferente mari, in principiu este un hotel de lux, cu all inclusive si iesire la mare / ocean. Ai putea sa mergi an de an in aceeasi locatie pe care ai descoperit-o tu, si unde te simti super, la un pret mai mic. Eu prefer sa fac si excursii, iar in Tunisia abia astept sa ajung la El Djem, de exemplu...

02. Ai dreptate, am corectat numele hotelului in postarea urmatoare.

Edited by 2Unlimited, 06 April 2022 - 09:55.


#246
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006
Daca ajungi la El Djem vei avea doua obiective grandioase:amfiteatrul si muzeul arheologic (casa guvernatorului roman)
Iti recomand sa o faci pe cont propriu,nu-i mare scofala.Te urci pe tren in Sousse pana la Mahdia si de acolo iei orice cursa locala spre El Djem.Experiente unicat Posted image
La excursiile organizate,in El Djem se viziteaza doar amfiteatrul.
Excursia asta iti va lua o zi.

#247
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Din motive de securitate cred ca voi alege excursia organizata de 2 zile in Sahara.

#248
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

Vizualizare mesajadisz, pe 19 aprilie 2022 - 10:38, a scris:

La excursiile organizate,in El Djem se viziteaza doar amfiteatrul.
In 2019, se vizitau ambele. O depinde de agentie...

#249
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Am revenit din Tunisia in data de 8 iunie, seara tarziu, insa abia astazi am ceva timp ca sa-mi astern impresiile pe hartie. De cum am iesit din aeroport mi-am dat seama ca localnicii nu sunt ca egiptenii. Nimeni nu mi-a cerut bacsis pentru urcatul bagajelor in autobuz. Ca si ghid am avut-o pe Patricia. Unii o criticau, insa noua n-a placut foarte tare de dansa.
Am ajuns la hotel destul de repede, am facut putin mai mult de o ora, Monastir e aproape de Kantaoui si Sousse.
Din motive obiective va rog sa va mai informati odata inainte de a alege hotelul, stim cu totii ca in decursul anilor hotelurile isi mai schimba strategia de marketing.
Si de aceasta data am ales foarte bine resortul, de altfel compania Iberostar are un standard recunoscut pe plan international.
Resortul era destul de putin ocupat cand am ajuns pe data de 1 iunie. Insa in cateva zile s-a umplut. Am primit o camera pe partea opusa piscinei interioare, cu vedere catre mare, daca ieseam in balcon. Mancarea a fost exceptionala, am avut Sushi, desi nu a fost la fel de bun ca cel din Egipt, Paella, fructe de mare, fantana de ciocolata, fructe, nu cred ca a lipsit ceva. Si toate gatite excelent. Seara la 21,30 am avut mici spectacole incheiate cu mici petreceri disco. In ultima zi inaintea plecarii am avut parte de o petrecere cu spuma la piscina. Nu am ce sa reprosez resortului. Insa cea mai tare chestie a fost apa cu aroma de menta si limonada de menta si lamaie, reci, care existau in tot resortul. Foarte racoritoare.
La toate barurile era bautura internationala, am baut doar Martini alb si am incercat cateva cocktailuri. La cocktailuri Egiptul a fost mai bun.

Attached Files


Edited by 2Unlimited, 14 June 2022 - 08:36.


#250
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Am uitat sa specific mai sus, resortul ales a fost acela care l-am prezentat in paginile de mai inainte: Iberostar din Kantaoui, 5*.

Pentru ca am ajuns destul de dimineata in resort, la 12 eram deja cazati, am vizitat rapid resortul si am prins un somn de vreo 2 ore, eram foarte obositi. Plecasem la 12 noaptea si am condus 4 ore pana in Cluj, apoi nu am putut sa ma odihnesc cum trebuie pe avion. La ora 16 eram fresh, insa se innorase si am hotarat sa facem o vizita in Kantaoui. Se spune ca ploua o data sau de doua ori pe ani. O ploaie am prins-o noi. Insa de fapt a picurat putin. Asta desi pe cer erau niste nori foarte fiorosi si fulgerele strapungeau cerul. Pana la resort ne si uscasem deja.
Mi-a placut ca prin bazar, te intreba lumea odata daca doresti ceva, si apoi te lasau in pace. In cateva magazine de suveniruri unde am intrat nu venise nimeni sa ne intrebe de sanatate. Chiar langa hotel era un magazin Ali-Baba, foarte mare, intins pe 2 nivele plus subsol, aveau niste articole din piele de lama foarte ieftine. Acolo ne-am facut cumparaturile la plecare. Langa el mai era un magazin mai micut, insa cand treceam pe langa el eram invitati tot timpul inauntru. Aici a fost singurul loc unde mi s-a parut ca proprietarul a fost mai insistent. La plecare cumparasem nepotului meu niste slapi de piele marimea 24. La hotel am sunat in tara si am verificat, insa trebuia marimea 25. Ne-am intors la Ali-Baba sa-i schimbam. Am trecut pe langa vecinul care a ranjit la noi spunand, cand ne-a vazut ca ne intorceam cu pungile: "Ali-Baba, problem?"
Am schimbat slapii si am revenit la hotel. Apoi nevasta-mea si-a adus aminte ca mai are niste prietene, si a trebuit sa ne intoarcem la Ali-Baba. Am mai luat suveniruri, si apoi, desigur, am intrat in pielarie. Portofele, rucsace, mama are nevoie de o geanta de piele, etc...
Iar am trecut pe langa vecinul care de data asta a mormait: "Ali-Baba, go back to Ali-Baba, only Ali-Baba..."
A mai zis el ceva dar nu l-am bagat in seama...

Attached Files


Edited by 2Unlimited, 14 June 2022 - 09:02.


#251
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Vineri, 3 iunie, am mers in excursia de la Cartagina / Tunis. Muzeul Bardo inca nu se poate vizita, insa stiam asta de dinainte. Si muzeul din L'Acropolium de Carthage era inchis pentru renovare. Insa vestigiile antice romane stravechi m-au facut sa uit de asta. Impreuna cu Les thermes d'Antonin, au fost exceptionale. Eu sunt innebunit dupa istorie.
Excursia a costat 46 de euro cu toate taxele incluse, inclusiv masa de pranz. Ca de obicei, bautura (apa, suc, bere), nu a fost inclusa in pret. Cam 3 dinari tunisieni pentru o cola. Am plecat la 6.50 din resort. Nu am primit de la resort pachetel ca in Egipt, dar ne luasem niste fructe si niste biscuiti, sa avem ce rontai pe drum. Drumul lejer, doar pe centura Tunisiei a fost putina aglomeratie. Apa am avut de unde cumpara. In jur de un dinar tunisian, apa si la jumate, si la litru, in functie de magazin. Am vizitat si Tunis, plus Medina. Abia acum am inteles ca Medina inseamna centrul vechi, si fiecare oras important are cate o "medina". Orasul vechi din Tunis nu mi-a placut. Abia aveai loc sa treci printre tarabele deschise la refuz, practic nu incapeau doua persoane una pe langa alta. Probabil ca asta era strategia, sa nu ai loc decat daca treci foarte aproape de tarabele lor. Am preferat sa iesim si sa ne plimbam pe bulevard. A fost ceva armata in fata moscheii (vezi poza), si a fost ceva politie la cateva puncte de trecere intre guvernorate, dar foarte putin, nu ca in Egipt, unde era armata pe strazi la fiecare punct de control. Nu ne-au trebuit actele la noi in excursii, si nici nu am folosit masti, desi tunisienii purtau si in hotel si in mall-uri. Insa pe strada si in medina nu avea nimeni masca. In ultimele zile nici in hotel nu se mai purta masca...

Attached Files


Edited by 2Unlimited, 14 June 2022 - 09:24.


#252
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Sidi Bou Said este un orasel de vis. L-am vizitat tot in cadrul excursiei Cartagina / Tunis. Am stat putin mai mult de o ora in el, si am ajuns la terasa unde exista acel punct de belvedere care iti taie respiratia. As fi vrut sa cobor si la plaja insa nu era timp. Am vizitat si ne-am tras rasuflarea in parcul din apropierea parcarii din centrul oraselului. Din nou am cumparat apa rece, mi-a placut ca localnicii o scoteau din congelator. Era rece ca gheata. Perfecta pentru temperaturile foarte ridicate, chiar si ghidul ne-a spus ca temperaturile au fost foarte ridicate pentru aceasta perioada. Peste 40 de grade. Insa eu eram cu ochii lipiti de peisaje. Nu am simtit nici caldura, si nici foamea. Am vrut sa iau ceva de mancare din Sidi Bou Said, insa nu mi-a placut cum era prezentata mancarea in aer liber la cateva tarabe. Mai ales ca ghidul ne spusese ca intr-o ora ajungem la restaurant. La restaurant a fost mancarea foarte buna, o pulpa de pui cu tot cu spate, orez cu sofran si niste legume la tigaie. Desert, un tiramisu de caciula. Le-a mancat sotia pe amandoua Posted Image

Attached Files


Edited by 2Unlimited, 14 June 2022 - 09:38.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate