Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Aplicatii Android

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Pentru PC-urile "normale" iti trebuie un device care sa iti trimita respectivul pachet ca sa-ti trezeasca PC-ul; in cazul cel mai comun asta e routerul tau. De asemenea trebuie cind iti inchizi pc-ul OS-ul sa-l configureze ca sa se trezeasca daca primeste respectivul pachet. Deci tot suportul si configurarea necesara sint pe PC si router, dupa aia telefonul poate sa ti-l trezeasca si chiar accesind un URL in browser (pe care poti sa ti-l faci chiar bookmark), nu ai nevoie de nici o aplicatie.

#20
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,451
  • Înscris: 26.02.2012
Am un S2 si am o problema cateodata imi da o eroare in google play de exemplu vreau sa iau o aplicatie dau install se descarca si cand sa se instaleze imi zice insufficient storage available. A mai patit cineva?

#21
Florinn15

Florinn15

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 03.04.2011
Salut ! Care ar fi riscul daca descarc o aplicatie de pe internet (pc) si o instalez in telefon ? Am ESET pe el dar am auzit ca pot dauna aceste aplicatii daca nu sunt bine optimizate..Trebuie sa selectez setarea aia cu "Aplicatii din surse necunoscute" sau ceva de genu ?

#22
pedro2767

pedro2767

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 976
  • Înscris: 19.02.2011
Prietene ,da bifezi optiunea "surse necunoscute" ,si pe urma poti sa instalezi  de pe pc aplicatii luate de pe net ,dar orienteazate pe un site sigur ,de exemplu XDA Developers sau (vezi ca ti-am trimis PM),si nu are ce sa se intample.Eu am telefonul (GALAXY SII )de cand a aparut si crede-ma ,am instalat sute de aplicatii din surse .... dar nu s-a intamplat nimic negativ ,si nu am avut niciodata instalat antivirus pe telefon,asa ca ...succes

Edited by pedro2767, 20 July 2012 - 19:27.


#23
Florinn15

Florinn15

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 03.04.2011
Cum pot trimite aplicatii prin Bluethoot ? Sau mai bine zis, se poate ?

#24
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Doar daca ai *.apk-ul salvat ca atare, pe card.

#25
trance4ever

trance4ever

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.07.2012
salut ma puteti ajuta la aplicattile yahoo messenger, gmail, yahoomail, cum pot sa ma deconectez de pe android nu gasesc nicaieri signout, si ma inerveaza ca imi ramane parola salvata si id-ul

Edited by trance4ever, 24 July 2012 - 14:52.


#26
pedro2767

pedro2767

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 976
  • Înscris: 19.02.2011

 trance4ever, on 24th July 2012, 13:52, said:

salut ma puteti ajuta la aplicattile yahoo messenger,

Pt. deconectare la yahoo mesenger ,atingi imaginea pe care o ai ca avatar si o sa iti apara 4 optiuni :
1.disponibil
2.ocupat
3.invizibil pt. toata  lumea
4.deconectare

aici ai un exemplu: http://imageshack.us...2072421185.png/

Edited by pedro2767, 24 July 2012 - 20:39.


#27
trance4ever

trance4ever

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.07.2012
mersi dar din mail cum pot iesi?, daca dezinstalez atunci nu mai imi ramane mailul in telefon probabil este undeva sign out, nu stiut unde il gasesc

#28
pedro2767

pedro2767

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 976
  • Înscris: 19.02.2011
Cum adica sa iesi din mail de pe telefon ? ...cu sign out nu se poate deoarece aplicatia nu are asa ceva ,dai back si pur si simplu iesi din mail ...atat ,,daca vrei mai poti sa intri la setari >conturi si sincronizare>si de acolo dai anulare sincronizare(te ajuta si la consumul bateriei), dar cand vrei sa-ti intre si sa citesti un  email nou trebuie sa intrii iarasi la setari >conturi si sincronizare si sa dai sincronizare totala.
Sper ca mai inteles. Succes.

#29
CheapTrick

CheapTrick

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 06.08.2011

 alin62, on 16th July 2012, 18:19, said:

Am un S2 si am o problema cateodata imi da o eroare in google play de exemplu vreau sa iau o aplicatie dau install se descarca si cand sa se instaleze imi zice insufficient storage available. A mai patit cineva?

Pai poate cumva nu ai destul spatiu in memorie?  :rolleyes: Muta niste aplicatii pe card daca poti, sau mai sterge din ele.

Daca ai spatiu atunci e chiar dubios. Da-i un factory reset poate.

#30
buntom

buntom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 11.02.2011
imi puteti spune un antivirus decent pentru Note si deasemenea ce harti folositi?

multumesc!

#31
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Cel mai bun decent antivirus e nici unul, asta ar mai lipsi sa iti legi la sireturi super-telefonul doar asa ca sa te protejezi de virusi pe care nici sa vrei nu poti sa ii iei.
Ca harti gratis google maps pentru inceput si daca vrei fara internet mapdroyd.

#32
buntom

buntom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 11.02.2011
multumesc de sfat, dar am vazut pe unele site-uri harti igo de 2.5 GB, astea cum se instaleaza, sau trebuie telefonul root-at?

#33
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Se instaleaza ca pe orice igo, copiere in directorul content/map.

#34
gabycinca

gabycinca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.08.2012
Salutare!Am o problema de download cu un samsung galaxy s2 de pe google play.
Problema este ca daca ma conectez la wifi,imi functioneaza net-ul pe mail,messenger,facebook,etc....numai ca atunci cand incerc sa descarc de pe google play imi arata bara de descarcare ruland si imi spune "descarcare",numai ca acest lucru nu se intampla.Pe conexiunea de date 3G imi functioneaza google play.Aveti idee care ar fi problema si cum as putea s-o rezolv?Daca se gaseste cineva sa ma ajute il rog s-o faca in termeni mai pe intelesul unui om de 36 ani care nu le are foarte mult cu tehnologia.Multumesc anticipat!

#35
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
mai bine postati pe aria de networking, pare a fi o problema cu setarile facute pe router
pe alte retele iti face la fel?
fa-i un update de android la 4.0.3
mai citeste si aici: http://forum.softped...howtopic=724086

#36
alungu

alungu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 23.10.2005
Salut,

Sunt incepator in ale Android, si as vrea sa stiu daca este o aplictie, comanda care sa imi arate ce aplicatii sunt active (ceva gen task manager), de asemenea as vrea sa stiu cum pot dezinstalez unele programe (sunt in chineza, iar cu dar and drop pe uninstal, nu accepta)
Se poate da disable la optiunea de telefonie ( e posibil sa folosesc stick pentru net, deci nu vreau sa dezinstalez)

Folosesc tableta Ainiol Elf 2 cu Android ICS

Multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate