Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Vasile Blaga, noul sef la PDL

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
80 replies to this topic

#1
johnnyboo

johnnyboo

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 08.12.2009
Cum comentati?

Edited by radumiki, 30 June 2012 - 20:01.


#2
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,686
  • Înscris: 13.10.2003
Este una din stirile zilei care merita discutata, insa nu este recomandata atitudinea initiatorului care in loc sa se ocupe de subiect el are treaba cu moderatorii, parca moderatorii l-au deranjat sa posteze ce-i trece lui prin cap...  :wacko:
In fine, Blaga va fi tot noul presedinte PDL cand va reveni johnnyboo din vacanta.

Eu ma intreb daca acum, cu o noua conducere, va reusi sa faca o opozitie mai vocala si convingatoare decat in ultimul timp, cand i-au lasat doar pe Basescu si Monica Macovei sa se lupte cu USL-ul.
Mie personal nu-mi place Blaga, e clar insa ca intotdeauna este nevoie de opozitie, chiar daca acum avem cel mai cinstit guvern din istorie. Sau nu...  :notangel:

#3
olteanul

olteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 05.12.2005
Eu aș vrea să știu și resstul echipei

#4
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postolteanul, on 30th June 2012, 21:13, said:

Eu aș vrea să știu și resstul echipei

este simplu. astia de la pede sunt foarte eficienti, se bazeaza pe task-force-uri formate din putini oameni. restul echipei este format din traian basescu.  :peacefingers:

#5
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,113
  • Înscris: 03.07.2008

View PostPollux, on 30th June 2012, 21:14, said:

este simplu. astia de la pede sunt foarte eficienti, se bazeaza pe task-force-uri formate din putini oameni. restul echipei este format din traian basescu.  :peacefingers:

Nu te inscrii si tu?!?  ;)

#6
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View PostImperathor, on 30th June 2012, 21:17, said:

Nu te inscrii si tu?!?  ;)

eu sunt deja inscris in trupele USL-SS, if you know what I mean...

#7
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,510
  • Înscris: 30.10.2003
E bine ca se trezeste opozitia din hibernare! Poate se mai echilibreaza balanta! Oricum ii vad ca avand 60 % din vina pentru situatia actuala, adica faptul ca USL se pisha cu bolta pe institutiile statului!

#8
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View PostBursul, on 30th June 2012, 21:25, said:

E bine ca se trezeste opozitia din hibernare! Poate se mai echilibreaza balanta! Oricum ii vad ca avand 60 % din vina pentru situatia actuala, adica faptul ca USL se pisha cu bolta pe institutiile statului!

a facut acelasi lucru si pedeul, numai ca usl-ul nu se pricepe atat de bine la teatru ieftin ca Basescu.
adica pe bune acuma, nu prea mi-l inchipui de ponta dand din cap si zicand "Anastase, Anastase..." in felul in care face Basescu cand zice "Dottore, Dottore...". basescu este bun de PiAr, astia de la usl nu prea sunt buni de PiAr.
in rest se pisa toti la fel pe institutiile statului. mai ales basescu pe parlament si guvern. are un stil aparte. nici macar ceausecu nu se pisa pe cele doua in felul asta...

Edited by Pollux, 30 June 2012 - 20:29.


#9
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,686
  • Înscris: 13.10.2003

View Postolteanul, on 30th June 2012, 21:13, said:

Eu aș vrea să știu și resstul echipei

Cezar Preda, Dorin Florea, Cristian Preda si Mihai Stanisoara -  noii prim-vicepresedinti.

Cristian Preda dintre astia  imi pare un tip OK.

#10
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postradumiki, on 30th June 2012, 21:28, said:

Cezar Preda, Dorin Florea, Cristian Preda si Mihai Stanisoara -  noii prim-vicepresedinti.

Cristian Preda dintre astia  imi pare un tip OK.

theodor paleologu  nu este?

#11
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,686
  • Înscris: 13.10.2003

View PostPollux, on 30th June 2012, 21:30, said:

theodor paleologu  nu este?

Vezi si tu aici cine este si cine nu, iti dai seama ca am avut lucruri mai bune de facut astazi decat sa urmaresc congresul lor.
In general la congresele astea auzi discursuri sforaitoare, glume grobiene de genul asta, platforme program care sunt uitate imediat ce se iese din sala.

#12
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,556
  • Înscris: 16.12.2011
:thumbdown: Din echipa lui Blaga fac parte  Ghoerghe Flutur - secretar general, Cezar Preda, Dorin Florea, Cristian Preda si Mihai Stanisoara - prim-vicepresedinti.  :puke: :puke: :puke:  

In Biroul Politic al partidului au intrat pe psot de vicepresedinti umatorii democrat liberali: George Scripcaru, Mircea Hava, Gabriel Berca, Anca Boagiu, Constantin Ostaficiuc, Raluca Turcan, Andrea Paul Vass, Cristian Boureanu, Sever Voinescu, Radu F Alexandru, Traian Igas, Florin Popescu, Alin Tise, Costica Canacheu, Sulfina Barbu. :puke: :puke: :puke: :puke:

#13
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,686
  • Înscris: 13.10.2003

View PostPekiasan, on 30th June 2012, 21:42, said:

:thumbdown: Din echipa lui Blaga fac parte  Ghoerghe Flutur - secretar general, Cezar Preda, Dorin Florea, Cristian Preda si Mihai Stanisoara - prim-vicepresedinti.  :puke: :puke: :puke:  

In Biroul Politic al partidului au intrat pe psot de vicepresedinti umatorii democrat liberali: George Scripcaru, Mircea Hava, Gabriel Berca, Anca Boagiu, Constantin Ostaficiuc, Raluca Turcan, Andrea Paul Vass, Cristian Boureanu, Sever Voinescu, Radu F Alexandru, Traian Igas, Florin Popescu, Alin Tise, Costica Canacheu, Sulfina Barbu. :puke: :puke: :puke: :puke:

Nici unul nu-ti place?  :w00t:

Edited by radumiki, 30 June 2012 - 20:44.


#14
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
adica nu s-a schimbat nimic practic... :huh:
parca aceleasi nume erau si pana acum... singurele nume sonore pe care nu le mai vad sunt Boc, Udrea si Oltean.

#15
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,686
  • Înscris: 13.10.2003

View PostPollux, on 30th June 2012, 21:44, said:

adica nu s-a schimbat nimic practic... :huh:
parca aceleasi nume erau si pana acum... singurele nume sonore pe care nu le mai vad sunt Boc, Udrea si Oltean.

Nu stiu care a fost conducerea de pana acum in afara lui Boc, spre rusinea mea... :deadtongue:
Citind postul lui Pekiasan sunt cateva nume care nu au fost contestate (acuzate de USL) de genul Anca Boagiu (care cred eu e buna - la transporturi  ;) ), Vass (alta fata pe care zic eu o duce capul), Radu F Alexandru si poate Sever Voinescu (Cotoi ).
In schimb un caraghios ca Igas e o caramida, sunt si cativa care acopera zone geografice gen Ostaficiuc, Tise, Scripcaru.

In fine, vreau sa vad o opozitie mai agresiva, repet treaba asta, ptr. ca avem toti nevoie de cineva care sa-i mai tempereze pe USL-isti care fac niste chestii uluitoare zilele astea.

#16
dacis2

dacis2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,497
  • Înscris: 03.01.2007
Asa cum am scris si acum cateva saptamani (2-3), cand se vehiculau nume care mai de care mai fanteziste (MRU, Monica macovei etc.), noua conducere de varf a PDL-ului nu putea fi alcatuita decat din Blaga si Flutur. Pentru ca sarcina esentiala, cu care trebuie sa se inceapa, rapid, este reluarea controlului partidului. Dupa 4-6 saptamani de stabilizare a situatiei, de la sfarsitul lui iulie, mijlocul lui august pot incepe sa fructifice imensele gafe ale USL... Deocamdata realitatea din teren imi da dreptate.

#17
euNemultumitul

euNemultumitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 05.11.2011
Mie blaga nu imi inspira incredere

#18
antisis

antisis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 22.01.2012

View Postjohnnyboo, on 30th June 2012, 16:22, said:

Cum comentati?
un mafiot ordinar. :thumbdown:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate